Το δις εξαμαρτειν....

Ποιός θα λεγε όχι σε μια μεγάλη παρέα γεμάτη διάθεση, έτοιμη για βόλτα Και καλή παρέα ?

Δημοσίευσηαπό Ταξιδευτής την Δευτ Φεβ 26, 2007 1:47 pm

Σαββατο πρωι και επιτελους ειχε ερθει η ωρα να ανεβω Θεσσαλονικη... Ηταν ενα "εγωιστικο ταξιδακι" -οπως ελεγε παλια κ ενας φιλος- που ηθελα να κανω για παρτη μου εδω και πολυ καιρο...

Κατεβαινω κατω... - Εισαι ετοιμη καλη μου;
-Παμε, μου λεει ενω γουργουριζει στο ρελαντι υπομονετικα...
Ο καιρος ομως βαρυς και κρυος... Πυκνη και χαμηλη νεφωση να καλυπτει ολο τον Αττικο ουρανο και 5 βαθμοι κελσιου στο θερμομετρο... Δυσκολη μερα για ταξιδι ρε Νικο!
Ξεκινημα φοροντας ολα τα ισοθερμικα, δερματα, πλατες κλπ και βγαινω απο παραλιακη λεωφορο στην Εθνικη Οδο.

Καθε φορα που βγαινω σε αυτο τον δρομο νοιωθω ενα παραξενο συναισθημα... Ξερω οτι στην αλλη ακρη αυτου του δρομου βρισκονται οι φιλοι μου και τα κομματια της καρδιας μου που αφησα εκει πριν χρονια... Το γκαζι ανοιγει αλλα ο πλαγιομετωπικος ανεμος ειναι πολυ δυνατος (8 μποφορ) και ακομα πιο κρυος... Ετσι συντομα βρισκομαι να ταξιδευω με 130-140 σταθερα, αλλα το κρυο ειναι πολυ εντονο. Δεν κρυβω οτι μεχρι τη σταση στο Σειριο η σκεψη του να γυρισω πισω και να αναβαλλω το ταξιδι γυριζε μεσα στο μυαλο μου συνεχεια...

Το κρυο βλεπετε ηταν πολυ, αλλα απο την αλλη οι κουβεντες των φιλων που με περιμενουν επανω με κρατουσανε ζεστο...
"Αυτο ειναι ενα ταξιδι για την ψυχη σου ρε" μου θυμιζω και χαμογελαω μεσα στο κρανος.
Οι λογοι πολλοι: η πιεση της δουλειας και η κουραση των τελευταιων μηνων, το οτι ειχα να παρω την καλη μου μια βολτα τοσο καιρο, η γκρινια και ενα σωρο ηλιθιοι καυγαδες με την κοπελα μου, και η κωλοΑθηνα να με πνιγει σαν ταναλια!
Εχετε δει ποτε στα καρτουν που τρεχει το ανθρωπακι και το background επαναλαμβανεται ξανα και ξανα; Ε λοιπον, στην Αθηνα τον τελευταιο καιρο ενοιωθα σαν ενα ποντικι ποντικος επανω στην ροδα του κλουβιου του. Οσο και να ετρεχα παλι στα ιδια και τα ιδια γυριζα!

"Πρεπει να ΦΥΓΩ ΓΜΤ!"

Στο Σειριο, ανασυγκροτηση και καιρος για ενα ζεστο καφε και τα σχετικα τηλεφωνα προς τα παιδια επανω. Ακουγοντας τον Δημητρη στο τηλεφωνο ειναι σαν να ακουω ενα παλιο καλο φιλο. Πως καμια φορα κανεις κλικ με μερικους ανθρωπους τελικα...

Ενημερωνω και τον Τζονυ (Multijohn) οτι ερχομαι και καθομαι να πιω τον καφε μου... Ευλογια το ζεστο καφεδακι καποιες τετοιες στιγμες!
Εκει σιγα σιγα αρχιζα να κατεβαζω διακοπτες. Κατω το στρες της δουλειας, κατω οι μλκιες των συνεργατων και συναδελφων, κατω οι γκρινιες και η μουρμουρα... Κοιταω γυρω: παρεες παιδιων, οικογενειες, ζευγαρακια. Ναι, ειμαι μονος αλλα αυτη τη φορα το ΗΘΕΛΑ.

Μονος, η μηχανη μου και ο ανοιχτος οριζοντας. Θελω να εξαφανιστω...
Κρανος, γαντια αντιανεμικα και παμε παλι.
100 χιλιομετρα μετα και εχουμε ακομα 350 για Θεσσαλονικη... Το κρυο παρα πολυ, αλλα πλεον δεν με ενοχλει. Μια ψιλη βροχη/χιονονερο αρχισε να πεφτει, αλλα ο ρυθμος σταθερος.

Στα διοδια ο βαριεστημενος τυπος μου κανει νοημα "φυγε". Κουνω το κεφαλι ευχαριστοντας τον και καιρος για ανεφοδιασμο και ξεπαγωμα. Στο βενζιναδικο που σταματαω, ο υπαλληλος μου λεει "δεν μπορω να σου βαλω βενζινη, δεν εχω ρευμα"
Λεω "ειναι τοπικο η ολη η περιοχη δεν εχει..." και πριν τελειωσω τη φραση μου βλεπω το γιατι: ενα τεραστιο δεντρο μπροστα απο το βενζιναδικο εχει ξεριζωθει και εχει πεσει επανω στο κτηριο και το εχει κοψει στη μεση. Μπροστα απο το μαγαζι δυο αυτοκινητα (ενα εξ αυτων Audi Q7) εχουν γινει λιωμα!
Κριμα. Οι ασφαλειες ομως θα καθαρισουν. Αφου δεν υπαρχει τραυματισμος, δεν υπαρχει ζημια για εμενα. Ανεφοδιασμος στο επομενο και παμε παλι.

Τα χιλιομετρα περνουν, η εθνικη βαρετη! Παντα με εκνευριζε αυτο το μονοτονο της Εθνικης. Ανοιγω το γκαζι στην ατελειωτη ευθεια. 240-250-260 και η πιεση του αερα, καθως και τα ολοκαινουργια λαστιχα που δεν θελω να ρημαξω στις ευθειες με αναγκαζουν συντομα να κοψω παλι.
Λαμια, Μαλλιακος, Βολος, Λαρισσα, Τεμπη. Σταση παλι για ανεφοδιασμο. Πινει το ατιμο, αλλα χαλαλι του. Τα χαμογελα που μου χαριζει δεν μετριωνται σε λεφτα...

Τρωω ενα σαντουιτς και παμε παλι. Παντα καταλαβαινα οτι εφτανα, απο τις πινακιδες εξοδων των χωριων που συναντουσα. Μια πινακιδα ομως μου κανει την καρδια να χασει εναν χτυπο και ενα κρυο ριγος να με διαπερασει: Αιγινιο. Μια ιστορια που εχει περασει πια μεν, αλλα δεν ξεχνιεται δε... Κριμα...
"Ματια μπροστα Νικο!" διαταγη στον εαυτο μου και χουφτωνω το γκαζι. Η μηχανη γρυλιζει προθυμα και χυμαει μπροστα λυσσασμενα. Τα τελευταια χιλιομετρα γινονται γρηγορα και συντομα βρισκομαι με τον φιλο Τζονυ στο σπιτι του με την Βουλα, την κοπελια του.

Επιτελους εφτασα! Τα παιδια στρωνουν και τρωμε... - "Ρε παιδια, δεν ηταν αναγκη..."
- "Ααα, μην το συζητας δεν ειναι τιποτα, σιγα το πραγμα!"
Λιγο αργοτερα η βραδια μας βρισκει για ποτακι στο κεντρο και οι συζητησεις δινουν και παιρνουν. Ειναι τοσο ωραια εδω! Το ταξιδι αξιζε τον κοπο με το παραπανω!

Οταν παιρνας ομορφα η ωρα περναει γμτ! Ποτε πηγε κιολας 1 το πρωι;;; :smt075 :smt090
Χαιρεταω τα παιδια, και παιρνω την Εγνατια προς Μοναστηριου για να γυρισω στο ξενοδοχειο. Περναω μπροστα απο την Καμαρα και χαζευω τον κοσμο. Σαββατο βραδυ και ολοι ειναι εξω. Απιστευτα ομορφες κοπελες τριγυρω, αγαπημενα ζευγαρακια φοροντας τα καλα τους να μιλανε στο δρομο...
Παραξενο πως τα φερνει η ζωη, ε; Καποτε ημουν και εγω ενας απο αυτους... Με τα καλα μας βγαιναμε στην Καμαρα για να βρουμε φιλους και να παμε Τσιναρη, η Καλαμαρια, η Κρηνη, η Ανω Πολη...

Τοτε με τα κυριλε πουκαμισακια και τις καμπαρντινες και τωρα με τα δερματα και την μηχανη... Ενας αλλος Νικος, μια αλλη ζωη... Και ας εχουν περασει λιγα μονο χρονια απο τοτε...
"Οι πληγες δεν κλεινουν Νικο" και η αγαπημενη μου πολη κανει οτι μπορει για να μου το θυμιζει...
Ας ειναι... Ο καιρος παει μπροστα και εμεις μαζι του! :)

Το επομενο πρωι και μετα απο ενα βαθυ υπνο, ξυπναω φρεσκος φρεσκος και ετοιμος για το ραντεβου με τα παιδια στα Δικαστηρια.
Φτανω εκει και βρισκω τον Δημητρη και τον Αλβινο (Ouzo power) μαζι και με καποια αλλα παιδια που θα κατεβαιναν Αιγινιο για την πιστα. Εγω ειμαι λιγο απασχολημενος να καθαρισω τον καφε που ειχα την φαεινη ιδεα να βαλω στο tank bag και που στην πρωτη λακουβα χυθηκε και εκανε bag και ντεποζιτο **Motocikleta Bot**! :P
Μαζευονται ολοι και ειμαστε ετοιμοι για την εκδρομη μας!
Δεν τους το λεω, αλλα ντρεπομαι λιγο κιολας διοτι αυτα τα παιδια χωρις να με ξερουν καθολου με αγκαλιασαν και για χατηρι μου πανε εκδρομη μεσα στο κρυο της αρκουδας, σαν να ειμαι παλιος καλος φιλος! Με εχουν σκλαβωσει ηδη και τους θεωρω ηδη πολυ καλους μου φιλους! Ελπιζω να το νοιωθουν αυτο....

Στα πρωτα φαναρια για την Εθνικη περιμενουμε το πρασινο και ο Δημητρης διπλα με την υπεροχη Ιταλιδα ΚΟΥΚΛΑ του, μαρσαρει ελαφρα πειραζοντας με, ενω το τρελοκομειο ο Multijohn απο πισω με το Africa με "ζμπρωχνει" με την μπροστα του ροδα μαρσαροντας.
Ανοιγει πρασινο, δινω γκαζι και το τερας λυσσαει και σηκωνεται στη μια ροδα σουζαροντας ολη την πρωτη! :D
Εγω παλευω να προλαβαινω τις αλλαγες των ταχυτητων και μετα απο λιγο κοβω για να περιμενω και τα παιδια που ερχονταν.

Η Βεροια μετα απο λιγο μας υποδεχεται και εμεις στριβουμε δεξια για το βουνο. Σταση για να ξεπαγωσουμε λιγο και ο Atsatsos και ο Multijohn βρισκουν ευκαιρια για λιγη εντουραδα διπλα στην τεχνητη λιμνη.
Εγω βρισκω ευκαιρια να θαυμασω λιγο καλυτερα αυτη την ΥΠΕΡΟΧΗ Ιταλιδα που ακουει στο ονομα Breva και ειλικρινα δεν βρισκω τι να πω... Ολα επανω της τοσο υπεροχα... Ειναι ενα εργο τεχνης και τυχερος ο ιδιοκτητης της! Αληθινα σε προσκαλει να κανεις το γυρο του κοσμου μαζι της... Δεν κρυβω οτι την ερωτευτηκα παραφορα.

Λιγο μετα ομως το Ζ μου θα μου θυμιζε για ποιο λογο το ερωτευτηκα εξ αρχης: τα στροφιλικια αρχιζουν και ανεβαινουμε προς το βουνο. Οσο ο δρομος ειναι στεγνος σχετικα, οι ρυθμοι ειναι σβελτοι αλλα παντα στα επιπεδα του παιχνιδου. Ακομα και ετσι ομως το Ζ με τις νεες αναρτησεις και τα απιστευτα 2CT λαστιχα διαγραφει στροφες σαν νυστερι, δειχνοντας ξεκαθαρα οτι τα ορια του ειναι ΠΟΛΥ πιο πανω απο τους ρυθμους που κρατουσαμε...
Το να πεις οτι η διαδρομη ηταν ομορφη ειναι ΛΙΓΟ. Παιδια, η διαδρομη πραγματικα ειναι συγκλονιστικη. Η ομορφια της λιμνης και του βουνου, ο δρομος με τα τουνελ και τις φοβερες στροφες... Ενοιωθα σαν να ειμαι στον Ιταλικο βορρα και να κατευθυνομαι για Αλπεις.

Καποια στιγμη και εχοντας κοψει πλεον, ο Δημητρης ερχεται κοντα και μου λεει "εχουμε 2 βαθμους θερμοκρασια!"
Ενα ελαφρυ χιονακι πεφτει, αλλα εμεις απτοητοι συνεχιζουμε για Ελατοχωρι. Οι ρυθμοι πεφτουν αλλα μας δινει την ευκαιρια να απολαυσουμε το τοπιο... Χιονι, ομιχλη και τα δεντρα του βουνου με κανουν να θελω να μην τελειωσει αυτη η διαδρομη ποτε...
Ο καφες ομως στο μικρο καφε στο Ελατοχωρι ηταν δελεαστικος. Οι καλες μας μας περιμεναν εξω, ενω εμεις αραξαμε διπλα στο τζακι απολαμβανοντας την καλη ατμοσφαιρα και την ακομα πιο καλη παρεα.
Εκει εγω ενοιωσα τοσο μα τοσο υπεροχα, αλλα και τοσο θυμωμενος που δεν μπορω να ζω κοντα σε τετοιους ανθρωπους και τετοια τοπια. **Motocikleta Bot**, μια μερα θα σηκωθω να φυγω και χαρισμα σου το χαος, η κινηση, η αγενεια, οι τρελοι ρυθμοι σου...

Η ωρα ομως περνουσε και τα στομαχια διαμαρτυρονταν! Ετσι ξεκινησαμε παλι βαζοντας πλωρη για παραλια Κατερινης.
Αφου καταφεραμε να χαθουμε ακολουθοντας τον Multijohn (καλα να παθουμε που βαζουμε ενα κουλαδι για οδηγο! :P :P) τελικα τη λυση την εδωσε το GPS μου και μας εβγαλε στην παραλια, οπου και κατσαμε για φαγητο.
Τα περι φαγητου γνωστα -ολα ηταν τελεια, αν και εχω την υποψια οτι η παρεα ηταν που με εκανε να βλεπω τα παντα αψογα! :)

Φευγοντας για χωνευτικο καναμε και λιγες ανταλλαγες (αλλιως λεγονται αλλα ας μην το πω!! :P) μεταξυ συντροφων. Ο Δημητρης με το Ζ, εγω με το Breva και λιγο μετα ο Αλβινος με το Ζ και εγω με το CB1300 του.
Τι να πω για τις μηχανες τους; Οτι ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ; Αυτο θα ειναι λιγο.

ΜΠΡΑΒΟ παιδια, να χαιρεστε τις κουκλες σας. Η Breva αρχοντικη και υπεροχη, με μια κλωτσια στη ροπη που σκοτωνει και ηχο που λες οτι θα ακουστει μεχρι Ιταλια μερια, ενω παρα τον ογκο της ειναι τρομερα ευελικτη και πλαγιαζε σαν SS!

Απο την αλλη το CB: ΤΕΡΑΣ! Βαρυ, ΜΗΧΑΝΑΡΑ με ολα τα γραμματα κεφαλαια, με γκαζι που σου ξηλωνε τα χερια και εγραφε κατω οτι ταχυτητα και να ειχες, και ροπη αντιστοιχη του διαστημικου λεωφορειου, μπορει να την πλαγιαζες και να ελεγε "ασε μικρε, θελω αλλα κολπα για να με ριξεις", αλλα στα καταλληλα χερια θα κανει θαυματα!

Με αυτα τα ομορφα ομως ειχε φτασει η ωρα του αποχαιρετισμου... :(
Σταματησαμε και χαιρετησα ολα τα παιδια ενα ενα, και ενοιωθα σαν να αφηνω πισω κατι πολυ αγαπημενο...

Παιδια, στην πλατεια οπου εσεις φυγατε δεξια για Θεσσαλονικη ενω εγω εφυγα στην αντιθετη ακριβως κατευθυνση για Αθηνα, ενοιωθα ετοιμος να βαλω τα κλαματα! Επρεπε να παω στην κωλοΑθηνα και να αφησω τους φιλους μου να πανε στην αλλη κατευθυνση.... Δεν ξερω, ειχε κατι το τοσο συμβολικο αυτη η πλατεια. Σταματησα λιγο πιο κει στην ακρη του δρομου και σας εβλεπα να φευγετε και σκεφτηκα οτι ολα ειναι ιδια αλλα και τοσο διαφορετικα τωρα, οπως καθε φορα που καποιος φευγει. Η πλατεια, η ταβερνα, το βουνο, η διαδρομη... Οι ανθρωποι κανουν τις στιγμες μας τελικα...

Τα βαρια συννεφα στον ουρανο σκεπαζαν και την καρδια μου εκεινη την ωρα...
"Καθε αποχαιρετισμος ειναι και ενας μικρος θανατος, αλλα και μια νεα προσμονη" σκεφτηκα και πηρα το δρομο που εδειχνε νοτια...
Νίκος
Άβαταρ μέλους
Ταξιδευτής
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2006 12:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Δευτ Φεβ 26, 2007 2:08 pm

Τοτε με τα κυριλε πουκαμισακια και τις καμπαρντινες και τωρα με τα δερματα και την μηχανη... Ενας αλλος Νικος, μια αλλη ζωη...


:razz: :razz: :razz:
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό Ouzo Power την Δευτ Φεβ 26, 2007 7:49 pm

Mε συγκινησες ρε Νικο!


:cry:
Στην ευθεια και η γιαγια μου μπορει....
Άβαταρ μέλους
Ouzo Power
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2007 3:49 pm

Δημοσίευσηαπό giorgidm την Δευτ Φεβ 26, 2007 8:46 pm

γαμ......το ποδαρ μου !!@!!Θ&^($#^#$
:smt076
δεν ειναι δυνατον να μην ειμαι και εγω εκει !!!!!
ακομα 2 βδομαδες να για να βγαλω το γυψο....
Άβαταρ μέλους
giorgidm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 10:47 pm
Τοποθεσία: porto salonico
Ονομα χρήστη: GEORGE DIMITRIOU
Μοντέλο: XT660 X
Κυβικά: 660

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Δευτ Φεβ 26, 2007 11:27 pm

Νίκο τα είπες όλα. Όλος ο δρόμος της επιστροφής ήταν φορτισμένος..Και ξέρεις γιατί; Γιατί σε ζήλευα...ήξερα το πως να ζήσεις μέσα σε 1,5 μέρα τέτοια εμπειρία είναι τόσο μεγάλη, τόσο όμορφη, τόσες εικόνες, τόσο μοτοσικλέτα, τόσο ωραία παρέα...που μένει για πάντα χαραγμένη εκεί "μέσα"...και ναι ρε Ταξιδευτή, δεν είναι παράξενο; Λες και σε ήξερα από τα παιδικά μου χρόνια...
ίσως να φταίει ο συνδυασμός Kawasaki-Guzzi... :smt031 8)

Δεν βλέπω την ώρα φίλε μου.

Να είσαι καλά!
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Ταξιδευτής την Τρί Φεβ 27, 2007 1:05 am

"Κι ειν' ολοι οι δρομοι ακομα μπρος μας ανοιχτοι" αδερφε Δημητρη... Συνοδοιποροι στα ταξιδια του μυαλου και της ψυχης... :smt039

Και εγω δεν βλεπω την ωρα να σμιξουμε ξανα σε διαδρομες υπεροχες...
Νίκος
Άβαταρ μέλους
Ταξιδευτής
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2006 12:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Φεβ 27, 2007 8:52 pm

Μερικές ακόμα φωτογραφίες από τον City. Είναι απίστευτος....σε τραβάει εν κινήση....βγάζει το γάντι...βγάζει την ψηφιακή...σε πλησιάζει...και εκεί που οδηγείς αμέρινμος...τσάφ....ο ουρανός αστάφτει από το φλάς της κάμερας....απίστευτος...
Συνημμένα








Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Φεβ 27, 2007 8:54 pm

εδώ και αυτές από τον καθρέπτη... :supz: φοβερό σημάδι ο City! Εύγε!
Συνημμένα


Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Τρί Φεβ 27, 2007 9:13 pm

υπεροχες φωτο :smt055 :smt055 :smt055
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό City την Τετ Φεβ 28, 2007 1:39 am

Ελάτε τώρα..τα παραλέτε.. :smt083
Και μία από τον βρώμικο καφρέφτη! :smt086


Περάσαμε υπέροχα σε μια εκδρομή που είχε από όλα!
Υπόσχομαι να τα λέμε και πιο συχνά.. :smt069
Συνημμένα

You Shoot Me In A Dream,You Better Wake Up And Apologize
City
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 11:19 am

Δημοσίευσηαπό nemesispm την Τετ Φεβ 28, 2007 2:11 pm

Πρεπει να ηταν μοναδικη εμπειρια ολο αυτο δεν ξερω τι να πω μου φενετε οτι δεν βρησκω τις σωστες λεξεις ........................
Moderator of Motocikleta.Gr - Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !

Ολα οσα μας συμβαίνουν είναι αγγελιοφόροι ή της θείας αγαθότητας ή της θείας δικαιοσύνης ...... ΝΕΜΕΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
nemesispm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1200
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2006 9:17 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotris την Τετ Φεβ 28, 2007 9:35 pm

ατρομητος ταξιδευτης!!
μπραβο Νικο,σε σκεφτομουν μ'αυτο το κρυο και σε λυπομουν αλλα εσυ μου εβαλες τα γυαλια!! [smilie=duh.gif]
μπραβο και στους βορειους!
παντα τετοια...
sotris like motoris
enduro action!
Άβαταρ μέλους
sotris
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2006 11:16 pm
Τοποθεσία: pireas

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ-ΒΟΛΤΕΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες