Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Οτι σάς συμβαίνει - οτι βλέπουν τα μάτια μας στον μοτοσυκλετιστικό χώρο και οχι μόνο.

Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό Greek_sailor62 την Δευτ Μαρ 09, 2009 6:24 pm

Τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι Έλληνες μοτοσυκλετιστές εχουν την διαθεση να αγοράσουν ένα αξιόπιστο GPS Navigator. Κάνουν έρευνα αγοράς, βλέπουν τιμές, ποιούς χάρτες έχει η κάθε συσκευή μέσα κλπ. Μέχρι εδω καλά! Ετσι έκανα και εγώ.
Διάλεξα το Garmin Zumo 550 και πήγα τον αντιπρόσωπο να το δώ! Εχω το κακό ελάτωμα να βλέπω πρίν αγοράσω, κατι που οι έλληνες καταστηματάρχες δεν το διανοούνται.
Μόλις λοιπόν μπήκα στην έκθεση, ένιωσα το παγερό απαξιωτικό βλέμα του υπευθύνου και το βαριεστημένο ύφος του πωλητη. Φυσικά και ΔΕΝ με ρώτησαν τη θέλω! ‘’Μπορείτε σας παρακαλώ να με εξυπηρετήσετε σχετικά με το Zumo 550 ?’’
Λες ρε πού@@η μου οτι τους ζήταγα καμιά χάρη και όχι τη δουλειά τους που ηταν υποχρεωμένοι σαν επαγκελματείες να κάνουν.
Με χίλια βάσανα ήρθε ο πωλητής που φυσικά δεν είχε απάντηση σ’ολες της ερωτήσεις μου! (αλλοίμονο αν δεν είχα διαβάσει ολα τα σχετικά μ αυτο το navigator από το internet).
Το σόκ το έπαθα όταν του ζήτησα να κάνουμε μία stand alone δοκιμή (την κάνουν σχεδόν ολα τα navigators) για να δω, πριν δώσω τα 900 μου περίπου ευρώ, την ποιότητα χαρτογράφισης! Ρε παιδιά με κοίταζε σαν χαζός! ΔΕΝ είχε demo!
Οταν του ζήτησα πως με καλύπτει η εγγυηση στην περίπτωση που οι χάρτες δεν είναι ενημερωμένοι και σωστοί.... μ απάντησε με το ελληνικοτατον....’’ αυτό είναι, άμα θες πάρτο’’.
Μη με ρωτήσετε γιατί, αλλά το πήρα! Ενεκα το ταξίδι στο Sachsen ring βλέπεις!

Ηθελα λοιπόν να σας ρωτήσω... αν έτσι πουλάνε και οι άλλοι αντιπροσωποι – πωλητές τα navigators και αν κάποιος απο εσάς έχει ανάλογη εμπειρία!

Για την ιστορία αναφερω οτι οι χάρτες του zummo 550 ΜΟΝΟ στην Ευρώπη είναι καλοί. Τα points of interest (εστιατόρια κλπ) δεν είναι ενημερωμένα και ταλαιπωριέσε! Η χαρτογραφιση της Αθήνας είναι κακή και πολλές φορές σου λέει να πας σε αντίθετα ρεύματα, να στριψεις πάνω απο διαχωριστικά διαζόματα κλπ.
Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει τα λεφτά του που μάλιστα είναι πάρα πολλά!
Άβαταρ μέλους
Greek_sailor62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 12:20 am
Ονομα χρήστη: Νικόλας
Μοντέλο: FJR1300
Κυβικά: 1300

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό elouros την Δευτ Μαρ 09, 2009 7:55 pm

Δυστηχως φιλε μου στην Ελλαδα οι περισσοτεροι ετσι λειτουργουν, και οχι μονο στα νavi!
Ενα κρανος θες να δοκιμασεις και δεν μπορεις.
Εχω παει στο εξωτερικο και ειδα πως γινεται η δοκιμασια σε μαγαζια!
Συγγεκριμενα, φορουσες το κρανος που ηθελες, ειχε ενα μηχανακι σταθεροποιημενο σε δαπεδο το οποιο το καβαλαγες, και απο μπροστα του υπηρχε μια τουρμπινα που του εστελνε αερα! και ολο αυτο το συγκροτημα μεσα σε θαλαμο!
Τι καλυτερη δοκιμασια !! :razz:
Ποναν τα παλικαρια ορε ;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
elouros
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τετ Ιαν 21, 2009 10:47 pm
Τοποθεσία: Βορεια!!
Ονομα χρήστη: ΒΑΓΓΕΛΑΣ
Μοντέλο: kawasaki GTR1400
Κυβικά: 1400

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό nfot την Δευτ Μαρ 09, 2009 11:59 pm

elouros έγραψε:...
Συγγεκριμενα, φορουσες το κρανος που ηθελες, ειχε ενα μηχανακι σταθεροποιημενο σε δαπεδο το οποιο το καβαλαγες, και απο μπροστα του υπηρχε μια τουρμπινα που του εστελνε αερα! και ολο αυτο το συγκροτημα μεσα σε θαλαμο!
Τι καλυτερη δοκιμασια !! :razz:


Αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας για τους Ελληνες μαγαζατορες. ΟΧΙ επαγγελματιες, μαγαζατορες.
ΑΝ και για να ειμαι ειλικρινης, ουτε στην πλειονοτητα των καταστηματων του εξωτερικου ειναι κανονας αυτο.
Να μην σας πω τι ισχυει στην Ελληνικη επαρχια φυσικα. Τρεις χειροτερα. Ουτε καν διαθεσιμα ολα μεγεθη δεν εχουν, εστω και για στατικη δοκιμη. Και οχι μονο στα κρανη, αλλα και μποτες, γαντια κτλ.
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Άβαταρ μέλους
nfot
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1553
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 9:13 pm
Τοποθεσία: Βολος
Ονομα χρήστη: Νικος
Μοντέλο: FZ6 & Daytona 675
Κυβικά: 1275

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Τρί Μαρ 10, 2009 8:37 am

Ο καθείς με την δικαιολογία των 700 ευρώ απαξιώνει την δουλειά του. Τι φταίμε εμείς για τον κάθε έναν που υποχρεωτικά δουλεύει στον κάθε Κωτσόβολο για ψίχουλα;
Όπως και να 'χει είναι υποχρεωμένος να κάνει κωλοτούμπες. Αλλιώς ας βρει άλλη δουλειά ή ας πεθάνει της πείνας. Καμία επαφή με τα κεντρικά της εταιρείας είχες; Γιατί αν πεις την ιστορία σου οι συγκεκριμένοι πωλητές θα τρέχουν.

Να είσαι σίγουρος πως τα αφεντικά τους για 900 ευρώ όχι τεστ drive σου δίνουν, αλλά και τον πωλητή να τον καβαλήσεις να σε πάει βόλτα.


Όσων αφορά το GPS

Kατά τη γνώμη μου είναι πεταμένα λεφτά τα GPS που είναι υποτίθεται... ειδικά για μηχανές. Πρώτα-πρώτα επειδή μπορείς να βρεις 1000 τρόπους να το στερεώσεις και να το στεγανοποιήσεις, που σίγουρα δεν κοστίζουν 900 ευρώ.

Εγώ έχω ένα RYE και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το αγόρασα 100 ευρώ, το βάζω και στην πρίζα της μηχανής, έχει και φοβερό χάρτη που ενημερώνεται κάθε 6μηνο με καινούργια σημεία ενδιαφέροντος. Κι αν βρέχει με απλή μεμβράνη μαγειρικής, είναι μια χαρά. Ούτε που φαίνεται.
Donna nobis pacem
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό Dakota την Τρί Μαρ 10, 2009 11:35 am

Spam on "Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα για τους πωλητές των 700€. Τους έχει κάνει κάποιος σεμινάριο στις πωλήσεις? Τους έχει δείξει κάποιος τι είναι αυτό που πουλάνε? Έχουν κάποια εξειδίκευση? (άλλος στα gps άλλος στα κινητά κτλ). Φυσικά και όχι. Επίσης η προϋπηρεσία σε τέτοιες δουλειές ΔΕΝ θεωρείτε προσόν γιατί σημαίνει κάτι παραπάνω στο μισθό. Η τακτική των περισσότερων εταιρειών είναι σε 2 χρόνια να έχουν ανανεώσει το προσωπικό τους. Παίρνουν και επιδότηση από τον ΟΑΕΔ για αυτό τον λόγο!!!
O αδελφός μου δουλεύει εδώ και 6 μήνες ταμίας σε τράπεζα. Σεμινάρια θα κάνει τώρα. Παραγωγή όμως του ζητάνε από την πρώτη μέρα." Spam off

Θέλω να πάρω ένα gps στη γυναίκα μου. Θα πάρω αυτό που θα μπορώ να το σπάσω και να το ενημερώνω μόνος μου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό george_grat την Τρί Μαρ 10, 2009 3:00 pm

Εγώ δεν συμφωνώ ότι παίρνει 700€ και τα γράφει στα τέτοια του επειδή είναι λίγα τα λεφτά. Οπως και είπατε παραπάνω, καλύτερα να μην εργαστεί εφόσον του φαίνονται λιγα. Δυστυχώς στην Ελλάδα οι περισσότεροι είμαστε του ΩΧ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ και στα γραμμένα γνωστά σημεία. Είναι νομίζω στο χαρακτήρα του καθενώς πόσο έξυπνος, επιμελής, υπεύθυνος και πολλά αλλα. Προσωπικά έχω αλλάξει στο παρελθόν πολλές δουλειες και μάλιστα με χρήματα που ήταν για κλάματα και ποτέ δεν έγραψα έναν πελάτη και όταν με έπιανε αδιάβαστο κοίταγα να μάθω περισσότερα στοιχεία έτσι ώστε την επομενη φορά ο νεος πελάτης να μην μπορεί να με κάνει ρόμπα. Απλά προσπαθούσα με την δουλειά που έκανα να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερος ούτως σώστε ο εργοδότης να με έχει "ανάγκη" και να τον πιέσω μελλοντικά για ένα καλύτερο μισθό πράγμα που το πετύχαινα. Επίσης, αυτό που έχω να πώ είναι ότι με τα ταξίδια που κάνω στο εξωτερικό παθαινω πλάκα όταν επιστρέφω και βλέπω το χάος που λέγεται Ελλάδα. Ο κάθε πωλητής που είναι σε αυτά τα μαγαζιά εάν θα ήθελε να ήταν καλύτερος θα μπορούσε να έπαιρνε και κανένα περιοδικό να διάβαζε και εάν δεν του έφταναν τα λεφτά να μάθαινε από τα φυλλάδια και από τις αντιπροσωπείες περισσότερα στοιχεια.
Επειδή στην δουλεία μου βλέπω πολλά ειλικρινα έχω σιχαθεί την νοοτροπία και τον τρόπο που διαχειρίζόμαστε τα πράγματα. :smt013

ΑΠΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ
Ξεκίνα ότι έχεις ξεκινήσει και θα το πετύχεις...
Ο Thomas Edison προσπάθησε 24.999 φορές για να κάνει την πρώτη εν λειτουργία μπαταρία, τι θα έλεγες λοιπόν εάν είχες για κάθε μπαταρία που υπάρχει από 0.1 Ευρώ?

http://www.carbon-aramid.com / mail: [email protected]

Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club
Άβαταρ μέλους
george_grat
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Δευτ Αύγ 28, 2006 10:48 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό Greek_sailor62 την Τρί Μαρ 10, 2009 4:01 pm

Σε ευχαριστω για το post!
Η πληροφοέιες που μας εδωσες, ειναι πολυ χρησιμες και συμφωνώ 100% οτι και ενα φθηνό navigator μπορεις να το στηρηξεις και στεγανωποιησεις πολυ εύκολα!
Οσο για την ιστορία μου, στα κεντρικά εγινε το όλο σκηνικό με τ αφεντικό παρόν!
Επισης εχω στείλει πάνω απο 3 e-mails στην Garmin για τον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ οδικό χάρτη των Αθηνών. Μιά φορά μ απάντησαν και ηταν απάντηση της πλάκας (μάλλον καμιά νευρωσική Αμερικανίδα λεσβία την εγραψε).
Εχθες με το συγκεκριμένο navi (Zummo 550 Garmin) πηγα να βρώ ενα σπίτι στα Μελήσια και ΔΕΝ είχε ουτε κάν τον δρόμο!!!! Ουτε και αλλους μεγαλους δρόμους ΔΕΝ είχε!
ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΟΔΗΚΟΣ ΧΑΡΤΗΣ. Μακριά λοιπόν απ αυτο το ΑΚΡΙΒΟ αλλά με κακούς χάρτες navigator!


FiestaLoca έγραψε:Ο καθείς με την δικαιολογία των 700 ευρώ απαξιώνει την δουλειά του. Τι φταίμε εμείς για τον κάθε έναν που υποχρεωτικά δουλεύει στον κάθε Κωτσόβολο για ψίχουλα;
Όπως και να 'χει είναι υποχρεωμένος να κάνει κωλοτούμπες. Αλλιώς ας βρει άλλη δουλειά ή ας πεθάνει της πείνας. Καμία επαφή με τα κεντρικά της εταιρείας είχες; Γιατί αν πεις την ιστορία σου οι συγκεκριμένοι πωλητές θα τρέχουν.

Να είσαι σίγουρος πως τα αφεντικά τους για 900 ευρώ όχι τεστ drive σου δίνουν, αλλά και τον πωλητή να τον καβαλήσεις να σε πάει βόλτα.


Όσων αφορά το GPS

Kατά τη γνώμη μου είναι πεταμένα λεφτά τα GPS που είναι υποτίθεται... ειδικά για μηχανές. Πρώτα-πρώτα επειδή μπορείς να βρεις 1000 τρόπους να το στερεώσεις και να το στεγανοποιήσεις, που σίγουρα δεν κοστίζουν 900 ευρώ.

Εγώ έχω ένα RYE και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το αγόρασα 100 ευρώ, το βάζω και στην πρίζα της μηχανής, έχει και φοβερό χάρτη που ενημερώνεται κάθε 6μηνο με καινούργια σημεία ενδιαφέροντος. Κι αν βρέχει με απλή μεμβράνη μαγειρικής, είναι μια χαρά. Ούτε που φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
Greek_sailor62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 12:20 am
Ονομα χρήστη: Νικόλας
Μοντέλο: FJR1300
Κυβικά: 1300

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό Greek_sailor62 την Τρί Μαρ 10, 2009 4:12 pm

Εχεις απολυτο δικαιο!
Εστι ειναι οπως τα λες! Τα λαμόγια για το υπερκερδος, θυσιαζουν την ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιών!
Οσο για τα σεμιναρια μαλλον αυτο ειναι αγνωστη λέξη!

Αμα βρείς αυτο το φθηνο navi που θα το ενημερώνεις μονος σου, πες το και σε μένα! Το θέλω για την κόρη μου.


Dakota έγραψε:Spam on "Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα για τους πωλητές των 700€. Τους έχει κάνει κάποιος σεμινάριο στις πωλήσεις? Τους έχει δείξει κάποιος τι είναι αυτό που πουλάνε? Έχουν κάποια εξειδίκευση? (άλλος στα gps άλλος στα κινητά κτλ). Φυσικά και όχι. Επίσης η προϋπηρεσία σε τέτοιες δουλειές ΔΕΝ θεωρείτε προσόν γιατί σημαίνει κάτι παραπάνω στο μισθό. Η τακτική των περισσότερων εταιρειών είναι σε 2 χρόνια να έχουν ανανεώσει το προσωπικό τους. Παίρνουν και επιδότηση από τον ΟΑΕΔ για αυτό τον λόγο!!!
O αδελφός μου δουλεύει εδώ και 6 μήνες ταμίας σε τράπεζα. Σεμινάρια θα κάνει τώρα. Παραγωγή όμως του ζητάνε από την πρώτη μέρα." Spam off

Θέλω να πάρω ένα gps στη γυναίκα μου. Θα πάρω αυτό που θα μπορώ να το σπάσω και να το ενημερώνω μόνος μου.
Άβαταρ μέλους
Greek_sailor62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 12:20 am
Ονομα χρήστη: Νικόλας
Μοντέλο: FJR1300
Κυβικά: 1300

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Τετ Μαρ 11, 2009 12:23 pm

Ένα rye traveller που πήρα το καλοκαίρι εν μέσω διακοπών στην Χίο, ο πιτσιρίκος από τον Κωτσόβολο της Χίου βγήκε έξω μαζί μου και προσπαθούσε να το στερεώσει στην μηχανή, χωρίς καν να του το ζητήσω. Στους Κωτσόβολους των Αθηνών κοιτάνε πως να σε αποφύγουν, όχι πως να σε εξυπηρετήσουν. Αλλά για τον πιτσιρικά στην Χίο ο Κωτσόβολος θεωρείται ένα καλό επάγγελμα καριέρας.

Έχοντας τεχνικό επάγγελμα ξέρω πόσο πολύτιμα είναι κάποια σεμινάρια, αλλά εκ πείρας γνωρίζω ότι η ποιότητα των γνώσεων κυρίως εξαρτάται από προσωπικό διάβασμα και προσωπικό ενδιαφέρον για την δουλειά. Αν δεν ενδιαφέρεσαι ο ίδιος και θεωρείς κάθε δουλειά εντελώς προσωρινή, τότε όχι σεμινάρια, και θεία φώτιση να σου ρίξουν, δεν έχει κανένα αποτέλεσμα.


Τέλος πάντων επί του θέματος: το rye έχει εξαιρετικό χάρτη και μάλιστα τον αναβαθμίζει δωρεάν κάθε 6 μήνες. Φυσικά όμως βρήκα την άκρη και μπορώ να τρέξω και το navigator με ότι χάρτες θέλω. Η ποιότητα της λήψης σήματος είναι εξαιρετική και μάλιστα πολλές φορές έχω επαφή με τους δορυφόρους ακόμα και μέσα στο σαλόνι.
Donna nobis pacem
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό Greek_sailor62 την Τετ Μαρ 11, 2009 5:37 pm

Σ' ευχαριστω για την συμετόχή!
Θα μπορούσες να μου πείς περισσοτερα γι αυτο το RYE? Μαρκα ειναι αυτο ή μοντέλο? Ποσο κοστίζει?


FiestaLoca έγραψε:Ένα rye traveller που πήρα το καλοκαίρι εν μέσω διακοπών στην Χίο, ο πιτσιρίκος από τον Κωτσόβολο της Χίου βγήκε έξω μαζί μου και προσπαθούσε να το στερεώσει στην μηχανή, χωρίς καν να του το ζητήσω. Στους Κωτσόβολους των Αθηνών κοιτάνε πως να σε αποφύγουν, όχι πως να σε εξυπηρετήσουν. Αλλά για τον πιτσιρικά στην Χίο ο Κωτσόβολος θεωρείται ένα καλό επάγγελμα καριέρας.

Έχοντας τεχνικό επάγγελμα ξέρω πόσο πολύτιμα είναι κάποια σεμινάρια, αλλά εκ πείρας γνωρίζω ότι η ποιότητα των γνώσεων κυρίως εξαρτάται από προσωπικό διάβασμα και προσωπικό ενδιαφέρον για την δουλειά. Αν δεν ενδιαφέρεσαι ο ίδιος και θεωρείς κάθε δουλειά εντελώς προσωρινή, τότε όχι σεμινάρια, και θεία φώτιση να σου ρίξουν, δεν έχει κανένα αποτέλεσμα.


Τέλος πάντων επί του θέματος: το rye έχει εξαιρετικό χάρτη και μάλιστα τον αναβαθμίζει δωρεάν κάθε 6 μήνες. Φυσικά όμως βρήκα την άκρη και μπορώ να τρέξω και το navigator με ότι χάρτες θέλω. Η ποιότητα της λήψης σήματος είναι εξαιρετική και μάλιστα πολλές φορές έχω επαφή με τους δορυφόρους ακόμα και μέσα στο σαλόνι.
Άβαταρ μέλους
Greek_sailor62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 12:20 am
Ονομα χρήστη: Νικόλας
Μοντέλο: FJR1300
Κυβικά: 1300

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Παρ Μαρ 13, 2009 1:48 am

Ρίξε μια ματιά εδώ καλύτερα: http://www.mapclub.gr/
Donna nobis pacem
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό After την Τρί Μαρ 17, 2009 10:18 am

Φιλε μου ΓΙΑΤΙ το εκανες αυτο?

Γιατη πηγες και εσκασες τα λεφτακια σου σε εναν λακαμα?

Δεν το ξερεις οτι το μονο που εκανες ειναι να συντηρεις αυτην την αντιμετωπιση?

Σορρυ, στα λεω φιλικα σαν να σε ξερω.

Για Ελλαδα ο καλυτερος χαρτης ειναι της ngi(destinator), και να σου πω Ιταλια που πηγα, μια χαρα με οδηγησε το destinator
Δεν φορας κρανος=Δεν σεβεσαι τον εαυτο σου=Αρα δεν σεβεσαι και τον συνανθρωπο σου

There's no replacement for displacement!
Άβαταρ μέλους
After
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2006 2:12 am
Μοντέλο: Versys
Κυβικά: 650

Re: Η γουρούνι στο σακί ή GPS Navigator αγοράσεις ειναι το ίδιο

Δημοσίευσηαπό Greek_sailor62 την Παρ Μαρ 27, 2009 2:38 am

After έγραψε:Φιλε μου ΓΙΑΤΙ το εκανες αυτο?

Γιατη πηγες και εσκασες τα λεφτακια σου σε εναν λακαμα?

Δεν το ξερεις οτι το μονο που εκανες ειναι να συντηρεις αυτην την αντιμετωπιση?

Σορρυ, στα λεω φιλικα σαν να σε ξερω.

Για Ελλαδα ο καλυτερος χαρτης ειναι της ngi(destinator), και να σου πω Ιταλια που πηγα, μια χαρα με οδηγησε το destinator



Τι να πώ...έχεις δίκιο! Εκανα μαλακεία! Μακάρι με αυτή τη δημοσίευση εδω στο motocikleta.gr να αποτρέψουμε κάποιους σαν και εμένα να πάρουν αυτό το ακριβό και αναξιόπιστο πλοηγό.
Άβαταρ μέλους
Greek_sailor62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 12:20 am
Ονομα χρήστη: Νικόλας
Μοντέλο: FJR1300
Κυβικά: 1300


Επιστροφή στο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες