BMW HP2 Sport 1200

Συντονιστές: soter3gm, Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό mechie την Σάβ Οκτ 06, 2007 11:18 am

Το μόνο "χτυπητό" μειονέκτημά της είναι η τιμή, που θα είναι συγκρίσιμη με Ducati 1098... Και το ότι οι κύλινδροι, λένε, ξύνουν εύκολα. Αλλά είναι τρελό μωρό! Άντε βρε παλικάρια και το 4κύλινδρο...


Ρε χαλαρώστε με τις προκαταλήψεις. Δηλαδή οι κάτοχοι Varadero χαιρετάνε εμάς τους "μικρούς" στην εθνική; Ελάχιστοι. Ο σνομπισμός υπάρχει σε όλους τους κατόχους "ακριβών" και μεγάλων μοτοσικλετών. Το καλοκαίρι που έκανα μερικά χιλιόμετρα μαζεμένα, παρατήρησα ότι ελάχιστοι χαιρετάνε, οι "τοπικοί ήρωες" μέχρι και παρεξηγιούνται αν τους χαιρετίσεις γιατί δεν ξέρουν τι εννοείς με τα φώτα ή το χεράκι, και τελικά ανταποδίδουν λίγοι, πάντα σωστά ντυμένοι και σωστά φορτωμένοι. Και ναι, με χαιρέτησαν πολλά GS... Δεν είναι όλοι κάφροι. Στην τελική, βλέπουμε πιό πολύ τους ηλίθιους που τα αγόρασαν (όχι μόνο τα BMW) για να έχουν τον πρώτο λόγο στην παρέα στο καφέ, γιατί περισσότερο στην πόλη κυκλοφορούμε. Όσο για την "πόρωση" με την μάρκα, όλοι την ίδια τρέλλα κουβαλάνε. Απλά τους BMWδάκηδες τους "μισούν" περισσότερο γιατί έχουν λεφτά, ή το παίζουν κάπως έτσι. Ο Δημήτρης πάντως έχει ένα δίκιο, στο ότι πλέον δεν είναι μάρκα που προσελκύει ΜΟΝΟ τους λεφτάδες/πουλ μουρ αλλά και αυτούς που θέλουν να αγοράσουν για να περάσουν καλά με τη μοτοσικλέτα τους. Δεν είναι "γεροντομηχανές" πια.
the true dream is being able to dream... at all.
Άβαταρ μέλους
mechie
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2007 11:46 am
Τοποθεσία: Αφίδνες Αττικής
Ονομα χρήστη: Γιάννης
Μοντέλο: Suzuki GSF650SA K5
Kawasaki Z750 K5
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Δευτ Μαρ 31, 2008 5:16 pm

κάποιοι θα πάρουν το πυραυλοκίνητο bmwδάκι γιατί θέλουν να αγοράσουν κάτι που δεν έχουν να πουλήσουν οι Ιάπωνες, κάποιοι άλλοι επειδή ο ήχος του boxer είναι αναντικατάστατος, κάποιοι θα το αγοράσουν για να χωρίσουν απ' τη γυναίκα τους, και κάποιοι λίγοι ανεγκέφαλοι θα το αγοράσουν ως τελευταίο όχημα μεταφοράς.

Προσωπικά το έχω στο πλάνο απλώς για τους λόγους paralever και evo telelever, το fairing από ανθρακονήματα, το shifter που μπαίνει για πρώτη φορά σε μηχανή παραγωγής και άλλους 1002 λόγους που μπορώ να βρω και στο δικό μου ST. Εξάλλου τους ίδιους δίσκους φοράνε γιατί είναι πρωταρχικής σημασίας όχι το να γκαζώσω αλλά να έχω τη δυνατότητα να σταματήσω χωρίς να κοψοχολιάσω. Υλικά α' διαλογής όπως τα αλουμίνια, κινητήρες που δεν πετιούνται ποτέ ούτε καταλήγουν σε μάντρα και άλλα πολλά θα επηρεάσουν την επιλογή μου.


mechie έγραψε:γιατί δεν ξέρουν τι εννοείς με τα φώτα ή το χεράκι, και τελικά ανταποδίδουν λίγοι, πάντα σωστά ντυμένοι και σωστά φορτωμένοι.


Πολλοί από τους μοτοσυκλετιστές ή μάλλον οι περισσότεροι είναι εποχικοί ή περιστασιακοί αναβάτες με μηχανές που κυκλοφορούν τα καλοκαίρια και όταν έχει ήλιο. Σαφώς και πολλοί από αυτούς δεν καταλαβαίνουν τι εννοείς, άσε που και εγώ που δεν ανήκω στην κατηγορία ανάθεμα κι αν ξέρω τι είναι πάλι αυτό το "χεράκι". Αλλά είναι και η απάντηση γιατί όλοι οι άνθρωποι δεν παίζουν όλην την ώρα με τα φώτα. Να βρεθείς απέναντι από κανένα καραβάνι σε τίποτα Άλπεις το καταλαβαίνω, αλλά τις φορές που εννοείς εσύ δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να το κάνεις.
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό iznogood την Δευτ Μαρ 31, 2008 8:47 pm

φιλε FiestaLoca..., βλεπω γενικως δεν συνηθιζεις να χαιρετας. Καλως ηρθες... :-D
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Τρί Απρ 01, 2008 12:04 am

Eμένα απο BMW με αρέσουν μόνο οι ανεμοθώρακες MRA απο το Κ 1200 ... [smilie=spam.gif]


Μου την δίνουν τα Sport , Ο κάθε Βρασίδας , καβαλάει από ένα, και επειδή δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει, τρομάζει τις γριές ... . :smt043
Συνημμένα

Τελευταία επεξεργασία από Kiriakost και Τρί Απρ 01, 2008 9:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Απρ 01, 2008 12:08 am

Kiriakost έγραψε:Eμένα απο BMW με αρέσουν μόνο οι ανεμοθώρακες MRA απο το Κ 1200 ... [smilie=spam.gif]


Μου την δίνουν τα Sport , Ο κάθε Βρασίδας , καβαλάει από ένα, και επειδή δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει, τρομάζει τις γριές ... . :smt043


Βρασίδες υπάρχουν πολλοί. Τελικά στη σπάνε οι Βρασίδες ή τα μηχανάκια που καβαλάνε; Γιατί υπάρχουν και άτομα που καβαλάνε τα sport μηχανάκια και τα οδηγούν όπως τους αρμόζει, όχι για να τρομάζουν τις γριές, αλλά για να χαίρονται την οδήγηση στη πίστα ή σε όμορφες βουνίσιες διαδρομές.
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Τρί Απρ 01, 2008 12:13 am

Dimitris έγραψε: ή σε όμορφες βουνίσιες διαδρομές.


Αμα βγάλεις την καρίνα κάνεις και εντούρο ... :smt046

Ασε βρε Δημήτρη ..
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Τρί Απρ 01, 2008 5:27 pm

iznogood έγραψε:φιλε FiestaLoca..., βλεπω γενικως δεν συνηθιζεις να χαιρετας. Καλως ηρθες... :-D


Iznogood βλέπω γενικώς έχεις πάρει αμπάριζα όλα τα φόρουμ της bmw
:D

καλώς σας βρήκα.


Ελπίζω ο ιδιοκτήτης αυτού εδώ του φόρουμ να μην έχει... ψυχολογικά προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Τρί Απρ 01, 2008 5:31 pm

Αν θέλαμε να καθόμασταν κάρεκλοι φίλε Kiriakost και αν δεν θέλαμε να νιώσουμε την συγκίνηση μιας ferrari με λιγότερα από 20 χιλιάρικα, τότε θα καθόμασταν εξαρχής στην λεκάνη της τουαλέτας.
Το ίδιο είναι.


Υ.Γ
Για όποιον δεν αντέχει τον αέρα ή το σκύψιμο στα μηχανάκια μια καλή λύση είναι το μοτοσακό.
Έχει ένα ο θειος μου με ανεμοθώρακα 1,5 μέτρο. Γμώ τα εργαλεία.
:finga:
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Απρ 01, 2008 8:10 pm

SPam: FiestaLoca καλώς όρισες! [smilie=snork_okok.gif]
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Τρί Απρ 01, 2008 9:13 pm

SPam: No 2

Αχχχ εγώ αμα θέλω να συγκινηθώ , παίρνω το τουμπάνακι μου , και πηγαίνω με 40 .

Απαλή βόλτα αθόρυβη , και νοιώθεις σαν να πετάς .

Και σε βλέπουν και οι άλλοι , και τρελαίνονται χαχαχα . :smt056
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό Mythos την Τρί Απρ 01, 2008 9:21 pm

Kiriakost έγραψε:SPam: No 2

Αχχχ εγώ αμα θέλω να συγκινηθώ , παίρνω το τουμπάνακι μου , και πηγαίνω με 40 .

Απαλή βόλτα αθόρυβη , και νοιώθεις σαν να πετάς .

Και σε βλέπουν και οι άλλοι , και τρελαίνονται χαχαχα . :smt056



Καθένας απολαμβάνει τη μηχανή διαφορετικά και αυτό είναι εντελώς προσωπικό χωρίς να υπάρχει politicaly correct στάση απέναντι στη μηχανή!!!

ΠΡΟΤΑΣΗ !!! Με 5 χλμ περπατώντας γυμνός στο σύνταγμα να δεις πόσοι θα σε κοιτάνε !!!
Άβαταρ μέλους
Mythos
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 7:11 am
Τοποθεσία: PATRA-PYRGOS

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Τρί Απρ 01, 2008 11:59 pm

Mythos έγραψε:ΠΡΟΤΑΣΗ !!! Με 5 χλμ περπατώντας γυμνός στο σύνταγμα να δεις πόσοι θα σε κοιτάνε !!!


Αντε βε κάθαμα ... [smilie=eek.gif]
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τετ Απρ 02, 2008 10:08 am

FiestaLoca έγραψε:Iznogood βλέπω γενικώς έχεις πάρει αμπάριζα όλα τα φόρουμ της bmw
:D

καλώς σας βρήκα.


Ελπίζω ο ιδιοκτήτης αυτού εδώ του φόρουμ να μην έχει... ψυχολογικά προβλήματα.


:smt042 :smt042 :smt042 εδω δεν αντεξα το εταιρικο φορουμ της ΚΤΜ θα αντεξω να γραψω σε αλλο? Μαλλον καποιον αλλον θα εχεις υποψη σου!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Τετ Απρ 02, 2008 3:30 pm

iznogood έγραψε: :smt042 :smt042 :smt042 εδω δεν αντεξα το εταιρικο φορουμ της ΚΤΜ θα αντεξω να γραψω σε αλλο? Μαλλον καποιον αλλον θα εχεις υποψη σου!



Ε, τότε θα είναι απλή συνωνυμία.
Δεν υπάρχει μόνο ένας που θέλει να γίνει χαλίφης στη θέση του χαλίφη φαίνεται.
:lol:
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό geosar την Τετ Απρ 02, 2008 8:43 pm

Dimitris έγραψε:
Kiriakost έγραψε:Eμένα απο BMW με αρέσουν μόνο οι ανεμοθώρακες MRA απο το Κ 1200 ... [smilie=spam.gif]


Μου την δίνουν τα Sport , Ο κάθε Βρασίδας , καβαλάει από ένα, και επειδή δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει, τρομάζει τις γριές ... . :smt043


Βρασίδες υπάρχουν πολλοί. Τελικά στη σπάνε οι Βρασίδες ή τα μηχανάκια που καβαλάνε; Γιατί υπάρχουν και άτομα που καβαλάνε τα sport μηχανάκια και τα οδηγούν όπως τους αρμόζει, όχι για να τρομάζουν τις γριές, αλλά για να χαίρονται την οδήγηση στη πίστα ή σε όμορφες βουνίσιες διαδρομές.


+1000000000000000
Αν και δεν αναγκη να πηγαινουμε συνεχεια σαν τρελοι , διακινδυνευοντας τη ζωη μας και τα μηχανακια μας, μονο και μονο για να δικαιολογησουμε την αγορα 170+ αλογων.....
geosar
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 19, 2007 2:01 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό TREKGS την Τετ Απρ 02, 2008 9:52 pm

Παιδια μην αγχωνεστε.Το αγχος χαλα την αυτοσυκγεντρωση στις στροφες.Ο καθενας κανει οτι γουσταρη και καλα κανει.Τωρα καποιοι χρησιμοποιουν της μηχανες οπως θελουν και ειναι και καποιοι που της εχουν για μοδα η για επιδειξη η τελως παντων με κατι που εμεις δεν εγκρινουμε.θυμαμαι πως περνουσα το ιδιο καλα με honda africa twin οπως και τωρα με benelli ακομα κοιταζω την αφρικανα στο δρομο και χαιρομε.Τι θα πει φτηνο η ακριβο.Νομιζω πως στα αντικειμενα ο καθενας δινει κατι απο τη γοητεια του αμα εχει αλλα κυριως μαθαινει και να χαιρεται με οτι εχει.Σε ολα αυτα ως εξαιρεση θα ελεγα πως με νευριαζουν οι τυποι που πανε με 200 σε δρομους με τροχαια κινηση φαινεται πως τον μονο που εντυπωσιαζουν ειναι το Χαρο ,ολοι εμεις τους στολιζουμαι με τα καλυτερα κοσμητικα επιθετα γιατι σε καποια απο τα οχηματα υπαρχουν μικρα παιδια οι ανθρωποι που πανε για μεροκαματο οι γενικως ανθρωποι που δεν τρεχουν σαν τρελλοι.Ο καθενας να περνα καλα με οτι εχει ακομα και αν κοιταζει και αλλου σε κατι καλυτερο.Ακομα και αυτοι που εχουν ακριβες μηχανες καλα κανουν οι ανθρωποι αμα το εχεις το χρημα γιατι να μην το χαιρεσε.Ας σκεφτει ο καθενας αμα το ειχε το ατιμο τη θα αγοραζε.
Άβαταρ μέλους
TREKGS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 12:23 pm
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τετ Απρ 02, 2008 10:00 pm

ζωστός. Κάπως έτσι είναι (ή πρέπει να είναι) τα πράγματα
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο BMW

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες