Ώχ! Άλλη μια Ιταλίδα έρχεται...Benelli Tre 1130 K

Συντονιστές: tntyliss, Συντονιστές

Ωχ και να θες ΔΕΝ στη φέρνουν

Δημοσίευσηαπό Ofanis την Δευτ Ιούλ 30, 2007 12:44 pm

Αντε και πες να πάω τυφλοσούρτη. Πες ρε παιδί μου τη θέλω πολύ και δε με νοιαζει και βασίζομαι μόνο στα review και στα τεστ των περιοδικών......

Εεεεε δε στη φερνουν. Από benelli μόνο το μικρό το 50αρι με τη μεγάλη τη ρόδα (16αρα νομίζω)
Βρε αμαν σου λέω έχω τα λεφτα. Οχι εκειιιιιιι.

Τουλάχιστον Θεσσαλονίκη ΔΕΝ φερνουν benelli γιατί λέει δεν πουλάει και γιαυτό δεν έχει και συνεργεία και ανταλλακτικά..... Εμμμ ετσι πως να πουλήσει. Η benelli έχει χάλια μάρκετινκγ. Εκτός και αν προσπαθήσει να ανηχτεί στην αγορά με το due που θα είναι φτηνό. (εδω βέβαια το shiver δεν ξέρουμε αν θα πουλήσει)

Η benelli μάλλον μόνο στην ιταλία θα πουλάει. Και εγώ που το θέλω και να το φέρουν κάποτε γιατί να εμπιστευτώ ένα συνεργείο που θα έχει μόλις εκπαιδευτεί σε έναν κινητήρα εντελώς άγνωστο για τα ελληνικά δεδομένα. Και αξιόπιστο να είναι δε θα γίνω πειραματόζωο. Ενώ αν είχαν προνοήσει να κάνουν σεμινάρια (τόσο καιρό υπάρχει αυτός ο κινητήρας) Αν αποφασίζαν να τα φέρουν θα ήταν έτοιμοι. Σε αυτό φταίει αποκλειστικά η benelli που τους έχει όλους ψιλοεσμένους. Με τέτοια λογική πως να πάει μπροστά? Μόνο αν αγοραστεί και αυτή από καναν όμιλο εταιρειών. (ή αν γίνει εξολοκλήρου κινέζικη και μας έρθουν όλα με καινούργιους κινητήρες made in china δικύλινδρους - γιατί οι τρικύλιδροι είναι πιο ακριβοι στην παραγωγή τους και όλα γίνονται με γνώμονα το κερδος και όχι το πόσο καλό μηχανάκι είναι)

Κοινως τα έχω πάρει λίγο γιατί μαρέσει το μηχανάκι από τη στιγμή που βγήκε και από ότι φαίνεται δε θα μπορέσω να το πάρω παρα μόνο αν το φέρω μόνος μου από ιταλία και το κάνω σέρβις μόνος μου, και ψάχνω για ανταλλακτικά μόνος μου. και αν τύχει κάτι θα μυριζω τα δάκτυλά μου και θα στέλνω email στην ιταλία με φωτογραφίες να μου λεν στον καφέ τι έχει το μηχανάκι
Άβαταρ μέλους
Ofanis
Τακτικό Μέλος

Ονομα χρήστη: Φάνης
Μοντέλο: R1
Κυβικά: 1000
Επάγγελμα: Αρχιτέκτων Μηχανικός

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Δευτ Ιούλ 30, 2007 1:51 pm

Ταλαιπωρία σκέτη δηλαδή, μήπως θα έπρεπε να στείλεις ένα μέηλ στη Benelli? Έτσι, μήπως και προβληματιστεί κανείς στην τελική...πού ξέρεις.λίγο χρόνο θα χάσεις...Κρίμα γιατί είναι ωραίο μηχανάκι
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος

Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Ofanis την Δευτ Ιούλ 30, 2007 2:53 pm

και να πεις πως είναι και κανα απλησίαστο μηχανάκι με 17000 € + στην κατηγορία του....

Στην ιταλία έχει 11900 με το κλειδί στο χέρι Ελάχιστα πάνω από το tiger. Γιατί να μην πουλήσει όσο το tiger (που ήδη στη θεσσαλονίκη αρα και στην αθήνα νομίζω, έχει πουλήσει αρκετά κομμάτια)

1130 είναι, τρικύλινδρο είναι, πιο όμορφο (για μένα) από το tiger είναι, πιο δυνατό, φαίνεται να φορτώνει κιόλας.

Αν η benelli κοιτούσε το παράδειγμα της triumph και έκανε ένα μαγαζάκι-συνεργείο σε κάθε μεγάλη πόλη.....
Άβαταρ μέλους
Ofanis
Τακτικό Μέλος

Ονομα χρήστη: Φάνης
Μοντέλο: R1
Κυβικά: 1000
Επάγγελμα: Αρχιτέκτων Μηχανικός

Δημοσίευσηαπό After την Δευτ Ιούλ 30, 2007 6:37 pm

rc31 έγραψε:αν θελουν να αποκτησουν κομματι απο την αγορα θα πρεπει να αρχισουν να αλλαζουν μυαλα και αποψεις

σιγα που θα αγορασω ενα μηχανακι χωρις να το δοκιμασω , ελεος

το τυφλο σουρτη πεθανε !

Σωστος
Δεν φορας κρανος=Δεν σεβεσαι τον εαυτο σου=Αρα δεν σεβεσαι και τον συνανθρωπο σου

There's no replacement for displacement!
Άβαταρ μέλους
After
Νέος στο forum

Μοντέλο: Versys
Κυβικά: 650

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Δευτ Ιούλ 30, 2007 7:06 pm

Acanthor έγραψε:Ταλαιπωρία σκέτη δηλαδή, μήπως θα έπρεπε να στείλεις ένα μέηλ στη Benelli? Έτσι, μήπως και προβληματιστεί κανείς στην τελική...πού ξέρεις.λίγο χρόνο θα χάσεις...Κρίμα γιατί είναι ωραίο μηχανάκι

Θα ήταν μια κίνηση καλή.

Πάντως κρίμα που η Benelli είναι σε τόσο βρεφικό...ή μάλλον ανύπαρκτο στάδιο στην Ελλάδα...

:smt088
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...

Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος

Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Προηγούμενη

Επιστροφή στο BENELLI

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες