O MΑΝΑΤΖΕΡ

Για νά ξεκινάει καλά η μέρα μάς

O MΑΝΑΤΖΕΡ

Δημοσίευσηαπό HNIOXOS KTM την Παρ Οκτ 08, 2010 9:16 am

Ένας άντρας ταξιδευει μέσα σε ένα αερόστατο. Ξαφνικα συνειδητοποιεί ότι έχει χαθεί. Μειώνει ύψος,πλησιαζει στο εδαφος, οπου βλέπει έναν άλλο άνδρα. Κατεβαίνει κι άλλο και του φωνάζει:

- Συγγνώμη, μπορείτε να με βοηθήσετε; Υποσχέθηκα σε καποιους συνεργατες μου ότι θα τους συναντούσα σε ένα συγκεκριμενο σημειο , αλλά δεν ξέρω πού βρισκομαι τωρα και θα φανω ασυνεπης αν δεν προλαβω την συναντηση.

Ο άντρας από κάτω του απαντάει:

- Είσαι μεσα σε ένα αερόστατο ζεστού αέρα σε ύψος περίπου δεκαπέντε μέτρων. Βρίσκεσαι στις 38.23 μοίρες ανατολικά γεωγραφικό μήκος και στις 42.26 μοίρες βόρεια γεωγραφικό πλάτος.

- Συγγνωμη,αλλα μήπως είσαι αναλυτης συστηματων και ,ειδικοτερα, ηλεκτρονικων υπολογιστων ; ρωτάει ο αιωρούμενος.

- Πραγματι,είμαι, λέει εκείνος στο έδαφος.Αλλα πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, ό,τι μου είπες φαινεται να είναι τεχνικά σωστό, αλλά δεν έχω ιδέα τι να κάνω με την πληροφορία που μου έδωσες , και το γεγονός παραμένει ότι είμαι ακόμα χαμένος. Ειλικρινά, δε με βοήθησες καθολου, ως τώρα.

Ο από κάτω λέει:

- Kι εσύ πρέπει να είσαι manager.

- Πράγματι! Εσύ πώς το κατάλαβες;

- Κοίτα, δεν ξέρεις πού βρισκεσαι, ούτε προς ποια κατευθυνση πρεπει να κινηθεις.Η πορεια σου,και μαλιστα σε υψηλα επιπεδα,στηριζεται σε μια μεγαλη φουσκα.. Έδωσες μια υπόσχεση χωρις να γνωριζεις τι πρεπει να κανεις για να την τηρησεις . Απαιτεις από τους από κάτω σου να λύσουν το προβλήμα που εσυ ο ιδιος δημιουργησες.. Το σημαντικοτερο όμως είναι ότι ,ενώ βρίσκεσαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση που βρισκόσουν πριν με ρωτήσεις, κατάφερες τωρα να φαινεται ότι αυτό οφειλεται σε δικό μου σφάλμα.
Το δικαίωμά σου να μιλάς, δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε παίρνω στα σοβαρά!!!
Άβαταρ μέλους
HNIOXOS KTM
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 16, 2009 1:43 am
Ονομα χρήστη: Δημήτρης
Μοντέλο: KTM Adventure
Κυβικά: 990

Re: O MΑΝΑΤΖΕΡ

Δημοσίευσηαπό tntyliss την Παρ Οκτ 08, 2010 1:20 pm

Καλό....
Benelli Club Cyprus
Άβαταρ μέλους
tntyliss
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 22, 2008 1:40 pm
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Ονομα χρήστη: Χρίστος
Μοντέλο: Benelli Tornado 1130 KTM adventure 950
V-strom 650
Κυβικά: 1130


Επιστροφή στο ΑΣΤΕΙΑ- ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης