BMW HP2 Sport 1200

Συντονιστές: soter3gm, Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Κυρ Απρ 06, 2008 5:03 pm

Kiriakost έγραψε:
FiestaLoca έγραψε:
Πάραυτα το BMWδάκι με κόλλησε από την πρωτόγνωρη αίσθηση ασφάλειας αφού σε αντίθεση με όλες τις άλλες μηχανές ουδέποτε λειτούργησε απροσδόκητα


Μπά ! .... τι μας λες ... Οταν όλες οι μοτοσυκλέτες βουτάνε στο μπροστινό σύστημα στο φρενάρισμα ........ και το τελελέβερ οχι .. δεν σου έκανε καμιά εντύπωση ?

Σήμερα διάβαζα ολόκληρο άρθρο περί BMW , και ελεγε ο καημένος ο γραφιάς ... θα πρέπει να συνηθίσετε το ένα - το άλλο - το αλλιώτικο , βγάλτε και το ABS , να μην στριμοκολιάζεστε ανάμεσα από αυτοκίνητα ... για να μην βρει κανένας κύλινδρος πάνω σε πόρτα ..... τρώει πολύ μέσα στην πόλη , δεν έχει γκάζια για μαγκιές , αλλά θα σε πάει σαν τραίνο εκτός πόλης με δυο άτομα .

BMW 1200GS (00)

Τέλος , περί Brembo ... εντάξει ... όταν φρενάρουν τα NISSIN πατινάρουν , αυτό θέλεις να μας πεις .


Οχι , δεν θέλω να ανοίξω πόλεμο , αλλά θα προτιμούσα , ποιο ποιοτικές δικαιολογίες .




Πριν μερικά χρόνια πήρε φίλος μου κολλητός BMW 1000+ κυβικά , και με έφαγε ... πάρε και συ μια , να κάνουμε ταξίδια , φρεσκο-παντρεμένος ο τύπος , τελικά μόλις έμεινε η κυρα έγκυος,
πάει και η BMW ... πάνε και τα ταξίδια ... πάνε και τα γούστα .

ολοκληρώνω την φλυαρία μου λέγοντας , οτι έχω την Honda μου 15 χρόνια , και νοσοκομείο δεν πήγα , και φρενάρει , και με πάει , και την πάω .
Σου εύχομαι απλά , να σου συμβεί το ίδιο και με την δικιά σου .


Και εγώ έχω ένα ιαπωνικό και ένα Γερμανικό και δεν έχω πάει στο νοσοκομείο τι να λέει δηλαδή
το ιαπωνικό αν δεν το πρόσεχα θα ήταν για τα σκουπίδια το Γερμανικό πλύσιμο θέλει και τίποτε άλλο
Ρε Κυριάκο για να πάς στο Νοσοκομείο πρέπει να έχεις και κάποιον αριθμό αλόγων κάτω από τα πόδια σου να έχεις δει στη ζωή σου τα 300 μερικές φορές να έχεις ακουμπήσει ποδοστήριο στη στροφή ...τέλος πάντων να έχεις κάνει κάτι τρελό με πολλά άλογα με το ΑΧ τι να κάνεις????
Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Κυρ Απρ 06, 2008 9:20 pm

Περι νοσοκομείο ... εγώ ειλικρινά πιστεύω οτι σπάνια μηχανή στέλνει τον αναβάτη της για βρούβες ... τις ποιο πολλές φορές .... ο αναβάτης στέλνει τη μηχανή για βρούβες και λόγο συμπαράστασης την ακολουθεί . :mrgreen:


Σε προσωπικό επίπεδο , ξύνω και εγώ το ποδοστήριο στην στροφή με λίμα, και μετά τα 130 χλμ πάντα ενεργοποιώ αερόσακο και αλεξίπτωτο.

Τελος για να σου κόψω την χαρά , θα πω ότι ο Έλλην, λόγο ανυπαρξίας Autoban , εκτιμάει ιδιαίτερα της μοτοσυκλέτες , που παρέχουν ασφάλεια, όχι επειδή έχουν φαρδιά λάστιχα και τετραπίστονες , αλλά επειδή έχουν δυνατότητες και χαρακτηριστικά , κίνησης σε ανώμαλο δρόμο.


Σύνοψη , η αξιολόγηση μιας μοτοσυκλέτας , εξαρτάται από την χώρα που θα κυκλοφορήσει.
Με το παραπάνω στο μυαλό .... το ΑΧ-1 είναι ιδεατό μέσο , και με κορυφαίο στην κατηγορία , το ερπυστριωφόρο όχημα .

Τελος εάν πιάνεις τα 300 χλμ και τα διατηρείς μόνο για ένα λεπτό, άντε δυο κατά την πορεία , συνιστάτε να πουλήσεις την μηχανή και να πάρεις αεροπλάνο , εκεί τα 300 χλμ/ Ωρα , θα φανούν χρήσιμα για να μικρύνεις πραγματικά τις αποστάσεις .

[smilie=lame.gif]
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Δευτ Απρ 07, 2008 6:23 am

Kiriakost έγραψε:Περι νοσοκομείο ... εγώ ειλικρινά πιστεύω οτι σπάνια μηχανή στέλνει τον αναβάτη της για βρούβες ... τις ποιο πολλές φορές .... ο αναβάτης στέλνει τη μηχανή για βρούβες και λόγο συμπαράστασης την ακολουθεί . :mrgreen:


Σε προσωπικό επίπεδο , ξύνω και εγώ το ποδοστήριο στην στροφή με λίμα, και μετά τα 130 χλμ πάντα ενεργοποιώ αερόσακο και αλεξίπτωτο.

Τελος για να σου κόψω την χαρά , θα πω ότι ο Έλλην, λόγο ανυπαρξίας Autoban , εκτιμάει ιδιαίτερα της μοτοσυκλέτες , που παρέχουν ασφάλεια, όχι επειδή έχουν φαρδιά λάστιχα και τετραπίστονες , αλλά επειδή έχουν δυνατότητες και χαρακτηριστικά , κίνησης σε ανώμαλο δρόμο.


Σύνοψη , η αξιολόγηση μιας μοτοσυκλέτας , εξαρτάται από την χώρα που θα κυκλοφορήσει.
Με το παραπάνω στο μυαλό .... το ΑΧ-1 είναι ιδεατό μέσο , και με κορυφαίο στην κατηγορία , το ερπυστριωφόρο όχημα .

Τελος εάν πιάνεις τα 300 χλμ και τα διατηρείς μόνο για ένα λεπτό, άντε δυο κατά την πορεία , συνιστάτε να πουλήσεις την μηχανή και να πάρεις αεροπλάνο , εκεί τα 300 χλμ/ Ωρα , θα φανούν χρήσιμα για να μικρύνεις πραγματικά τις αποστάσεις .

[smilie=lame.gif]


Μάλλον θα πρέπει να κάνεις μια βόλτα από την Ε.Ο.Α.Θ να δούμε πόσα ΑΧ θα βρεις και πόσα BMW και άλλα Superport όσο για τις λίμες για να το λες κάτι θα ξέρεις
Παλικάρι μου όσο και να μου αρέσει η δουλειά που έχεις κάνει, και τα λεφτά που έριξες στο ΑΧ σου δεν παύει να παραμένει ΑΧ 250 cc με 20? Hp αλλά η αδρεναλίνη παραμένει στο πάτωμα καλό είναι για τη πόλη αλλά μέχρι εκεί παραπέρα είναι να κλαις και να τυραννιέσαι .για αυτό την ειρωνεία αστην κατά μέρος δεν κολλάει εδώ άμα γράψεις μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κμ τότε έλα να τα πούμε .....
Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό golis την Δευτ Απρ 07, 2008 9:46 am

Βιάζομαι γι αυτό πάω αργά.
Το καλό πράμα αργεί να γίνει.
Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι.
Μπαμπά μην τρέχεις.
Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.
O "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ"™ :smt026
Πήδα ψηλά κι αγνάντευε.
Πεινώ,διψώ και πέρδομαι.
Carbon-aramid
Μεταξωτά Βρακιά
Άβαταρ μέλους
golis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2006 9:14 pm
Τοποθεσία: Αττική
Ονομα χρήστη: Toubanos
Μοντέλο: Tuono ΦΑΚtory 07
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Δευτ Απρ 07, 2008 4:06 pm

soter3gm έγραψε:Μάλλον θα πρέπει να κάνεις μια βόλτα από την Ε.Ο.Α.Θ .................... άμα γράψεις μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κμ τότε έλα να τα πούμε .....


Σιγα ρε γίγαντα ..... άμα χρειαστούμε πιλότο για κανένα αεροπλάνο θα σε φωνάξουμε ....
Μας εφτυσες και το " μηχανάκι " .... αχχχχχ καρδιά μου βάστα ..

Κοίτα πως πάει το πράγμα , ακόμα και εάν το δικό μου μπρίκι , δεν σε εντυπωσιάζει ..
Απο μενα .. No problem ..

κατά τα άλλα , πάλι μπαρούφες λες ..... Simple as that .
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό FiestaLoca την Δευτ Απρ 07, 2008 4:36 pm

Στα εφηβικά τα χρόνια είχα αγοράσει ένα ρημάδι TS από ταινία του Ψάλτη, όχι γιατί είχα καμία τρέλα με τα εντούρα, αλλά γιατί είχα ένα γκομενάκι που για να χαμουρευτούμε λιγουλάκι διασχίζαμε κάθε βράδυ τα χωράφια του Ελαιώνα για να μπούμε κρυφά στις εγκαταστάσεις του ΤΕΙ Αιγάλεω. Διασκεδαστικό ήταν ειδικά το καλοκαιράκι στο Σχινιά. Στην άσφαλτο άκουγες βζιιιιιιιιιιιιι, βζιιιιιιιιιιι, βζιιιιιιιιιιι, πρώτη, δευτέρα, τρίτη, τετάρτη, πέμπτη, όλες μαζί, θόρυβος εκωφαντικός, και όλο στο ίδιο σημείο ήτανε! Τουλάχιστον ο θόρυβος βοηθούσε στο να νομίζεις ότι τρέχεις.
:mrgreen:

Αναλόγως τις ανάγκες είναι το μηχανάκι.
Donna nobis pacem
Άβαταρ μέλους
FiestaLoca
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 31, 2008 4:44 pm
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Δευτ Απρ 07, 2008 5:55 pm

Kiriakost έγραψε:
soter3gm έγραψε:Μάλλον θα πρέπει να κάνεις μια βόλτα από την Ε.Ο.Α.Θ .................... άμα γράψεις μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κμ τότε έλα να τα πούμε .....


Σιγα ρε γίγαντα ..... άμα χρειαστούμε πιλότο για κανένα αεροπλάνο θα σε φωνάξουμε ....
Μας εφτυσες και το " μηχανάκι " .... αχχχχχ καρδιά μου βάστα ..

Κοίτα πως πάει το πράγμα , ακόμα και εάν το δικό μου μπρίκι , δεν σε εντυπωσιάζει ..
Απο μενα .. No problem ..

κατά τα άλλα , πάλι μπαρούφες λες ..... Simple as that .

Να στο πω και αλλιώς εφόσον δεν καταλαβαίνεις ..... με το δικό μου μηχανάκι πας και μια χιλιάδα Κμ για βόλτα με το δικό σου που πας δεν μου λες σου φτάνει η βενζίνη η θέλεις και συμπλήρωμα ?? παίρνεις παρέα μπιτονάκι η σου φτάνει το ντεπόζιτο στην Εθνική
Οσο αν είμαι πιλότος άσε να το κρίνουν αυτοί που με ξέρουν Και για το αν λέω μπαρούφες Βέβαια και λέω εφόσον ασχολήθηκα με το άτομο που δεν ξέρει τι θα πει σταθμός διοδίων .... μεγάλε άστα ξέρω πολλά ......
:smt011 :smt011 :smt025 :smt025
Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Δευτ Απρ 07, 2008 6:28 pm

golis έγραψε:Βιάζομαι γι αυτό πάω αργά.
Το καλό πράμα αργεί να γίνει.
Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι.
Μπαμπά μην τρέχεις.
Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.


:D :D
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Τρί Απρ 08, 2008 2:04 am

soter3gm έγραψε:Να στο πω και αλλιώς εφόσον δεν καταλαβαίνεις ..... με το δικό μου μηχανάκι πας και μια χιλιάδα Κμ για βόλτα με το δικό σου


Μεγάλε , έγραψες ιστορία ... δηλαδή η βόλτα σου είναι 1000 χλμ = Καλαμάτα - Κομοτηνή. :smt005

Και η τουριστική σου διαδρομή ποια είναι ? Ανω ημισφαίριο - Κατω ημισφαίριο ?

You have koof me .

Αντε πάμε πάλι στα BMW , γιατί με παλάβωσες με τα ωραία σου . :butthead:
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Προηγούμενη

Επιστροφή στο BMW

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης