Duduka 848

Συντονιστής: Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τετ Νοέμ 21, 2007 3:06 pm

rc31 έγραψε:εγω εχω ενα τρελο διλημα

848 ή 1098 ????? εδω σας θελω


αααααααα ετσι και αλλιως δεν παιζουν φραγκα ουτε για το ενα ουτε για το αλλο

τα ονειρα ειναι δωρεαν :smt082 :smt082


Σωστα, αφου δεν υπαρχει μπικικινι...τοτε ενα ειναι Το εργαλειο...DESMOSEDICI RR Drogar-Vampire(LBG).gif
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό sfairas την Πέμ Νοέμ 22, 2007 3:04 am

Acanthor έγραψε:Λαμβάνεις υπόψιν σου όλες τις παραμέτρους και κινείσαι ανάλογα...

Αν για σένα η μηχανή είναι απλά ένα "εργαλείο" να κάνεις τη δουλειά σου, όποια κι αν είναι αυτή (πίστα, φιγούρα, ιπποδύναμη, κυριακατικη βόλτα, μεγάλα ταξίδια) τότε βαδίζεις πάνω σε άλλα κριτήρια (απολύτως κατανοητά και σεβαστά εννοείται)
Για κάποιους όμως η μηχανή είναι πολλά περισσότερα απ'αυτά. Και αυτοί οι κάποιοι δεν υπολογίζουν τόσο τα 5.000€ παραπάνω όσο την προσωπική τους ευχαρίστηση, τον "έρωτα" που νιώθουν για μια μηχανή, ούτε τα 30 άλογα, αξιοπιστία, έυκολη μεταπώληση που έχει ο ανταγωνισμός επιπλέον.
Σ'αυτούς απευθύνεται προφανώς η Ducati (και μερικές άλλες, Moto Guzzi, Benelli, MV Agusta κλπ).

Δε μ'αρέσει το πακέτο?(=πολύ ακριβό, πολύ αργό, αναξιόπιστο, δυκολοπούλητο)
Δεν το παίρνω. Σεβαστό απολύτως...

Ολα καλα,ακριβο,αργο,(οχι απαραιτητα) δυσκολοπουλητο, καταπινονται :roll: ...εχεις και ενα καποιο "κυρος" επιπλεον και τα ματια πολλων στραμενα πανω στην αγαπημενη σου :smt077
αλλα να παρω καινουργια-ακριβη μηχανη και να μην ειναι αξιοπιστη να φοβασαι να το δωσεις μια βολτα σε ενα φιλο :roll: να της φερεσαι σαν να ειναι αρρωστη για να μη χαλασει No thanks.
(προσωπικες αποψεις παντα) [smilie=beer.gif]
ΥΓ.Μ'αρεσει να βλεπω (ducati aprilia ktm),γιατι ειναι ομορφα και αινιγματικα, αλλα να τα εχουν αλλοι εγω δεν θα επερνα :smt045
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Νοέμ 22, 2007 3:09 am

sfairas έγραψε:Ολα καλα,ακριβο,αργο,(οχι απαραιτητα) δυσκολοπουλητο, καταπινονται :roll: ...εχεις και ενα καποιο "κυρος" επιπλεον και τα ματια πολλων στραμενα πανω στην αγαπημενη σου :smt077
αλλα να παρω καινουργια-ακριβη μηχανη και να μην ειναι αξιοπιστη να φοβασαι να το δωσεις μια βολτα σε ενα φιλο :roll: να της φερεσαι σαν να ειναι αρρωστη για να μη χαλασει No thanks.
(προσωπικες αποψεις παντα) [smilie=beer.gif]
ΥΓ.Μ'αρεσει να βλεπω (ducati aprilia ktm),γιατι ειναι ομορφα και αινιγματικα, αλλα να τα εχουν αλλοι εγω δεν θα επερνα :smt045


Έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα αξιοπιστίας στο φόρουμ.
Εγώ θα το "ρίσκαρα" πλέον. Έχουν αλλάξει πολλά πράγματα. Shit happens και στις καλύτερες οικογένειες άλλωστε....
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό sfairas την Πέμ Νοέμ 22, 2007 3:22 am

Acanthor έγραψε:
sfairas έγραψε:Ολα καλα,ακριβο,αργο,(οχι απαραιτητα) δυσκολοπουλητο, καταπινονται :roll: ...εχεις και ενα καποιο "κυρος" επιπλεον και τα ματια πολλων στραμενα πανω στην αγαπημενη σου :smt077
αλλα να παρω καινουργια-ακριβη μηχανη και να μην ειναι αξιοπιστη να φοβασαι να το δωσεις μια βολτα σε ενα φιλο :roll: να της φερεσαι σαν να ειναι αρρωστη για να μη χαλασει No thanks.
(προσωπικες αποψεις παντα) [smilie=beer.gif]
ΥΓ.Μ'αρεσει να βλεπω (ducati aprilia ktm),γιατι ειναι ομορφα και αινιγματικα, αλλα να τα εχουν αλλοι εγω δεν θα επερνα :smt045


Έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα αξιοπιστίας στο φόρουμ.
Εγώ θα το "ρίσκαρα" πλέον. Έχουν αλλάξει πολλά πράγματα. Shit happens και στις καλύτερες οικογένειες άλλωστε....

Επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ, δεν ξερω τις "τασεις" του και επειδη δε θελω να κοντραριστω με κανεναν, μηπως μπορεις να με κατατοπισεις :oops: μηπως ειναι φιλοευρωπαικο :idea:
ps. sorry gia to spam [smilie=beer.gif]
ps2κατα τυχη βρηκα το φορουμ.
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:50 am

sfairas έγραψε:Επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ, δεν ξερω τις "τασεις" του και επειδη δε θελω να κοντραριστω με κανεναν, μηπως μπορεις να με κατατοπισεις :oops: μηπως ειναι φιλοευρωπαικο :idea:
ps. sorry gia to spam [smilie=beer.gif]
ps2κατα τυχη βρηκα το φορουμ.


Καλώς μας ήρθες λοιπόν!
Δεν έχει ούτε φιλοευρωπαϊκές τάσεις ούτε φιλοjapan! Ο ένας κάνει πλάκα στον άλλον για να διασκεδάζουμε!Δεν υφίσταται θέμα κόντρας πάντως με την κακή έννοια!

Απλά το θέμα αξιοπιστίας έχει συζητηθεί γενικώς, δε θυμάμαι να έχουμε καταλήξει κάπου, μάλλον στο...."περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"!
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Dakota την Πέμ Νοέμ 22, 2007 12:10 pm

Για το θέμα αξιοπιστίας ρώτα τον Iznogood (KTM) τον Dimitri και μένα (Moto Guzzi).

Έχουμε τα πλέον παραδοσιακά αναξιόπιστα μηχανάκια. Εγώ ακόμα δεν έχω πολλά χλμ (5000) για να έχω άποψη. Το Breva του Δημήτρη έχει πάνω από 20.000 χλμ σε 1,5 χρόνο και πέρα από μια ξεβιδωμένη βίδα του stand δεν έχει βγάλει κάτι άλλο. Κάτι σταγονίτσες λάδι σε μένα και στον Μήτσο ξεπεράστηκαν με λίγο σφύξιμο. :smt003

Το μόνο που έχεις να φοβάσαι με τέτοια μηχανάκια (ducati) είναι τον αν θα βρεις μάστορα που θα ξέρει τη δουλειά του. Αλλά από τη στιγμή που θα το καβαλήσεις θα τα ξεχάσεις όλα.

Τα υπόλοιπα είναι λόγια του αέρα. [smilie=yahoo.gif]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό iznogood την Πέμ Νοέμ 22, 2007 1:25 pm

Για αξιοπιστια ΚΤΜ να μη ρωτατε εμενα! Υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που δεν ειχαν ποτε τους ΚΤΜ αλλα απο οτι φαινεται ξερουν περισσοτερα απο μενα και το σεβομαι!
Συγνωμη αλλα εγω ξερω απο ΚΤΜ μονο για τα τελευταια 8 χρονια! Οποτε δεν μπορω να σας πω γιατι ειναι λιγος ο καιρος! Και υστερα τα πηγαινω για σερβις κανονικα, τα ζεσταινω πριν να ξεκινησω, σκατα δηλ. Δεν ξερω απο ΚΤΜ αλλα που θα παει δε θα μου "χτυπησει"? Α! και ειμαι φιλος με το μαστορα μου και του 'χω και εμπιστοσυνη!
Τελικα μετα απο τοσα χρονια με φιλους japan που κανουμε τσαρκες για το μονο που με κοροϊδευουν ειναι πως με περιμενουν να "ζεσταθω" πριν να ξεκινησουμε!

Τα προηγουμενα 12 ειχα japan! Oυτε με αυτα ειχα προβλημα απλα..., δε μου καναν "κλικ", πως σας το εμαθα εδω μεσα λεμε?

ΑΝΟΡΓΑΣΜΙΚΑ!!!

Φιλε σφαιρα, την αξιοπιστια σου την εχω γραμμενη στα παλια μου υποδηματα γιατι κανω το κεφι μου με εργαλειο που δε με εχει ριξει ποτε επειδη ειναι φτιαγμενο και ραμμενο στα μετρα της **Motocikleta Bot** μου και ειναι και "δασκαλος" για ινδιανους!

Και φουμαρα τυπου τι παιζει εδω μεσα ειναι λιγο "δηθεν", japan ειναι οι περισσοτεροι και παντα ετσι θα ειναι, οπως ειναι και καλα φιλαρακια!





Παντως αν παρετε LC8, καλου κακου παρτε και ενα μπουκαλακι λαδακι για τη τρομπα συμπλεκτη της Magura! :smt040 :smt040 :smt040
:smt025

Δειτε και τους ΚΤΜαδες με τα προβληματα τους! Δεν κρυβομαστε, ενημερωνουμε!
http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB2/inde ... ee16a381da
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό lord την Πέμ Νοέμ 22, 2007 2:59 pm

συμφωνω με τον κ.χειμαρο-αλεξη! :partyman:
NERO DIABLO. . . . . . . . . . ITALO MAFIOZO
Εικόνα
proud member of xelona v-twin crew
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Νοέμ 22, 2007 4:00 pm

ΣΑΣ ΠΑΩ! :partyman: :partyman: :partyman:

Στο ΑΝΟΡΓΑΣΜΙΚΑ του Αλέξη θα συμφωνήσω, όμως όχι με όλα τα μοντέλα, μην τα βράζουμε όλα ίδιο καζάνι. Δεν είναι όλα ίδια. (VFR lover :smt083... και αρκετά ακόμα βέβαια) Όπως δεν είναι και όλα τα ευρωπαϊκά όμορφα, ιδιαίτερα, ισχυρές "προσωπικότητες" κλπ. Δε χρειάζονται παραδείγματα πιστεύω...
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό sfairas την Παρ Νοέμ 23, 2007 5:11 am

iznogood έγραψε:Για αξιοπιστια ΚΤΜ να μη ρωτατε εμενα! Υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που δεν ειχαν ποτε τους ΚΤΜ αλλα απο οτι φαινεται ξερουν περισσοτερα απο μενα και το σεβομαι!
Συγνωμη αλλα εγω ξερω απο ΚΤΜ μονο για τα τελευταια 8 χρονια! Οποτε δεν μπορω να σας πω γιατι ειναι λιγος ο καιρος! Και υστερα τα πηγαινω για σερβις κανονικα, τα ζεσταινω πριν να ξεκινησω, σκατα δηλ. Δεν ξερω απο ΚΤΜ αλλα που θα παει δε θα μου "χτυπησει"? Α! και ειμαι φιλος με το μαστορα μου και του 'χω και εμπιστοσυνη!
Τελικα μετα απο τοσα χρονια με φιλους japan που κανουμε τσαρκες για το μονο που με κοροϊδευουν ειναι πως με περιμενουν να "ζεσταθω" πριν να ξεκινησουμε!

Τα προηγουμενα 12 ειχα japan! Oυτε με αυτα ειχα προβλημα απλα..., δε μου καναν "κλικ", πως σας το εμαθα εδω μεσα λεμε?

ΑΝΟΡΓΑΣΜΙΚΑ!!!

Φιλε σφαιρα, την αξιοπιστια σου την εχω γραμμενη στα παλια μου υποδηματα γιατι κανω το κεφι μου με εργαλειο που δε με εχει ριξει ποτε επειδη ειναι φτιαγμενο και ραμμενο στα μετρα της **Motocikleta Bot** μου και ειναι και "δασκαλος" για ινδιανους!

Και φουμαρα τυπου τι παιζει εδω μεσα ειναι λιγο "δηθεν", japan ειναι οι περισσοτεροι και παντα ετσι θα ειναι, οπως ειναι και καλα φιλαρακια!





Παντως αν παρετε LC8, καλου κακου παρτε και ενα μπουκαλακι λαδακι για τη τρομπα συμπλεκτη της Magura! :smt040 :smt040 :smt040
:smt025

Δειτε και τους ΚΤΜαδες με τα προβληματα τους! Δεν κρυβομαστε, ενημερωνουμε!
http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB2/inde ... ee16a381da

Τεσπα "no hard feelings" [smilie=beer.gif]
Εχω παρατηρησει οτι η ΚΤΜ παιρνει τον "αφρο" απο αναρτησεις, φρενα (γενικα τα περιφεριακα),+1 ως εδω (αν και αυτο εχει αντικτυπο στην τιμη) και στο θεμα του κινητηρα (αξιοπιστια) μαθαινει απο τα λαθη της και γινεται καθε χρονο και καλυτερη, δυστυχως ομως σε βαρος του καταναλωτη. Αυτο που προανεφερες για το "μαστορα" ειναι το μυστικο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Η ΚΤΜ αλλα και η aprilia (ακομα περισσοτερο) αδικηθηκαν απο τα πρωτα χρονια που εκαναν αισθητη την παρουσια τους στην Ελλαδα, λογω ελειψης υποστηριξης εξουσιοδοτημενου σερβις και αγνοιας της διαφορετικης-Ευρωπαικης τεχνογνωσιας (κατι που αρχισε να διορθωνεται τα τελευταια 4-5 χρονια απο την ΚΤΜ και 2-3 απο την aprilia) και απο τους "γιαπωνεζους" μαστορες που νομιζαν οτι τα ξερουν ολα, βγαζοντας σκαρτα τα ευρωπαικα μηχανακια.
ΥΓ. Το 10αρι μου(2004) δεν ηταν ανοργασμικο :twisted: (ουτε το k7 του αδερφου μου ειναι) [smilie=pdt_xtremez_28.gif]
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό iznogood την Παρ Νοέμ 23, 2007 12:11 pm

+100!
Εισαι σαφως πιο αντικειμενικος..., δεχομαι το κειμενο σου χωρις καμια επιφυλαξη ή ενσταση...[smilie=pdt_xtremez_28.gif]
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό iznogood την Παρ Νοέμ 23, 2007 12:28 pm

lord έγραψε:συμφωνω με τον κ.χειμαρο-αλεξη! :partyman:

Acanthor έγραψε:ΣΑΣ ΠΑΩ! :partyman: :partyman: :partyman:

Στο ΑΝΟΡΓΑΣΜΙΚΑ του Αλέξη θα συμφωνήσω, όμως όχι με όλα τα μοντέλα, μην τα βράζουμε όλα ίδιο καζάνι. Δεν είναι όλα ίδια. (VFR lover :smt083... και αρκετά ακόμα βέβαια) Όπως δεν είναι και όλα τα ευρωπαϊκά όμορφα, ιδιαίτερα, ισχυρές "προσωπικότητες" κλπ. Δε χρειάζονται παραδείγματα πιστεύω...


Εικόνα... :supz:
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Tdmrider την Παρ Νοέμ 23, 2007 8:12 pm

iznogood έγραψε:
sfairas έγραψε:Δυστυχως ακριβο ακουγεται :smt013 Αξιζει :smt102 Το gsxr 750 κοστιζει 5 χιλιαρικα κατω :roll:


Αυτη ειναι και η πραγματικη διαφορα τους. Το Ducati ειναι 5000€ καλυτερο!
Και για να μη γινουν παρανοησεις, αμα τα βαλεις διπλα-διπλα θα καταλαβεις!
Μη μιλησουμε για τη διαχρονικοτητα και το status. Και τελος ας μιλησουν αυτοι που το 'χουν! Γιατι το προτιμησαν για τις γρηγορες βολτες τους (για τις γρηγορες ειπα!) και δεν πηραν ενα ιαπωνικο με 30~40 αλογα παραπανω?




Μηπως στριβοντας χρειαζεσαι το στησιμο? Λεω εγω τωρα!



Δηλαδή ένα GSXR-750 με χρυσά Ohlins μπρος πίσω στρίβει χειρότερα από το ακόμα και έτσι ακριβότερο μαμά DUCATI ? Μάλλον οχι. Νομίζω πως σε αυτές τις μηχανές το όριο είναι ο αναβάτης και όχι οι μηχανές. Σταματήστε να παραμυθιάζεστε και αγοράστε αυτό που πραγματικά σας κάνει κλικ. Τα άλλα αφήστε τα. Εξάλλου αν υπήρχε GSXR 850, το DUCATI απλά θα ήταν μια κατηγορία κάτω στην πίστα. Αφήστε τις ατέρμονες συζητήσεις και αγοράτε αυτό που πραγματικά σας εκφράζει.
Moderator of Motocikleta.Gr


Το μεγαλύτερο δώρο για έναν αναβάτη είναι η επόμενη βόλτα με τη μηχανή. Οδηγείτε με ασφάλεια λοιπόν.


Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Tdmrider
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2698
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2006 12:00 am
Τοποθεσία: Βούλα, Αθήνα
Ονομα χρήστη: Σπύρος
Μοντέλο: Yamaha TDM
Κυβικά: 900

Re: Duduka 848

Δημοσίευσηαπό ducatisti την Τρί Ιούλ 20, 2010 10:55 pm

Συνάδελφοι ducatisti ψάχνω δεξιά μανέτα και ποδόφρενο,λόγο πτώσης(τελείως χαζής).
Όσοι πιστοί απαντήσουν
Ευχαριστώ
Δες πώς δουλεύω στο γραφείο μου , 10 μέτρα από το κρεβάτι μου!
http://www.future-biz.gr
ducatisti
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 20, 2010 5:17 pm
Ονομα χρήστη: Παπαχαραλάμπους Βασίλης
Μοντέλο: ducati 848
Κυβικά: 848
Επάγγελμα: Entrepreneur

Προηγούμενη

Επιστροφή στο DUCATI

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες