Βολική Σέλα

Ισοθερμικά , γυαλιά κτλ .....

Βολική Σέλα

Δημοσίευσηαπό man_OS την Σάβ Ιουν 21, 2008 12:03 am

Όταν σκεφτόμουν να πάρω μηχανή, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι ήθελα η μηχανή μου να χει θρόνο και όχι σέλα. Να κάθομαι πάνω και να είμαι στον καναπέ μου και όχι να κατεβαίνω από τη μηχανή και να χρειάζεται 20 λεπτά να επανέρθει το άιμα από το κούνημα της μηχανής.

Κι επειδή τελικά επικράτησε η λογική να πάρω το CB 500 και όχι καμια τσόπερ, θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής ζήτημα:

Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος στον κόσμο τούτο, που να φτιάχνει σέλες όπως θέλουμε, δηλαδή βολικές βολικές, και να μην χρειάζεται να πουλήσω τη μηχανή για να την αγοράσω; Δε με ενδιαφέρει να είναι μάρκα (πχ bagster) σόνι και καλά, απλά θέλω να κάθομαι και να το απολαμβάνω :smt036 :smt036
Άβαταρ μέλους
man_OS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 8:52 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ονομα χρήστη: Μάνος
Μοντέλο: Suzuki V strom
Κυβικά: 650

Re: Βολική Σέλα

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Σάβ Ιουν 21, 2008 9:03 am

man_OS έγραψε:Όταν σκεφτόμουν να πάρω μηχανή, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι ήθελα η μηχανή μου να χει θρόνο και όχι σέλα. Να κάθομαι πάνω και να είμαι στον καναπέ μου και όχι να κατεβαίνω από τη μηχανή και να χρειάζεται 20 λεπτά να επανέρθει το άιμα από το κούνημα της μηχανής.

Κι επειδή τελικά επικράτησε η λογική να πάρω το CB 500 και όχι καμια τσόπερ, θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής ζήτημα:

Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος στον κόσμο τούτο, που να φτιάχνει σέλες όπως θέλουμε, δηλαδή βολικές βολικές, και να μην χρειάζεται να πουλήσω τη μηχανή για να την αγοράσω; Δε με ενδιαφέρει να είναι μάρκα (πχ bagster) σόνι και καλά, απλά θέλω να κάθομαι και να το απολαμβάνω :smt036 :smt036


Υπάρχει ένας στη νέα Σμύρνη που φτιάχνει σέλες από ότι μου είπαν είναι πολύ καλός και φθηνός αλλά δεν ξέρω παραπέρα αν ρωτήσεις στο spidi store στη Καλλιρρόης θα σου πουν τα που πως πόσο και τα συν αυτό
Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό takisORUDNE την Σάβ Ιουν 21, 2008 11:21 am

καλά, και πώς ακριβώς θες να φτιάξεις τη σέλα σου στο CB;
Η καλύτερη μοτοσικλέτα για ταξίδι, είναι αυτή που ήδη έχεις.
Άβαταρ μέλους
takisORUDNE
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 9:28 pm
Τοποθεσία: Κυπαρισσία Μεσσηνίας

Δημοσίευσηαπό man_OS την Σάβ Ιουν 21, 2008 11:43 am

Δεν έχω σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο, γι αυτό ρωτάω. Απλά μετά από μισή ώρα οδήγησης, από το ντρ ντρ ντρ, πιάνεται το όλο "σύστημα" και σκέφτηκα να βάλω μια μαλακή σέλα-πολυθρόνα-τριθέσιο. Υποθέτω το υλικό θα αλλάξω...
Άβαταρ μέλους
man_OS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 8:52 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ονομα χρήστη: Μάνος
Μοντέλο: Suzuki V strom
Κυβικά: 650

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Σάβ Ιουν 21, 2008 11:53 am

man_OS έγραψε:Δεν έχω σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο, γι αυτό ρωτάω. Απλά μετά από μισή ώρα οδήγησης, από το ντρ ντρ ντρ, πιάνεται το όλο "σύστημα" και σκέφτηκα να βάλω μια μαλακή σέλα-πολυθρόνα-τριθέσιο. Υποθέτω το υλικό θα αλλάξω...


Αλλάζεις το υλικό που βρίσκετε κάτω από το δέρμα της σέλας με άλλο που να είναι πιο μαλακό στο πάνω μέρος και σκληρό στη βάση του κυνός έχει μνήμη για κάθε κώλο και κάθεσαι άνετα
Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Re: Βολική Σέλα

Δημοσίευσηαπό Thrakiotis την Κυρ Απρ 05, 2009 11:31 pm

Πολυ ποιοτικα κομματια φτιαχνει και η bagster κατοπιν παραγγελιας αλλα κορυφαια στο ειδος ειναι η Γαλλικη
Top Saddlerie..
απο εκει ειναι η δικη μου..
Εικόνα
Thrakiotis
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 2:36 pm
Ονομα χρήστη: Νεκτάριος
Μοντέλο: TDM 900
Κυβικά: 899

Re: Βολική Σέλα

Δημοσίευσηαπό harleas την Κυρ Ιούλ 25, 2010 1:40 pm

σελες μοτο SPEED στην θεσσαλονικη Μ.ΜΠΟΤΣΑΡΗ 52 τηλ.2313-031602 κιν.6970-122070 οι τσοπεραδες της θεσσαλονικης ειναι ενθουσιασμενοι με αυτον αφου τους κανει οποιαδηποτε μετατροπη πανω στην δικη τους σελα, και εχει πολλα και ενδιαφεροντα δερματα, φιδια,κροκοδιλε ,με πυρογραφιες και η δουλεια του ειναι εξαιραιτικη ,και το κυριοτερο λογικες τιμες !!!!
harleas
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 1:12 pm
Μοντέλο: harley-davindson road king
Κυβικά: 1500
Επάγγελμα: χρηματιστης

Re: Βολική Σέλα

Δημοσίευσηαπό manwlis την Κυρ Νοέμ 14, 2010 2:07 am

Σελοτεχνικη στους αμπελοκηπους,καταπληκτικη δουλεια και κερνανε κια καφεδακι
manwlis
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 2:59 am
Ονομα χρήστη: manwlis
Κυβικά: 0


Επιστροφή στο ΛΟΙΠΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες