ΙΟΥΛΙΟ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Super Travel

ΙΟΥΛΙΟ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό cgallery την Τετ Μάιος 09, 2007 12:58 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΕΡΚΥΡΑ ΓΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΜΕΣΩ ΑΘΗΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ (ZZR 1400).ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΑ ΨΑΚΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ ΠΙΑΤΟ.ΕΚΛΕΙΣΑ ΣΤΟ PHILOXENIA ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ,ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΜΗ ΠΑΩ ΝΕΟΥΔΙ.ΠΑΡΑΛΙΕΣ,ΦΑΓΗΤΟ,ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΑΜΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΝΕ. :smt109
cgallery
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 22, 2007 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό 4-V-FORCE την Τετ Μάιος 09, 2007 6:01 pm

aderfe kalhspera.....otan eixa paei ego..emeina sto deftero podi....
sthn vourvourou.....h ..dikia mou gnomh einai oti...to deftero to goustara
gia paralies....kai aperadh fysh..(kai as to exoun kapsei pollrs fores)

kai apo faei htan ok.......apo davadourh omos to proto einai syrma...

fysika tha sou pei kalytera enas voreios...

pados ego ksanapao poly aneta......einai super... :rock:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
4-V-FORCE
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 754
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 12, 2006 8:35 pm
Τοποθεσία: MAROUSI
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τετ Μάιος 09, 2007 11:36 pm

Ωρε cgallery πολύ καλή φάση! Την Χαλκιδική εδώ εμείς οι Θεσσαλονικείς την έχουμε φάει με το κουτάλι. Η επιλογή σου να μείνεις Ψακούδια είναι ορθή με το σκεπτικό να είσαι έτοιμος για εξόρμηση σε 1ο και 2ο πόδι, κατά τα άλλα το μέρος αυτό δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

Θα γυρίσεις οπωσδήποτε όλο το 2ο πόδι, το οποίο είναι το ομορφότερο από άποψη φύσης, στροφών και παραλιών. Θα πας για μπάνιο στην ακτή καλογριάς, στον Αι Γιάννη, στη Νικίτη, στο Ξενοδοχείο Πόρτο Καρράς, όπου εκεί μέσα έχει το beach bar Κόχι αν θυμάμαι καλά, είναι ωραία και κοσμοπολίτικα.
Θα πάς για φαγητό και μια βουτία στο Πόρτο Κουφό, νότια του ποδιού, από την δεξιά μεριά κατεβαίνοντας (όπως και όλα τα προηγούμενα).
Θα επισκεφτείς το περίφημαο GOA, στην δεξιά (ανατολική μεριά) του ποδιού. Είναι μια παραλία που έχει ένα beach bar και μπορείς να το ξημερώσεις χορεύοντας trance μέχρι το πρωί....
Θα πας Καβουρότρυπες, υπέροχη τοποθεσία για μπάνιο. Δεν έχει αμμουδιές, έχει βράχια...
Θα πάς για ποτό στο Porto Paradiso...
Θα φας πίτσα στον ΟΒΕΛΙΞ! (Βουρβουρού)


Από 1ο πόδι δεν ξέρω πολλά γιατί δεν μαρέσει, δεν πηγαίνω τα τελευταία χρόνια. Αξίζει να δεις το Σάνι, πολύ ωραία θάλασσα, κοσμοπολίτικο μέρος. Επίσης αξίζει να πας στον Κουρσάρο, παραλία νότια, στο παλιούρι. Εκεί παραδίπλα είναι και το πότρο Βαλίτσα για ένα ωραίο καφέ στα βράχια ή ποτό.



Drogar-HeadPhones(LBG).gif
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό 4-V-FORCE την Πέμ Μάιος 10, 2007 3:31 pm

Dimitris έγραψε:Ωρε cgallery πολύ καλή φάση! Την Χαλκιδική εδώ εμείς οι Θεσσαλονικείς την έχουμε φάει με το κουτάλι. Η επιλογή σου να μείνεις Ψακούδια είναι ορθή με το σκεπτικό να είσαι έτοιμος για εξόρμηση σε 1ο και 2ο πόδι, κατά τα άλλα το μέρος αυτό δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

Θα γυρίσεις οπωσδήποτε όλο το 2ο πόδι, το οποίο είναι το ομορφότερο από άποψη φύσης, στροφών και παραλιών. Θα πας για μπάνιο στην ακτή καλογριάς, στον Αι Γιάννη, στη Νικίτη, στο Ξενοδοχείο Πόρτο Καρράς, όπου εκεί μέσα έχει το beach bar Κόχι αν θυμάμαι καλά, είναι ωραία και κοσμοπολίτικα.
Θα πάς για φαγητό και μια βουτία στο Πόρτο Κουφό, νότια του ποδιού, από την δεξιά μεριά κατεβαίνοντας (όπως και όλα τα προηγούμενα).
Θα επισκεφτείς το περίφημαο GOA, στην δεξιά (ανατολική μεριά) του ποδιού. Είναι μια παραλία που έχει ένα beach bar και μπορείς να το ξημερώσεις χορεύοντας trance μέχρι το πρωί....
Θα πας Καβουρότρυπες, υπέροχη τοποθεσία για μπάνιο. Δεν έχει αμμουδιές, έχει βράχια...
Θα πάς για ποτό στο Porto Paradiso...
Θα φας πίτσα στον ΟΒΕΛΙΞ! (Βουρβουρού)


Από 1ο πόδι δεν ξέρω πολλά γιατί δεν μαρέσει, δεν πηγαίνω τα τελευταία χρόνια. Αξίζει να δεις το Σάνι, πολύ ωραία θάλασσα, κοσμοπολίτικο μέρος. Επίσης αξίζει να πας στον Κουρσάρο, παραλία νότια, στο παλιούρι. Εκεί παραδίπλα είναι και το πότρο Βαλίτσα για ένα ωραίο καφέ στα βράχια ή ποτό.



Drogar-HeadPhones(LBG).gif



ston oveliks???......kai pitsa kai penirli......

kala mitso..milame gia terastion diastaseon pragmata :smt048

oso gia to proto podi simfono apolitos.

....se ola pou les exo paei

kai epatha gagatsa...... :smt109
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
4-V-FORCE
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 754
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 12, 2006 8:35 pm
Τοποθεσία: MAROUSI
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:08 pm

Κι εγώ Βουρβουρού είχα μείνει και είχα περάσει φανταστικά!
Πολύ φιλόξενοι οι άνθρωποι και από κει γυρίσαμε όλο το 2ο πόδι ΕΥΚΟΛΑ. Βέβαια δε θα ξεχάσω ποτέ ότι σε όποια παραλία κι αν πηγαίναμε μετά καταλήγαμε στο Κάμπινγκ του Αρμενιστή! (Άλλος πλανήτης....μόνο σε εποχή "μη αιχμής" βέβαια)

Το πρώτο πόδι είναι αυτό με την πολύ φασαρία! Μόνο για μονοήμερη έχω πάει.

Από φαΐ δεν είχαμε παράπονο θυμάμαι. Αχ αυτός ο Οβελίξ! Από τα 19 μου άκουγα γι'αυτό από κάτι βόρειους φίλους! Έχω και φωτό με την πίτσα από τότε! Αν τη βρω θα την ανεβάσω να πάρεις μια ιδέα! χαχαχα!

Εν ολίγοις θα ξαναπήγαινα ΕΥΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

(I love north....)
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0


Επιστροφή στο ΤΑΞΙΔΙΑ -ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


cron