Αποτελέσματα MotoGP LeMans 20.5.07

Ολα τά μάτια σέ μία ευθεία

Αποτελέσματα MotoGP LeMans 20.5.07

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Κυρ Μάιος 20, 2007 9:27 pm

Ο Rossi με στενοχώρησε. Αλλά αν δεν έχει ελαστικά...τι να κάνει...για άλλη μια φορά η Michelin απέτυχε...και για άλλη μια φορά σκεφτόμουν πως ίσως ο Rossi έκανε λάθος που δεν δέχτηκε την πρόταση της Yamaha...

H εξάρτησή του από τον Jeremy Burgess είναι εμφανής....Δεν θα μπορούσε να τον τραβήξει και αυτόν μαζί του στη Ducati?

Το δίδυμο Rossi-Stoner φέτος θα ήταν ΦΟΒΕΡΟ!

O Rossi απέδειξε- όταν έκανε την μετάπηδηση από Honda σε Yamaha- πως δεν αρκεί μια καλοστημένη μοτοσικλέτα να κάνει την διαφορά. Επιβάλλεται ο οδηγός να έχει ικανότητες. Το απέδειξε και με το παραπάνω. Η Yamaha δεν μου φαίνεται πως έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο...




Ο Nicky Hayden επιβεβαίωσε τα σχόλια πολλών, πως πέρυσι ΔΙΚΑΙΩΣ* κατέκτησε το πρωτάθλημα.

















*Καλό το ανέκδοτο; :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036 :smt036
Συνημμένα

Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Δευτ Μάιος 21, 2007 12:08 am

Φοβερος αγωνας .......μιλαμε στην τσιτα .......
εγω στεναχωρηθηκα για τον Ντεπουνιε και την Καβασακι ...κριμα ρε γαμωτο .....αν προλαβενε να αλαξει μηχανη ...... :(
Ο Βερμιουλερ αστερι και αξιζε και η Σουζουκι μια νικη .....για την ψυχολογια ρε γαμωτο

Αυτα τα Ντουκατι παλι ακομα και μεσα στο νερο πανε τα παλιοχρεπια τα χαλασμενα.....τα κολοΙταλικα....

το καλο ειναι πως οι τρεις πρωτοι ηταν ολοι πιτσιρικαδες ...το νεο αιμα των motogp 24 ο βερμιουλερ 24 ο Μελαντρι 21 ο Στονερ ...... .

Μουτζελο τωρα ρε δυο βδομαδες και βλεπω παλι αυτα τα χαλασμενα χρεπια τα Ducati να περνουνε πρωτια.

αααα
να μην ξεχασω να σας πω πως και στα 250 παλι αυτο το χρεπι το χαλασμενο το Ιταλικο το aprilia κερδισε με τον Lorenzo .... ....
οπως και στα 125 αλλο ενα χρεπι χαλασμενο Ιταλικο aprilia κερδισε με τον Gadea

τι ρημαδια αυτα τα Ιταλικα ρε ....ολο κερδιζουν τα χρεπια ...... :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Δευτ Μάιος 21, 2007 12:11 am

Πέσ'τα Γιώργο, πέσ'τα...



Drogar-Vampire(LBG).gif Drogar-Vampire(LBG).gif
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό tasos_z την Δευτ Μάιος 21, 2007 12:24 am

Έτσι όπως αξίζει στην suzuki
πορώθηκα όταν είδα τον kevin στο team της suzuki δεν μπορούσε να μπει μέσα να τρέξει και να τους δίξει πως πρέπει να οδηγούν
Αλήθεια τα βρωμοducati δεν πάνε στην βροχή :smt040 :smt040 :smt040 :smt040

EΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ SUZUKI
_________________________________________________________
Εικόνα
Spamking and Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club
Άβαταρ μέλους
tasos_z
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 7:50 pm

Δημοσίευσηαπό giorgidm την Δευτ Μάιος 21, 2007 12:36 am

τρομερος αγωνας. ελπιζω να ειναι ετσι ολο το πρωταθλημα.....
Άβαταρ μέλους
giorgidm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 10:47 pm
Τοποθεσία: porto salonico
Ονομα χρήστη: GEORGE DIMITRIOU
Μοντέλο: XT660 X
Κυβικά: 660

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Δευτ Μάιος 21, 2007 7:35 am

Αυτό που με στεναχώρησε από τον αγώνα ήταν η υπερπροσπάθεια του γιατρού να κρατηθεί όρθιος και να έχει μια αξιοπρεπή θέση στον τερματισμό, κάτι που δείχνει πως είναι μεγάλος οδηγός ! ακόμα
και ας έχει εντελώς λάθος πράγματα πάνω στη μοτοσυκλέτα του
Αλλά τι περιμένεις από μία ομάδα που πληρώνετε από έναν χορηγό που έχει στην ιδιοκτησία του ομίλου του την αντίπαλη ομάδα!!!!
Συνημμένα

Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Tdmrider την Δευτ Μάιος 21, 2007 10:19 am

soter3gm έγραψε:....

Αλλά τι περιμένεις από μία ομάδα που πληρώνετε από έναν χορηγό που έχει στην ιδιοκτησία του ομίλου του την αντίπαλη ομάδα!!!!



Αουτς, αυτό πόνεσε ...
Moderator of Motocikleta.Gr


Το μεγαλύτερο δώρο για έναν αναβάτη είναι η επόμενη βόλτα με τη μηχανή. Οδηγείτε με ασφάλεια λοιπόν.


Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Tdmrider
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2698
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2006 12:00 am
Τοποθεσία: Βούλα, Αθήνα
Ονομα χρήστη: Σπύρος
Μοντέλο: Yamaha TDM
Κυβικά: 900

Δημοσίευσηαπό Dakota την Δευτ Μάιος 21, 2007 12:30 pm

Tdmrider έγραψε:
soter3gm έγραψε:....

Αλλά τι περιμένεις από μία ομάδα που πληρώνετε από έναν χορηγό που έχει στην ιδιοκτησία του ομίλου του την αντίπαλη ομάδα!!!!



Αουτς, αυτό πόνεσε ...


Αυτό ξαναπέστο :smt091
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Δευτ Μάιος 21, 2007 1:50 pm

δεν τον ειδα :smt088 :smt088
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό 4-V-FORCE την Δευτ Μάιος 21, 2007 4:09 pm

xalali sou ..thn pikra thn megalh sou...pou epekses mazi mou...

perasmena...NAI......ksexasmena...OXI........

tragoudage o HOFMAN.....ston termatismo..... :smt043 :smt043
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
4-V-FORCE
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 754
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 12, 2006 8:35 pm
Τοποθεσία: MAROUSI
Κυβικά: 0

Μια συγγνώμη δεν φτάνει…

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τετ Μάιος 23, 2007 1:04 am

Μια συγγνώμη δεν φτάνει…
Οι αναβάτες που έπεσαν θύματα των καιρικών συνθηκών στο Le Mans απολογούνται


Άλλοι νωρίς, άλλοι αργά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Οι Guintoli, De Puniet, Elias και Hayden δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν τον Κυριακάτικο αγώνα αφού παρασύρθηκαν από τις καιρικές συνθήκες και τον ενθουσιασμό τους. Ιδιαίτερα οι δυο Γάλλοι αναβάτες, οι οποίοι βρέθηκαν να οδηγούν τον αγώνα πριν γίνει η αλλαγή των μοτοσικλετών, δεν άντεξαν στην πίεση της στιγμής και κατέληξαν στην αμμοπαγίδα σχετικά νωρίς. Το ίδιο και ο Toni Elias ο οποίος έπεσε σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο αφού βρισκόταν στον γύρο όπου θα άλλαζε μοτοσικλέτα. Αντίθετα ο Nicky Hayden ήταν πολύ καλός στην βροχή και ανέβηκε μέχρι την 4η θέση, όταν έχασε το μπροστινό της RC212V και κατέστρεψε τελείως την μοτοσικλέτα του. Πάμε να δούμε τι δήλωσαν οι τέσσερις αναβάτες.

Nicky Hayden-Repsol Honda: «Είναι σίγουρα κρίμα. Κρατάγαμε την τέταρτη θέση άνετα με μόλις δύο γύρους να απομένουν και η μοτοσικλέτα είχε πολύ καλή αίσθηση στο βρεγμένο. Άλλα μόλις ακούμπησα το φρένο στο τέλος της πίσω ευθείας έπεσα. Δεν είχα προλάβει ούτε να κατεβάσω ταχύτητες και πριν το καταλάβω άρχισα να αναπτύσσω ταχύτητα όταν ακούμπησα στο έδαφος - ήταν δύσκολη πτώση. Ήταν άσχημο, άλλα φαίνεται ότι δεν έσπασα κανένα κόκαλο και αυτό είναι καλό, αν και τραυμάτισα κάποια σημεία στη λεκάνη μου. Είναι μεγάλη απογοήτευση για μένα και την ομάδα άλλα δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν παρά μόνο τον εαυτό μου σήμερα. Η μοτοσικλέτα δεν ήταν κακή στο βρεγμένο, αν και κούναγε λίγο και κάποιοι από τους άλλους αναβάτες βγήκαν, άλλα σίγουρα δεν το αξίζαμε αυτό σήμερα. Υποθέτω ότι αυτά συμβαίνουν κάποιες φορές, απλά θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε και θα επιστρέψουμε δυνατοί για τον επόμενο αγώνα στην Ιταλία».

Toni Elias-Gresini Honda: «Η κατάσταση ήταν δύσκολη από τον πρώτο γύρο, η βροχή έπεφτε και σκεφτόμουν πότε ήταν η κατάλληλη στιγμή να μπω στα pit όταν έπεσα. Είναι κρίμα. Χτύπησα δυνατά με την πλάτη άλλα πιο πολύ πονάει ότι έχασα πάλι βαθμούς και λυπάμαι για την ομάδα. Θα μείνουμε εδώ για δοκιμές και θα δουλέψουμε περισσότερο στα ελαστικά και στη μοτοσικλέτα».

Randy De Puniet-Kawasaki MotoGP Team: «Είμαι πολύ απογοητευμένος και ζητώ συγγνώμη στην ομάδα μου, την Kawasaki και την Bridgestone, καθώς δούλεψαν όλοι τόσο σκληρά. Έχασα κάποιες θέσεις στην ευθεία πριν από την πρώτη στροφή, παρότι ένιωθα εμπιστοσύνη με τη μοτοσικλέτα και ήμουν σε θέση να παλέψω και να πάρω την πρωτοπορία. Και τότε η βροχή άρχισε να πέφτει πιο δυνατά και ήμουν έτοιμος να μπω για να αλλάξω μοτοσικλέτα όταν έπεσα. Μπορεί να ήμουν πολύ γρήγορος, δεν ξέρω, άλλα έχασα το πίσω μέρος στην στροφή Esses Bleus και έπεσα. Είναι κρίμα, γιατί το να βρίσκομαι πρώτος μπροστά στο κοινό μου ήταν υπέροχο συναίσθημα. Άλλα, έμαθα ένα σημαντικό μάθημα, και ελπίζω να έχω την ευκαιρία να οδηγήσω κάποιον αγώνα ξανά αυτή τη χρονιά όπου θα μπορέσω να διαχειριστώ αλλιώς τα πράγματα».

Sylvain Guintoli-Yamaha Tech3: «Αυτός ήταν πολύ περίεργος αγώνας άλλα είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένος με όλο το διήμερο. Αυτό είναι κάτι ιδιαίτερο για μένα να κάνω μπροστά στο κοινό μου με τα δοκιμαστικά και τον αγώνα. Έκανα μια πολύ άσχημη εκκίνηση καθώς βγήκα εκτός γραμμής. Ένιωσα πολύ σίγουρος όταν πέρασα τους πάντες και προσπαθούσα να βρω τον ρυθμό μου και την επόμενη στιγμή ήμουν στην κορυφή κα δε είχα κανέναν να κυνηγήσω. Όταν ήμουν μπροστά για αυτόν τον ένα γύρο δεν το σκεφτόμουν, απλά πήγαινα γρήγορα. Ήταν έκπληξη ότι έχασα το πίσω μέρος της μοτοσικλέτας και έπεσα καθώς δεν έδειχνε να είναι τόσο βρεγμένα. Αν δεν είχα πέσει θα είχα μείνει μπροστά για αρκετούς γύρους ακόμη καθώς δεν ήταν πολύ βρεγμένα ώστε να αλλάξω μοτοσικλέτα. Δέκατος είναι το καλύτερο αποτέλεσμα, άρα πρέπει να είμαι πολύ χαρούμενο, παρότι έπεσα, άλλα όλο το διήμερο ήταν εξαιρετικό. Μπορούμε να πάρουμε πολλά από αυτό το διήμερο καθώς μας έφυγαν οι αμφιβολίες για το πόσο ανταγωνιστικοί μπορούμε να γίνουμε. Τώρα είμαι πολύ σίγουρος για την μοτοσικλέτα και την οδήγησή μου».




MOTOGP FREE
22-05-2007
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Dakota την Τετ Μάιος 23, 2007 12:21 pm

Τον 1ο χρόνο έγραψε ο Rossi στη 2η μέρα των δοκιμαστικών στο βρεγμένο Le mans.
2ος Pedrosa, 3os Elias, 4os Hayden, 5os Melandri, 6os Edwards, 7os Tamada.

Η Yamaha έφερε καινούργια εξαρτήματα για τον κινητήρα και νέο πλαίσιο. Η Michelin έφερε νέα ελαστικά.

Άντε να δούμε λέω εγώ. :evil:
Συνημμένα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό lord την Τετ Μάιος 23, 2007 3:31 pm

τετοιους αγωνες μ'αρεσει να παρακολουθω!
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000


Επιστροφή στο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΝΕΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες