HIV=AIDS !!!

HIV=AIDS !!!

Δημοσίευσηαπό κωστας την Τρί Σεπ 04, 2007 1:05 am

http://www.hivwave.gr/pages/index.php

Επαθα την πλακα μου με αυτα που διαβασα και ειδα!!!
η ζωη στο διαβα της ξοδευει τους καλυτερους
Άβαταρ μέλους
κωστας
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 12:27 am
Τοποθεσία: κρητη

Δημοσίευσηαπό nfot την Τρί Σεπ 04, 2007 1:37 am

Οριστε; [smilie=bs_quesexclaim.gif] [smilie=bs_quesexclaim.gif] [smilie=bs_quesexclaim.gif]
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Άβαταρ μέλους
nfot
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1553
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 9:13 pm
Τοποθεσία: Βολος
Ονομα χρήστη: Νικος
Μοντέλο: FZ6 & Daytona 675
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Σεπ 04, 2007 2:22 am

Πολύ ενδιαφέρον το site. Προσωπικά θα περιμένω για να παρακολουθήσω την πορεία της εν λόγω κυρίας. Δηλαδή, σταμάτησε τα φάρμακα φέτος, το 2007, ύστερα από 20 χρόνια λήψης αυτών. Αν μέσα στα επόμενα 6-7 χρόνια συνεχίσει να γράφει πως αισθάνεται περίφημα, τότε θα αρχίσω να ανησυχώ και εγώ, μήπως όλα αυτά που ισχυρίζεται ισχύουν.
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Dakota την Τρί Σεπ 04, 2007 11:17 am

Εξωφρενικό, όντως. Βέβαια είναι λίγο νωρίς ακόμα.

Είμαι και πολύ περίεργος γιατί ακολουθώ εναλλακτικές μεθόδους ιατρικής, αλλά σε τόσο σοβαρά θέματα (καρκίνος - Aids) κρατάω τις επιφυλάξεις μου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό Ofanis την Τρί Σεπ 04, 2007 12:02 pm

καντε έναν κόπο και διαβάστε και τα links της σελίδας. Είναι αρκετά επεξηγηματικά

http://www.hivwave.gr/pages/index.php?% ... _%FC%EB%E1
Άβαταρ μέλους
Ofanis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2006 2:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ονομα χρήστη: Φάνης
Μοντέλο: R1
Κυβικά: 1000
Επάγγελμα: Αρχιτέκτων Μηχανικός

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Τρί Σεπ 04, 2007 12:50 pm

εγω τωρα τι να πω

οτι εν μερη ισως να εχει δικιο και οτι οι φαρμακευτικες εχουν ενα μερος τις ευθυνης ;

το εχουν αλλα μην ξεχναμε οτι καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη και ετσι θα πρεπει να αντιμετοπιζεται

το οτι κατι δουλευει σε αυτην δεν συμαινει οτι θα δουλεψει και στους υπολοιπους
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό Ofanis την Τρί Σεπ 04, 2007 3:38 pm

μα εδω δε μιλαει για εναλλακτηκές μεθόδους αλλά για κατασκευασμενα ψέματα.

Δηλαδή δεν παίρνεις φάρμακα επειδή το ανοσοποιητικό σου σύστημα τα έχει παίξει

αλλά τα ανοσοποιητικό σου σύστημα τα πάιζει επειδή παίρνεις τοξικά φάρμακα (όταν ακόμα δεν έχεις κανένεα σύμπτωμα (επιθετική θεραπεία))

Και ότι οι θάνατοι έχουν αυξηθεί κατά πολύ όταν εισήχθηκε ένα φάρμακο που καταπονεί το συκώτι. Θάνατοι απο υπατικές ανεπάρκειες.

Και ότι τα στατιστικά βγαίνουν όπως ναναι.
Δηλαδή στην αφρική όσοι έχουν ταυτόχρονα διάρροια πυρετό και βήχα καταχωρούνται ως ασθενείς με aids


Διαβάστε το άρθρο αν έχετε χρόνο από το λινκ που πόσταρα λίγο πιο πάνω είναι αρκετά σοκαριστικό


Αν όλα αυτά είναι όντως αλήθεια θα πρόκειται για το μεγαλύτερο παράπλευρο λάθος του ιατρικού συστήματος
Παίζουν και διάφορα κοινωνικά ταξικά και πολιτισμικά συμφέροντα από πίσω με ναρκωτικά κλπ κλπ
Άβαταρ μέλους
Ofanis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2006 2:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ονομα χρήστη: Φάνης
Μοντέλο: R1
Κυβικά: 1000
Επάγγελμα: Αρχιτέκτων Μηχανικός

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Τετ Σεπ 05, 2007 12:40 am

Ό,τι και να πει κανείς είναι λίγο. Πολύ ασαφές το θέμα με την εξέταση τελικά. Κανείς δεν ξέρει τί ακριβώς εξετάζει. Αντισώματα, κύτταρα Τ κλπ. Το βιντεάκι που δίνει η τύπισσα είναι συγκλονιστικό. Μαρτυρίες ανθρώπων, "ασθενών", ειδικών γιατρών στη διαγνωστική εξέταση...
Είμαι περίεργος για τη συνέχεια....Θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά.
Είναι απίστευτο όλο αυτό. Γκρεμίζουν ένα μύθο πολλών ετών...
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό κωστας την Τετ Σεπ 05, 2007 12:52 am

Το θεωρω πολυ πιθανο να ειναι αληθεια, τυχαινη να εχω γνωριση ζευγαρι οταν ημουν στην αγγλια που ενω ο αντρας ηταν θετικος, η γυναικα του δεν ειχε κοληση, αν και κανανε σεξ για χρονια χωρις καμια προφυλαξη. Τοτε νομιζα οτι απλα πρεπει να ειχε ανοσια !
η ζωη στο διαβα της ξοδευει τους καλυτερους
Άβαταρ μέλους
κωστας
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 12:27 am
Τοποθεσία: κρητη

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τετ Σεπ 05, 2007 1:34 am

Καταρχήν ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ! Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο.

Δεν πρέπει να παίζουμε με τις λέξεις.


Ποτέ δεν υπήρχε ο ισχυρισμός οτι ο HIV σκοτώνει. Σκοτώνουν οι ευκαιριακές λοιμώξεις που βρίσκουν το πεδίο ελεύθερο να αναπτυχθούν, χωρίς καμία αντίσταση από τον οργανισμό. Ο HIV ενοχοποιείται για την αποδυνάμωσει του αμυντικού συστήματος του οργανισμού.


Συμφέροντα με τις φαρμακευτικές υπάρχουν. Δεν άμφισβητεί όμως κανένας τη προσπάθεια των επιστημόνων στο να καταφέρουν να ΦΩΤΙΣΟΥΝ τι παίζει με μεγάλο αριθμό ανθρώπων, οι οποίοι δεν είναι δυνατόν να ανακάμψουν μετά από μια απλή λοίμωξη. Κατάσταση που μπορεί να τους οδηγήσει και στο Θάνατο.
Το πως ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ τα χρηματα είναι άλλο θέμα.

Ένας από τους επιστήμονες του άρθρου, δεν θυμάμαι το όνομά του, αναφέρει πως ο καρκίνος δεν μεταδίδεται (με τους ιούς) από άνθρωπο σε άνθρωπο. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. Υπάρχουν ουκ ολίγοι ΙΟΙ οι οποίοι προκαλούν ΚΑΡΚΙΝΟ. Απλά δεν μεταβιβάζουν το Καρκίνο άμεσα. Δηλαδή αν έρθεις σε σεξουαλική επαφή με έναν άνθρωπο ο οποίος νοσεί από καρκίνο, δεν σημαίνει οτι θα πάθεις και συ τον ίδιο καρκίνο. Μπορεί όμως να κολλήσεις τον Ιό ο οποίος είναι το άίτιο του καρκίνου. Μπορεί όχι του ίδιου άλλά άλλου.
Όπως ο EPSTEIN BARR που προκαλεί το λέμφωμα BURKITT.
Όπως ο HPV που προκαλεί Καρκίνο στο Τράχηλο της μήτρας στη γυναίκα. Μάλιστα αυτός ο ιός βρίσκεται στον άντρα και απλά παραμένει χωρίς να προκαλεί κάποια νόσο. Ο ίδιος αυτος Ιος στη γυναίκα (μεταβιβάζονται από τη γυναίκα στον άντρα με τη σεξουαλική επαφή) προκαλεί καρκίνο.


Το θέμα είναι πολύ πολύπλοκο και καθόλου απλό.

Η ΘΕΩΡΙΑ: χορηγούνται δυνατά, πολύ ισχυρά φάρμακα σε ανθρώπους που υποτίθεται οτι τα έχουν ανάγκη αλλά στη πραγματικότητα δεν τα έχουν αλλά αυτό γίνεται μόνο για το κέρδος μου κάνει μπακαλίστικο και σενάριο επιστημονικής φαντασίας του Ασίμοφ.

Ναι, μπορεί να γίνονται πειράματα φαρμάκων σε ανθρώπους της Αφρικής.

Ναι μπορεί στο μακρύ δρόμο ανεύρεσης της κατάλληλης φαρμακευτικής αντιμετώπισης να αποδειχθεί στο μέλλον οτι το τάδε ή το δείνα φάρμακο ήταν περιττό, ή όχι τόσο αποτελεσματικό όσο πιστεύονταν αλλά αυτό δεν ακυρώνει την μέχρι τώρα πορεία. Οι άνθρωποι δεν κάνουν θαύματα, ούτε βρίσκουν τις λύσεις από τη μία μέρα στην άλλη, αλλά με παρατήρηση και πειραματισμό. Αυτό σημαίνει και επιστήμη. Έτσι κατακτείτσι η γνώση. Σκαλί σκαλί, με λάθη πολλές φορές ή και χωρίς.


Και επειδή πολλά έγραψα.....ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ να αναφέρεται η απομόνωση του ΙΟΥ ΗΙV με τη μέθοδο PCR (Polymerase Chain Reaction)

Για τη ΔΙΑΓΝΩΣΗ λοίμωξης από HIV δεν στηρίζονται μόνο στην ανεύρεση αντισωμάτων αλλά και στον προσδιορισμό των ΑΝΤΙΓΟΝΩΝ του ΙΟΥ αλλά και στο πρσοδιορισμό του ίδιου του ΙΟΥ.


Αυτά απλά με κάνουν καχύποπτο. Άλλωστε νομίζω πως πρέπει να είμαστε και να μην δεχόμαστε έτσι απλά ότι μας σερβίρουν.


Τα ξαναλέμε
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τετ Σεπ 05, 2007 1:40 am

κωστας έγραψε:Το θεωρω πολυ πιθανο να ειναι αληθεια, τυχαινη να εχω γνωριση ζευγαρι οταν ημουν στην αγγλια που ενω ο αντρας ηταν θετικος, η γυναικα του δεν ειχε κοληση, αν και κανανε σεξ για χρονια χωρις καμια προφυλαξη. Τοτε νομιζα οτι απλα πρεπει να ειχε ανοσια !


Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και αντιδρά διαφορετικά, όπως πολύ σωστά είπε ο Rc31 παραπάνω.

Πολύ άνθρωποι μπορεί να κουβαλούν τον Ιό χωρίς να εκδηλώσουν ποτέ συμπτώματα.


Παιδιά εγώ δεν θα ξανασχοληθώ άλλο με το θέμα, ίσως μετά από 6-7 χρόνια....


Άντε πάω για μια βόλτα, τώρα βραδιάτικα...
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Dakota την Τετ Σεπ 05, 2007 10:58 am

Doctor καλά τα λες και μας διαφωτίζεις.

Να αναφέρω ένα παράδειγμα σχετικό και λίγο άσχετο.

Στην Ταϊλάνδη που ήμουν πρόσφατα έμαθα το εξής. Η χώρα έχει μεγάλο πρόβλημα με το AIDS. Η χορήγηση των πολύ ακριβών φαρμάκων στους ασθενείς γίνεται δωρεάν. Μετά από κάποια χρόνια το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης ανακάλυψε ότι η τρύπα που δημιουργήθηκε στην οικονομία της χώρας ήταν πολύ μεγάλη και απειλούσε την οικονομική κατάσταση της χώρας.

Αποφάσισαν να αντιγράψουν και να παράγουν μόνοι τους τα φάρμακα κατά του AIDS, κάτι το οποίο απαγορεύεται αφού προστατεύονται από διεθνής πατέντες. Έτσι επικαλέστηκαν κατάσταση εθνικής ανάγκης και bye bye πατέντες. Οι φαρμακοβιομηχανίες ξεσηκώθηκαν και άρχισαν τις διαπραγματεύσεις με την κυβέρνηση της Ταϊλάνδης. Μέσα σε 3 μέρες ρίξανε την τιμή στο 1/5 !!!

Η Ταϊλάνδη είναι η μόνη χώρα στον κόσμο που τα έβαλε με τις φαρμακοβιομηχανίες και βγήκε κερδισμένη.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275


Επιστροφή στο ΑΝΘΡΩΠΟΣ & ΥΓΕΙΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες