Προβλημα με το HORNET

Λύσε δέσε σέ δουλειά να βρισκόμαστε

Συντονιστής: Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό X_NR750 την Τρί Νοέμ 20, 2007 3:47 pm

sfairas έγραψε:
REPTILE4 έγραψε:
sfairas έγραψε:
X_NR750 έγραψε:Ρε μηπως δεν προλαβαινεις να συμπλεκταρεις και απλα σου σβηνει το μηχανακι

μου χει συμβει αρκετες φορες σε φρεναρισμα πανικου

+1 ειμαι σιγουρος 8)


Μακαρι να ηταν αυτο αλλα και στους μηχανικους συμβαινει απλα δεν μπορουν (ΜΑΛΛΟΝ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ :smt074 ) να βρουν τη φταιει οπως λενε.

Για να βρουν προβλημα :arrow: πρεπει να υπαρχει :smt031 Πιστευω πως τσαμπα αγχωνεσαι.
Honda εχεις,καινουργιο ειναι,οποτε μη φοβασαι για τα επομενα 5-6-10 χρονια [smilie=snork_okok.gif]


Καλα μας μην ειμαστε απολυτοι, μαμακιες συμβαινουν
Άβαταρ μέλους
X_NR750
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 17, 2007 12:49 am
Τοποθεσία: Μυτιληνη

Δημοσίευσηαπό nfot την Τρί Νοέμ 20, 2007 6:00 pm

Κατι μου λεει οτι τα "μαστορια" δεν εχουν εξοικειωθει ακομη με τους ψεκασμους και τις ιδιαιτεροτητες τους. Αισθητηρας στροφων, βαλβιδα ρελαντι;
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Άβαταρ μέλους
nfot
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1553
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 9:13 pm
Τοποθεσία: Βολος
Ονομα χρήστη: Νικος
Μοντέλο: FZ6 & Daytona 675
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό sfairas την Τετ Νοέμ 21, 2007 5:03 am

nfot έγραψε:Κατι μου λεει οτι τα "μαστορια" δεν εχουν εξοικειωθει ακομη με τους ψεκασμους και τις ιδιαιτεροτητες τους. Αισθητηρας στροφων, βαλβιδα ρελαντι;

Υποτιθεται πως (οι επισημοι τουλαχιστον) παρακολουθουν καθε χρονο σεμιναρια και τα τοιαυτα για καθε νεο μοντελο κατ' επεκταση καθε νεα καινοτομια :smt102
εγω αυτο το παθαινα με καθε μηχανακι που ειχα οταν προσπαθουσα να φρεναρω σε στυλ ντριφτ και καλα...
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τετ Νοέμ 21, 2007 10:45 am

Απο τοτε που τα μαστορια ψαχνουν τη βλαβη με το laptop επαψαν να ειναι μαστορια!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό REPTILE4 την Τετ Νοέμ 21, 2007 11:36 am

Εγω τι να πω με αυτα που ακουω να μου απανταν και μαλιστα με σιγουρια !!!
"Οχι δεν φταει το TPS ή μονο τα παλια ειχαν αυτοματο στο ρελαντι (φουσκα ψυχρης εκκινησεις)Ναι ρε μαστορα αλλα εσυ το ελενξες το TPS ή τον αυτοματο ?
"Oχι, ΤΑ HONDA ΔΕΝ ΦΓΑΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΤPS και ειπα μονο τα παλια εχουν αυτοματο"
χΩΡΙς ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ Η ΦΤΑΕΙ ΚΑΤΙ !!!
Γιατι οπως ειπα τα HONDA ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ ΠΟΤΕ.
Άβαταρ μέλους
REPTILE4
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 10:52 am
Τοποθεσία: ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τετ Νοέμ 21, 2007 11:55 am

Reptile, να τους βαλεις να σου ελεγξουν τη μοτοσυκλετα, αυτη ειναι η δουλεια τους! Αν βαριουνται, εχουμε και το νετ πεστους, μεσα σε 2 ωρες θα σας εχουν μαθει ολοι οι hondaκιδες πως δεν κανετε τη δουλεια σας. Αϊ στο Διαβολο με δαυτους :smt074 :smt074 :smt074

Και μετα κοροϊδευεται εμας τους κτμαδες οτι εχουμε προσωπικη σχεση με τους μηχανικους μας!

Οριστε! τωρα που τους χρειαζεστε με τι ματι σας βλεπουν... :smt076 :smt076 :smt076
Τελευταία επεξεργασία από iznogood και Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό REPTILE4 την Τετ Νοέμ 21, 2007 12:19 pm

Λογο του καιρου δεν μπορω να κατεβω, μαλιστα σημερα θα παω να κανω και επεμβαση για μηνησκο οποτε θα δουμε με το νεο ετος :smt010.
Το γαμοτο ειναι οτι την εχω 5 μηνες και εχω μονο 4500χλμ δλδ δεν την εχω χαρη οπως θα ηθελα.
Άβαταρ μέλους
REPTILE4
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 10:52 am
Τοποθεσία: ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευσηαπό zero την Τετ Νοέμ 21, 2007 12:25 pm

Αν και τρελός χοντακιας, δεν μπορώ να είμαι από αυτούς που λένε ότι τα honda δεν χαλάνε. Ολα χαλάνε.

Για αυτό και πρέπει να έχεις ένα μηχανικό που να τον εμπιστεύεσαι και αν μη τι άλλο να ξέρει την δουλειά του. Από αυτά που έχεις γράψει είναι φανερό ότι υπάρχει πρόβλημα στο μηχανάκι, αφού είναι και στην εγγύηση θα πρέπει να στο φτιάξουν τελεία και παυλα. Η ιδέα του ιζνο δεν είναι κακή, αν συνεχίσουν να σε αντιμετωπίζουν έτσι πόσταρε το όνομά τους σε 3-4 φόρουμ έτσι για να μαθαίνει ο κόσμος.
Άβαταρ μέλους
zero
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 9:36 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό sfairas την Πέμ Νοέμ 22, 2007 2:43 am

REPTILE4 έγραψε:Λογο του καιρου δεν μπορω να κατεβω, μαλιστα σημερα θα παω να κανω και επεμβαση για μηνησκο οποτε θα δουμε με το νεο ετος :smt010.
Το γαμοτο ειναι οτι την εχω 5 μηνες και εχω μονο 4500χλμ δλδ δεν την εχω χαρη οπως θα ηθελα.

Περαστικα εκ των προτερων [smilie=beer.gif] Κοιτα να αναρωσεις γρηγορα και θα εχεις ολο χρονο μπροστα σου για να χαρεις τη μηχανη σου :smt002
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό X_NR750 την Πέμ Νοέμ 22, 2007 10:00 am

Περαστικα σου

Παρε τηλεφωνο στα κεντρικα και απαιτησε να σου βρουνε λυση αλλιως απειλησε τους οτι θα στειλεις γραμμα σε ολα τα εντυπα του χωρου και γενικως οτι θα δημοσιοποιησεις το θεμα
Άβαταρ μέλους
X_NR750
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 17, 2007 12:49 am
Τοποθεσία: Μυτιληνη

Δημοσίευσηαπό REPTILE4 την Παρ Νοέμ 23, 2007 1:30 pm

Θελω να παω μια τελευταια φορα να δουνε με το ζορι :chain: το TPS ετσι για να μου φυγει η αμφιβολια και αν δεν γινει τιποτα θα ζητησω αντικατασταση αλλιως... θα γινει των Ζωνιανων :smt097 :supz: !!!
Άβαταρ μέλους
REPTILE4
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 10:52 am
Τοποθεσία: ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Σάβ Νοέμ 24, 2007 6:33 pm

REPTILE4 έγραψε:Θελω να παω μια τελευταια φορα να δουνε με το ζορι :chain: το TPS ετσι για να μου φυγει η αμφιβολια και αν δεν γινει τιποτα θα ζητησω αντικατασταση αλλιως... θα γινει των Ζωνιανων :smt097 :supz: !!!


Να το ελέγξεις οπωσδήποτε. Εϊναι πολύ πιθανό να οφείλεται αυτό. Στη δικιά μου μοτοσικλέτα είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (LeMans). Να μην τα πολυλογώ, αφού δοκίμασα τα πάντα (καθαρισμός σωμάτων ψεκασμού, fuel injection cleaner, συγχρονισμός κυλίνδρων κτλ), όταν τοποθετήθηκε το πολύμετρο για την αξιολόγηση του TPS, η ένδειξη που είχα ήταν 200mV αντί για 500mV περίπου που θα έπρεπε να δέιχνει.

Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα. (Τελικά για άλλη μια φορά αποδεικνύεται πως όλα είναι μύθος περί "πάρε Honda και δεν θα ασχολείσαι....άσχετο-αλλά-και-σχετικό)
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Re: Προβλημα με το HORNET

Δημοσίευσηαπό siatsnos την Δευτ Ιούλ 06, 2015 4:43 pm

REPTILE4 έγραψε:Τρεχω με το hornet 600 '07 με 150 χλμ, ξαφνικα πεταγετε ενα σκυλι, γατα, ανθρωπος η οτι θελετε εσεις. Παταω φρενο χωρις να φτασω στο σημειο να πιασει το ABS, φτανοντας στης 2000σαλ παταω συμπλεκτη για να κατεβασω. Ε ! εκεινη τη στιγμη που παταω συμπλεκτη σβηνει η μηχανη και να τον αφησω δεν παιρνει μπρος και γκαζι να κανω πως ανοιγω δεν αντιδραει και σβηνει παλι, αν πατησω μετα μια φορα τη μιζα αμεσως παιρνει χωρις να κανει κολπα. Εχω παει δυο φορες στην AGIO οπου το πηρα στην θεσ/νικη και μου λεν δεν εχει τιποτα, εκαναν ελενχο εγκεφαλου και ολα οκ το πηγα και σε δευτερο εξουσιοδοτημενο στη θεσ/νικη παλι τιποτα και τωρα θα το παω τεταρτη φορα αλλου. Τι να κανω η μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει ? :smt013 :chain:
siatsnos
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 06, 2015 4:14 pm
Ονομα χρήστη: xrhstos
Μοντέλο: hornet 600 07
Κυβικά: 600
Επάγγελμα: idioths

Re: Προβλημα με το HORNET

Δημοσίευσηαπό siatsnos την Τρί Ιούλ 07, 2015 12:49 am

Εχω το ίδιο προβλημα με το hornnet μου, ποιά είναι η λύση:
siatsnos
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 06, 2015 4:14 pm
Ονομα χρήστη: xrhstos
Μοντέλο: hornet 600 07
Κυβικά: 600
Επάγγελμα: idioths

Re: Προβλημα με το HORNET

Δημοσίευσηαπό siatsnos την Τρί Ιούλ 07, 2015 3:53 pm

Τελικά ποιά είναι η βλάβη;
siatsnos
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 06, 2015 4:14 pm
Ονομα χρήστη: xrhstos
Μοντέλο: hornet 600 07
Κυβικά: 600
Επάγγελμα: idioths

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ΤΕΧΝΙΚΑ-ΘΕΜΑΤΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης