ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΒΟΛΟ

Super Travel

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΒΟΛΟ

Δημοσίευσηαπό FZMAN την Παρ Ιούλ 18, 2008 8:41 pm

Αυτό το ταξίδι είχε προγραμματιστεί αρκετό καιρό πρίν με τον φίλο μου τον Χρήστο με την VARADERO του μιας και εκεί μένει ο αδελφός του και κάναμε το ταξίδι αυτό και για να τον δούμε.
Το ταξίδι αυτό λοιπόν ξεκίνησε το Σάββατο 12/7 το πρωί με πρώτη στάση το OLYMBUS PLAZA και μετά απο χαλαρό ρυθμό με ταχύτητες της τάξης των 120-150 χλμ κι αφού σταματήσαμε στα Καμμένα Βούρλα και στην Πελασγία φτάσαμε χαλαρά στο Βόλο. Το απογευματάκι το αφιερώσαμε για μπανάκι στην Άφισσο και το βράδυ για τσίπουρα σε ένα τσιπουράδικο στην Ν. Ιωνία Βόλου (χωρίς μηχανές βέβαια). Την επόμενη ημέρα ανεβήκαμε στο Πήλιο και αφού περάσαμε την Πορταριά, Χάνια φτάσαμε στον Αγ. Ιωάννη για μπάνιο. Αυτό που μου έκανε πολύ εντύπωση (αρνητική μπορώ να πω) είναι η υπερβολική εξέλιξη στον Αγ. Ιωάννη μιας και την τελευταία φορά που είχα πάει ήταν πολύ πιο ήσυχα.
Μετά απο το μπανάκι και ένα ωραίο καφέ επιστρέψαμε στην Πορταριά για φαγητό και νωρίς το απόγευμα ξεκινήσαμε για την επιστροφή στην Αθήνα. Για άλλη μια φορά το ταξίδι με την κουκλάρα μου ήταν απίθανο και πολύ ξεκούραστο και παρόλο που είχα και την μπαγκαζιέρα για πρακτικότητα η μηχανή ήταν πραγματικά ακλόνητη.
Αυτό ήταν και το τελευταίο ταξίδι με τα παλιά λάστιχα μιας και μόλις ήρθα τοποθετήθηκαν τα καινούργια.
Κάτι που επίσης μου έκανε εντύπωση ήταν η πολύ κίνηση που συναντήσαμε απ΄το Σχηματάρι εως και την Κηφισιά. Πραγματικά είναι τελικά πολύ λυπηρό να θες να βγείς Σαββατοκύριακο με αυτοκίνητο.
Άλλο ένα ταξίδι ήρθε στο τέλος του και βέβαια πάμε και γι άλλα [smilie=pdt_xtremez_28.gif]

http://www.mybike.gr/index.php?automodu ... &album=869
ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
FZMAN
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 10:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ονομα χρήστη: ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοντέλο: YAMAHA
Κυβικά: 600

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Σάβ Ιούλ 19, 2008 7:46 am

Μια χαρά βολτούλα Γιώργο! Πάντα τέτοια! :cool:
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΒΟΛΟ

Δημοσίευσηαπό ace69 την Σάβ Ιούλ 19, 2008 9:44 am

Ααχ πως ζηλεύω τέτοιες βόλτες.
Ταξιδάκι με μηχανή, φίλοι, ούζα-τσίπουρα, μπάνιο, ξεγνοιασιά.
Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια έχουν περάσει απο την τελευταία.
Δουλειές, οικογένεια και λοιπές υποχρεώσεις ....... :smt022

FZMAN έγραψε:Πραγματικά είναι τελικά πολύ λυπηρό να θες να βγείς Σαββατοκύριακο με αυτοκίνητο.


Εμένα μου λές. Το έκανα τα καλοκαίρια σχεδόν κάθε ΣΚ, μία προς Κιάτο και μία προς Θήβα και είχα αρχίσει να σκέφτομαι να πουλήσω το αμάξι που έχω και να πάρω ένα αυτόματο.
εν οίδα ότι ουδέν είδα
Άβαταρ μέλους
ace69
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί Ιαν 01, 2008 1:58 am
Ονομα χρήστη: Κώστας
Μοντέλο: Suzuki Bandit 650
Το MZ Scorpion το έφαγε η ανακύκλωση
Παπάκι made in china
Κυβικά: 650


Επιστροφή στο ΤΑΞΙΔΙΑ -ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες