ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Οτι σάς συμβαίνει - οτι βλέπουν τα μάτια μας στον μοτοσυκλετιστικό χώρο και οχι μόνο.

ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Κυρ Μάιος 02, 2010 12:40 am

Τις προάλλες πήρα το GPS με το αυτοκίνητο, και πηγαίνοντας σε μια δουλειά που είχα, χρησιμοποίησα την Αττική Οδό και για την ακρίβεια την περιφερειακή Υμηττού.

Το σοκ που έφαγα μεγάλο!!!

Έχουν γεμίσει το δρόμο (και τις δυο κατευθύνσεις) με φωτογραφικά ραντάρ ταχύτητας. Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, η Αττική Οδός έχει σήμερα περίπου 14 φωτογραφικά ραντάρ ταχύτητας.

Πήρα (πάλι με το GPS) το δρόμο προς Ελευσίνα και διαπίστωσα ότι και εκεί επίσης έχουν μπεί καινούργια ραντάρ.

Δεν ξέρω πόσο καιρό είναι τοποθετημένα εκεί και αν σήμερα που μιλάμε είναι σε λειτουργία. Επειδή τα ραντάρ συνοδεύονται από προειδοποιητικές πινακίδες (τις οποίες δεν είδα), ελπίζω να μην έχουν τεθεί ακόμη σε λειτουργία. Εκείνο που σκέφτομαι είναι ότι πρόσφατα πέρασα "φέτες" προς Ασπρόπυργο και αν τα ραντάρ είναι σε λειτουργία, θα περιμένω το μπουγιουρντί σπίτι. Φτου ξανά-μανά (ως γνωστόν την έχω πατήσει και στο παρελθόν).

Το νου σας παίδες, γιατί εκτός του τσουχτερού προστίμου, υπάρχει και η αφαίρεση του διπλώματος. Αν το πρώτο πονάει, το δεύτερο δεν αντέχεται.
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Κυρ Μάιος 02, 2010 9:29 am

Μιας και που δεν ξερω ,πως το GPS εντόπισε τα ρανταρ ?
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Κυρ Μάιος 02, 2010 3:59 pm

To GPS δεν εντοπίζει τα ραντάρ, για να είμαστε ακριβείς.

Πιο συγκεκριμένα, αποθηκεύεις στη συσκευή GPS τις θέσεις των ραντάρ και όταν πλησιάζεις εκεί, αυτό σου βγάζει ειδοποίηση. Και όχι μόνο αυτό: μπορείς να αποθηκεύσεις και τις θέσεις που κάνει μπλόκο η τροχαία.

Και που θα βρούμε τις θέσεις των ραντάρ ή τις θέσεις των μπλόκων της τροχαίας;

Ευτυχώς υπάρχουν διαθέσιμες σε συγκεκριμένο site στο internet, που μάλιστα ανανεώνεται τακτικά έτσι ώστε να περιλαμβάνει και τα καινούργια ραντάρ που θα τοποθετηθούν στο μέλλον. Διευκρινίζω για τις θέσεις των μπλόκων, ότι πλησιάζοντας σε αυτές θα λάβεις ειδοποίηση από το GPS αλλά αυτό δε σημαίνει ότι απαραίτητα οι τροχαίοι είναι εκεί τη συγκεκριμένη ώρα.

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός.

Αν όχι, μου λες.
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Δευτ Μάιος 03, 2010 2:35 pm

Εγινες εγινες και ποιο ειναι το site ?
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Δευτ Μάιος 03, 2010 5:00 pm

Εμένα πάλι το GPS μου (Mio S555) μου εμφανίζει κάθε τόσο ότι υπάρχει κάμερα ασφαλείας. Ίσως να μην πιάνει μόνο τα ραντάρ, αλλά και τις κάμερες ασφαλείας (έτσι άλλωστε τις ονομάζει) των rest area αφού όταν πλησιάζω πάντα με προειδοποιεί.... Πάντα βλέπω μετά από λίγα μέτρα μια κάμερα σαν αυτές που έχουν στις γραμμές των τρένων που σε φωτογραφίζουν από πίσω.
Εγώ καλού κακού κόβω ταχύτητα όποτε μου βγάζει τέτοιο μήνυμα....
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Τρί Μάιος 04, 2010 4:14 pm

Το site που μπορείς να βρεις τα δεδομένα για τις κάμερες ταχύτητας είναι: http://www.index.pois.gr
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Τρί Μάιος 04, 2010 4:20 pm

Acanthor έγραψε:Εμένα πάλι το GPS μου (Mio S555) μου εμφανίζει κάθε τόσο ότι υπάρχει κάμερα ασφαλείας. Ίσως να μην πιάνει μόνο τα ραντάρ, αλλά και τις κάμερες ασφαλείας (έτσι άλλωστε τις ονομάζει) των rest area αφού όταν πλησιάζω πάντα με προειδοποιεί.... Πάντα βλέπω μετά από λίγα μέτρα μια κάμερα σαν αυτές που έχουν στις γραμμές των τρένων που σε φωτογραφίζουν από πίσω.
Εγώ καλού κακού κόβω ταχύτητα όποτε μου βγάζει τέτοιο μήνυμα....


Εγώ έχω το MIO P560 (PDA-GPS) και θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν το δικό σου το χρησιμοποιείς με τη μηχανή.
Σε ρωτώ γιατί ήμουν έτοιμος να σκάσω μερικά χρήματα για αγορά GPS, μέχρι που σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω το ΜΙΟ.

Η ερώτησή μου αφορά τη στήριξη στη μοτο. Αν λοιπόν το χρησιμοποιείς με τη μοτο, που και πως το στηρίζεις;
Επίσης, πως το ακούς; Έχεις ακουστικά;
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Τρί Μάιος 04, 2010 5:50 pm

Έχω bluetooth στο κράνος μου για την ενδοεπικοινωνία με τη γυναίκα μου και έχω συνδέσει και το ΜΙΟ.
Το έχω πάντα στο tankbag στη θέση για το χάρτη κι έτσι του ρίχνω καμιά κλεφτή ματιά.
Ωστόσο υπάρχουν σχεδόν για όλους τους τύπους μηχανών βάσεις στήριξης. Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductList.asp?CatID=534&CatPosition=531
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό mechie την Τρί Μάιος 04, 2010 7:21 pm

Έχει και η Givi μιά θήκη σαν τσαντάκι μέσης με διάφανο "παράθυρο" για GPS, που πιάνει στο τιμόνι και είναι αδιάβροχη. Αν δεν κάνω λάθος, περίπου 40-45 ευρώ την είχα δει.


Επειδή μου βγήκε ένας κυριούλης στην Αττική αλλάζοντας λωρίδα σχεδόν πάνω μου και "αγκαλιαστήκαμε", όταν πήγα για κατάθεση στο τμήμα Αττικής οδού δύο αστυνομικοί ετοίμαζαν κλήσεις από τα φωτοραντάρ. Σε μία σελίδα Α4 είχε το αυτοκίνητο ολόκληρο και στη γωνία μόνο την πινακίδα σε zoom. Από ότι μου είπαν, γράφουν κυρίως στον περιφερειακό Υμηττού γιατί το όριο είναι 80 και όλοι το σκίζουν και πάνε με διπλάσια, γράφουν λιγότερο στις ευθείες της Ελευσίνας-Αεροδρομίου και αν κατάλαβα καλά κάνουν και διαλογή, ανάλογα το σημείο, την ώρα κλπ.
the true dream is being able to dream... at all.
Άβαταρ μέλους
mechie
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2007 11:46 am
Τοποθεσία: Αφίδνες Αττικής
Ονομα χρήστη: Γιάννης
Μοντέλο: Suzuki GSF650SA K5
Kawasaki Z750 K5
Κυβικά: 0

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Τρί Μάιος 04, 2010 10:51 pm

Acanthor έγραψε:Έχω bluetooth στο κράνος μου για την ενδοεπικοινωνία με τη γυναίκα μου και έχω συνδέσει και το ΜΙΟ.
Το έχω πάντα στο tankbag στη θέση για το χάρτη κι έτσι του ρίχνω καμιά κλεφτή ματιά.
Ωστόσο υπάρχουν σχεδόν για όλους τους τύπους μηχανών βάσεις στήριξης. Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductList.asp?CatID=534&CatPosition=531


Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την ενημέρωση.
Είχα την ίδια σκέψη, να το τοποθετήσω στη ζελατίνα του tank bag. Το site που μου υπέδειξες έχει προτάσεις γύρω στα 70 ευρώ. Θα δω τι θα κάνω.

Πλέον το θεωρώ απαραίτητο, κυρίως για την ενημέρωση των ραντάρ (ξεχνιέμαι ρε γαμώτο).
Πρέπει να δω και πως θα λύσω το πρόβλημα του bluetooth. Τα συνηθισμένα για κινητά τηλέφωνα δεν συνεργάζονται (δυστυχώς) με το ΜΙΟ.

Και πάλι ευχαριστώ.
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Τρί Μάιος 04, 2010 10:58 pm

mechie έγραψε:Έχει και η Givi μιά θήκη σαν τσαντάκι μέσης με διάφανο "παράθυρο" για GPS, που πιάνει στο τιμόνι και είναι αδιάβροχη. Αν δεν κάνω λάθος, περίπου 40-45 ευρώ την είχα δει.


Επειδή μου βγήκε ένας κυριούλης στην Αττική αλλάζοντας λωρίδα σχεδόν πάνω μου και "αγκαλιαστήκαμε", όταν πήγα για κατάθεση στο τμήμα Αττικής οδού δύο αστυνομικοί ετοίμαζαν κλήσεις από τα φωτοραντάρ. Σε μία σελίδα Α4 είχε το αυτοκίνητο ολόκληρο και στη γωνία μόνο την πινακίδα σε zoom. Από ότι μου είπαν, γράφουν κυρίως στον περιφερειακό Υμηττού γιατί το όριο είναι 80 και όλοι το σκίζουν και πάνε με διπλάσια, γράφουν λιγότερο στις ευθείες της Ελευσίνας-Αεροδρομίου και αν κατάλαβα καλά κάνουν και διαλογή, ανάλογα το σημείο, την ώρα κλπ.


Να είσαι καλά.
Από όσα καταλαβαίνω είναι ήδη πλέον σε κανονική λειτουργία.
Δεν έχω περάσει πρόσφατα νομίζω από περιφερειακή Υμηττού. Φοβάμαι το δρόμο προς Ελευσίνα, που πριν από 2 Κυριακές πήγα "φέτες" για να προλάβω μια συνάντηση που είχα. Θα δείξει.

Πάντως δεν τρέχω ποτέ χωρίς λόγο: Τρέχω μόνο όταν βιάζομαι πολύ και ... όταν γουστάρω!!!
Και είμαι έτοιμος να πληρώσω (γμτ). Στο εξής βέβαια θα έχω περισσότερο το νου μου.

Αν πέφτει στην αντίληψή σας τοποθέτηση ραντάρ σε κάποιο σημείο, ειδοποιείστε παιδιά!
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Τρί Μάιος 04, 2010 11:04 pm

Να'σαι καλά Δημήτρη, το καλύτερο είναι να πας από κει να μιλήσεις μαζί του, είναι στην Καλλιθέα αυτός και ίσως έχει να σου προτείνει πολλές λύσεις και για bluetooth και για βάσεις...
Οι καλές βάσεις είναι δυστυχώς ακριβές, άλλωστε με τέτοιες ταχύτητες δε ρισκάρεις να σου φύγει το gps γιατί δεν είσαι στο αμάξι σου, εξαρτάται φυσικά από τι ανάγκες του καθενός. Δε σκοπεύω να πάρω εγώ βάση, με έχει βολέψει η ζελατίνα του tankbag, άλλωστε να το ακούω θέλω κυρίως και όχι να το βλέπω.
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Τρί Μάιος 04, 2010 11:11 pm

Γεια σου Όμηρε,

και μένα να το ακούω με ενδιαφέρει, τι να κοιτάω όταν οδηγώ μηχανή.
Σκέφτομαι όμως ότι υπάρχει ο περιορισμός να έχεις καθημερινά το tank bag μαζί σου.
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Τρί Μάιος 04, 2010 11:17 pm

HNIOXOS KTM έγραψε:Γεια σου Όμηρε,

και μένα να το ακούω με ενδιαφέρει, τι να κοιτάω όταν οδηγώ μηχανή.
Σκέφτομαι όμως ότι υπάρχει ο περιορισμός να έχεις καθημερινά το tank bag μαζί σου.


Εγώ το έχω πάντα μαζί μου όταν πάω ταξίδι (όπου και χρειάζομαι το Gps), αλλιώς πας για βάση σταθερή, ή για το τσαντάκι της givi που πρότεινε ο φίλος πιο πάνω και να το έχεις με σκρατς στο τιμόνι σου... http://www.givi.it/Accessories-for-bikes-scooters/Accessories/S850
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Σάβ Μάιος 15, 2010 10:20 pm

Σχετικά με τη χρήση του MIO P560 ως GPS και για τη μηχανή μου, διαπίστωσα ότι αφού δεν μπορώ να βάλω Bluetooth, σκόπιμο είναι να το χρησιμοποιώ με ακουστικά. Εκεί διαπίστωσα ότι η υποδοχή των ακουστικών είναι 2,5mm ενώ η πλειοψηφία των ακουστικών στο εμπόριο είναι 3,5mm. Το πρόβλημα λύθηκε με κατάλληλο ανταπτοράκι (από 2,5mm σε 3,5mm). Πήρα και ένα ωραίο ακουστικό και το μόνο που μου έλειπε ήταν η βάση στήριξης του ΜΙΟ.
Τελικά πήγα και πήρα το τσαντάκι-θήκη της GIVI έναντι 40 ΕΥΡΩ. Το τοποθέτησα στο τιμόνι και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα: Λόγω του αντάπτορα, δεν χώραγε.

Αφού απελπίστηκα, και αφού ήδη είχα αγοράσει και το τσαντάκι, πήγα και πήρα και ένα σετ ακουστικών των 2,5mm.

Το αποτέλεσμα ήταν πολύ φτωχό και αποκαρδιωτικό. Δεν ακουγόταν τίποτα μέσα στην κίνηση της πόλης αλλά και λόγω του συνηθισμένου θορύβου λειτουργίας της μηχανής μου.

Έτσι το ανέβαλα για το μέλλον.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για το ολοκαίνουργιο τσαντάκι-θήκη της GIVI ας μου πεί.
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΡΑΝΤΑΡ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Κυρ Μάιος 16, 2010 2:50 pm

Κρίμα που δεν έβγαλες άκρη...Δυστυχώς μια λύση δε θα στοιχίσει τόσο πολύ πιστεύω, είναι εφόσον δεν έχει δυνατότητα bluetooth το gps σου ένα καλώδιο που να στέλνει τον ήχο από το gps στο κράνος σου με ακουστικά για κράνος όμως και όχι απλά. Έτσι θα έχεις σίγουρα καλύτερη ποιότητα ήχου εφόσον είναι σχεδιασμένα για κράνη και φυσικά δε θα σε πονάνε και τα αυτιά σου. Κάτι από αυτά ίσως: http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductList.asp?CatID=463&CatPosition=459




Για την ακρίβεια μάλλον αυτό θέλεις: http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=1193&CatID=463&CatPosition=459
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0


Επιστροφή στο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης