ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Super Travel

ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Δημοσίευσηαπό FZMAN την Σάβ Φεβ 19, 2011 12:23 am

Άλλη μια χρονιά λοιπόν καινούργια ήρθε.
Εύκολα ή δύσκολα πέρασε το 2010 και το 2011 ήρθε και όλοι κάνουμε πια τα όνειρα μας πως θα το περάσουμε οικονομικά ( σε πρώτη φάση) αλλά και που τελικά εαν μας πάνε καλά τα πράγματα θα πάμε ταξίδι με την μηχανή μας.
Εξωτερικό ή όχι;
Για να ακούσω λοιπόν τις απόψεις σας.
Α, καταρχήν ξέχασα να πω τα δικά μου όνειρα για φέτος που εύχομαι να μην μείνουν μόνο όνειρα μιας και η κατάσταση έχει δυσκολέψει.
Λοιπόν το πρόγραμμα για φέτος το καλοκαίρι λέει Μεγ. Βρετανία.Η ημερομηνία θα είναι απο 8/6 με επιστροφή περίπου στις 21/6. Το ταξίδι αυτό θα περιλαμβάνει παρακολούθησει του moto gp στο SILVERSTONE και συνέχεια πολλά χιλιόμετρα στην Αγγλία, την Σκωτία ( τα ακουστά Highlands), Ουαλία και εαν υπάρχει χρόνος ( δύσκολο) μια βόλτα στο ISLE OF MAN δυστυχώς όχι για τον αγώνα μιας που γίνεται πολύ πιο νωρίς και δεν θα έχω την δυνατότητα να πάω αλλά απλώς για γνωριμία του θρυλικού νησιού.
Το κακό βέβαια είναι ότι για φέτος προβλέπεται αρκετά δύσκολη χρονιά και δεν είναι σίγουρο εαν τελικά καταφέρω να το πετύχω αλλά σίγουρα θα το προσπαθήσω.
Αυτά απο εμένα περιμένω να ακούσω και τους στόχους σας για φέτος.
ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
FZMAN
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 10:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ονομα χρήστη: ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοντέλο: YAMAHA
Κυβικά: 600

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Κυρ Φεβ 20, 2011 1:10 pm

Ασε φετος δυσκολη χρονια. Δεν παιζει ταξιδι στο εξωτερικο . Μερικες μερες εντος Ελλαδας και καν Σ/Κ .
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Δημοσίευσηαπό SAVVAS62 την Παρ Μαρ 18, 2011 9:52 am

Δύσκολα τα πράγματα από οικονομικής πλευράς δυστυχώς διαφορετικά με 1.000 γιατί όχι?
Θα τόκανα αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα ακόμα και με το σκούτερ με μέση ταχύτητα 120-130 (150 τελική). Άν μπορείς κάντο γιατί μεθαύριο άλλοι θάχουν προτεραιότητα (παιδιά φοιτητές - φροντιστήρια κ.λ.π.) και δεν θα μπορείς όπως εγώ και θα λές γιατί δεν τόκανα όταν μπορούσα? e045

Κάντο φίλε, κάντο όσο μπορείς ! Εμείς νοητά από το c145 δυστυχώς.
SAVVAS62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 9:31 pm
Ονομα χρήστη: ΣΑΒΒΑΣ
Μοντέλο: HONDA SH300 SPORT
Κυβικά: 300

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Δημοσίευσηαπό FZMAN την Παρ Μαρ 18, 2011 9:12 pm

SAVVAS62 έγραψε:Δύσκολα τα πράγματα από οικονομικής πλευράς δυστυχώς διαφορετικά με 1.000 γιατί όχι?
Θα τόκανα αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα ακόμα και με το σκούτερ με μέση ταχύτητα 120-130 (150 τελική). Άν μπορείς κάντο γιατί μεθαύριο άλλοι θάχουν προτεραιότητα (παιδιά φοιτητές - φροντιστήρια κ.λ.π.) και δεν θα μπορείς όπως εγώ και θα λές γιατί δεν τόκανα όταν μπορούσα? e045

Κάντο φίλε, κάντο όσο μπορείς ! Εμείς νοητά από το c145 δυστυχώς.

Να σου πω την αλήθεια τώρα που είμαι σε φάση που μπορώ το σκέφτομαι.
Ίσως πάλι να είναι το τελευταίο τόσο μεγάλο ταξίδι γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.
Απλά να ξέρεις ότι όλα αυτά τα ταξίδια είναι όνειρο ζωής για εμένα και έπρεπε να περάσουν αρκετά χρόνια για να τα καταφέρω να κάνω κάποια απο αυτά.
ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
FZMAN
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 10:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ονομα χρήστη: ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοντέλο: YAMAHA
Κυβικά: 600

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Δημοσίευσηαπό SAVVAS62 την Παρ Μαρ 18, 2011 9:25 pm

Γιαυτό σου λέω κάντα όσο μπορείς.

Ένα από τα ίδια και για εμένα αλλά τώρα προηγούνται τα παιδιά Πανεπιστήμια κ.λ.π. οπότε..........

Σκέφτεσαι μεθαύριο (σε καμμιά 10αριά χρόνια) 60άρης σχεδόν πλέον να μου την δώσει και να ξαναγυρίσω μηχανή και μην τον είδατε k030 :lol: :lol: :lol: ?

Θάχω μεγάλη πλάκα [smilie=pdt_old.gif] .

Όμως ποτέ δεν είναι αργά (θέλω να πιστεύω) n050 .
SAVVAS62
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 9:31 pm
Ονομα χρήστη: ΣΑΒΒΑΣ
Μοντέλο: HONDA SH300 SPORT
Κυβικά: 300

Re: ΤΑΞΙΔΙΑ 2011

Δημοσίευσηαπό FZMAN την Σάβ Μαρ 19, 2011 9:51 pm

SAVVAS62 έγραψε:Γιαυτό σου λέω κάντα όσο μπορείς.

Ένα από τα ίδια και για εμένα αλλά τώρα προηγούνται τα παιδιά Πανεπιστήμια κ.λ.π. οπότε..........

Σκέφτεσαι μεθαύριο (σε καμμιά 10αριά χρόνια) 60άρης σχεδόν πλέον να μου την δώσει και να ξαναγυρίσω μηχανή και μην τον είδατε k030 :lol: :lol: :lol: ?

Θάχω μεγάλη πλάκα [smilie=pdt_old.gif] .

Όμως ποτέ δεν είναι αργά (θέλω να πιστεύω) n050 .

Κάπου έχω διαβάσει το εξής:
"Γεννήθηκα χωρίς να το θέλω, θα πεθάνω χωρίς να το θέλω, τουλάχιστον αφήστε με να ζήσω όπως θέλω."
ΓΙΩΡΓΟΣ
Άβαταρ μέλους
FZMAN
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 10:08 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ονομα χρήστη: ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοντέλο: YAMAHA
Κυβικά: 600


Επιστροφή στο ΤΑΞΙΔΙΑ -ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες