Μαλαισία: Συνέντευξη Τύπου

Ολα τά μάτια σέ μία ευθεία

Μαλαισία: Συνέντευξη Τύπου

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Παρ Σεπ 08, 2006 1:28 pm

Έφτασε η μεγάλη στιγμή και η έναρξη των διαδικασιών για τον πρώτο τους 5 χειμερινούς αγώνες που απομένουν για την ολοκλήρωση του παγκόσμιου πρωταθλήματος Moto GP. Οι αναβάτες βρίσκονται ήδη στη Μαλαισία και έκανα τις δηλώσεις τους στη συνέντευξη τύπου.


Νίκυ Χέιντεν:“Το αποτέλεσμα στο Μπρνό δεν ήταν ακριβώς αυτό που χρειαζόμασταν και τώρα βρισκόμαστε σε μια από τις πιο κρίσιμες στιγμές του πρωταθλήματος. Ανυπομονώ να έρθει η ώρα του αγώνα. Υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι για τον τίτλο, οπότε εγώ θα κοιτάξω να κάνω το καλύτερο.
Είχα τρεις τερματισμούς στη 4η θέση σε αυτή τη πίστα και ακόμη και αν βρέξει δεν θα με επηρεάσει στην οδήγησή μου.

Βαλεντίνο Ρόσι:“Δεν θα είναι εύκολα τα πράγματα αλλά μετά το Μπρνό νιώθω αρκετά καλά. Από δω και πέρα σημαντικές θα είναι οι pole positions. Το να ξεκινάει κανείς από τις τελευταίες θέσεις και να ανεβαίνει στις πρώτες, όπως στο Σάσενρινγκ δεν είναι κάτι που γίνεται συνέχεια. Σκοπός μου είναι να επαναλάβω τις στιγμές στο Μπρνό. Αυτή η πίστα είναι μια πραγματική πίστα Moto GP και ό,τι πρέπει για το οδηγικό μου στιλ.”

Λόρις Καπιρόσι:
“Κάθε χρονιά είναι και διαφορετική. Μια καλή περσινή εμφάνιση δε σημαίνει κάτι. Έχουμε κάποια καλά σχέδια και οι 50 πόντοι λέγεται πως δεν είναι κάτι αδύνατο να καλυφθεί… κατά την άποψή μου όμως είναι ελαφρώς αδύνατο. Θα κάνω ό,τι μπορώ για να κλείσω όσο περισσότερο μπορώ το κενό.
Δοκίμασα και τη μοτοσικλέτα των 800 κυβικών εκατοστών και μου άρεσε πάρα πολύ. Είναι πολύ καλή και το γυρολόγιο αρκετά καλό επίσης. Μοιάζει με τα 250 κ. εκ., είναι μικρότερη αλλά όχι ελαφρύτερη.”
Εικόνα

(ΜοτοΤριτη)
ktm_isa
 

Επιστροφή στο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΝΕΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες