Βροχή_Μοτοσικλέτα_Αυτοκίνητο.Εσείς?

Οτι σάς συμβαίνει - οτι βλέπουν τα μάτια μας στον μοτοσυκλετιστικό χώρο και οχι μόνο.

Δημοσίευσηαπό nemesispm την Κυρ Ιαν 14, 2007 10:35 am

rc31 έγραψε:εγω συνηθως επερνα το αυτοκινητο οταν εβρεχε και ειχα να παω καπου στεγνος .

Φετος κατι οι λιγοστες βροχες κατι το ενα κατι το αλλο , σπανια πηρα το αυτοκινητο και τωρα μου κραταει μουτρα και δεν δουλευει , ασε που αποφασισε να με κοροιδευει στα μουτρα του κουνοντας συνεχεια τους υαλοκαθαριστηρες

Βλεπεις ποτε δεν μπορεις να εχει εμπιστοσυνη στα κουτια :smt110 :smt110



Τι έχεις τον ξάδερφο απο το ΚΑΤΣΑΡΙΔΑΚΙ και στου κάνει νάζια ?????? :smt005 :smt005
Moderator of Motocikleta.Gr - Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !

Ολα οσα μας συμβαίνουν είναι αγγελιοφόροι ή της θείας αγαθότητας ή της θείας δικαιοσύνης ...... ΝΕΜΕΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
nemesispm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1200
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2006 9:17 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Κυρ Ιαν 14, 2007 10:37 am

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Κυρ Ιαν 14, 2007 2:02 pm

rc31 έγραψε:εγω συνηθως επερνα το αυτοκινητο οταν εβρεχε και ειχα να παω καπου στεγνος .


Κακά τα ψέμματα, αν η δουλειά σου είναι "περιέργη" - συναντήσεις με πελάτες, μεταφορά αντικειμένων, διαδρομές από δω κι από κει - δε γίνεται να πηγαίνεις ντυμένος σα δύτης... :smt017
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Nickman την Κυρ Ιαν 14, 2007 9:24 pm

Εμένα δεν με φοβίζει τίποτα. Βρέχει δεν βρέχει δεν χαμπαριάζω μία. Αν με πιάσει η βροχή μέσα στην πόλη, σταματάω σε κάποιο σημείο και φοράω το αδιάβροχο. Εαν έχω κανονίσει εκδρομή το πιό πιθανό είναι οτι θα πάω μόνος μου. Για το λόγο αυτό έχω και μία ολόσωμη αδιάβροχη της Triumph ειδική για ταξίδια. Το αμάξι το χρησημοποιώ περισσότερο για να πηγαίνω την μητέρα μου στον γιατρό και πολύ πιο σπάνια αν θα μαζεφτεί μεγάλη παρέα να τους βάλω όλους μέσα και να τους λέω πόσο πιο όμορφα θα ήταν αν ήμασταν με τις μηχανές :D
Η μηχανή είναι το μόνο πράγμα γέννους θηλυκού που σου επιτρέπει να το καβαλάς ακόμα και όταν έχεις φτάσει σε προχωρημένη ηλικία.
Άβαταρ μέλους
Nickman
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό iznogood την Κυρ Ιαν 14, 2007 10:45 pm

Εγω το χαζοκουτι το εχω μονο για την οικογενεια και οταν παω ταξιδι με τα πιτσιρικια τρελλαινωμαι οταν βλεπω τις μηχανοπαρεες να περνανε απο δεξια... αριστερα... πανω... κατω..., να παρει! απο παντου περνανε... οι αλητες!!!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Κυρ Ιαν 14, 2007 11:14 pm

Nickman έγραψε: Το αμάξι το χρησημοποιώ περισσότερο για να πηγαίνω την μητέρα μου στον γιατρό και πολύ πιο σπάνια αν θα μαζεφτεί μεγάλη παρέα να τους βάλω όλους μέσα και να τους λέω πόσο πιο όμορφα θα ήταν αν ήμασταν με τις μηχανές :D



:smt041 :smt005
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό nemesispm την Δευτ Ιαν 15, 2007 10:56 am

alexis_tgr έγραψε:Εγω το χαζοκουτι το εχω μονο για την οικογενεια και οταν παω ταξιδι με τα πιτσιρικια τρελλαινωμαι οταν βλεπω τις μηχανοπαρεες να περνανε απο δεξια... αριστερα... πανω... κατω..., να παρει! απο παντου περνανε... οι αλητες!!!


Πο πο ναι αυτο ειναι φρικτο να εισαι μποτιλιαρισμενος μεσα στην κινηση και να βλεπεις τους αλους να περνανε χαλαροι το περναω και εγω και σελινιαζομαι :smt074 :smt074 :smt074
Moderator of Motocikleta.Gr - Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !

Ολα οσα μας συμβαίνουν είναι αγγελιοφόροι ή της θείας αγαθότητας ή της θείας δικαιοσύνης ...... ΝΕΜΕΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
nemesispm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1200
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 20, 2006 9:17 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό Κωνσταντίνος την Τρί Ιαν 16, 2007 5:47 pm

Σημασία έχει ότι νιώθεις ζωντανός. Ίσως να είναι και τα δύο. Ίσως να σου έρχεται η αίσθηση της ζωντάνιας τη στιγμή που αρχίζουν να ξεπαγώνουν οι μυς σου σιγά-σιγά το βράδυ που γυρνάς απ'την Κόρινθο. Ξαναζωντανεύεις, ε; Τελικά σου έκανε καλό ο χωρισμός φίλε! Ψυχοσωματική ανανέωση. Λέω να το δοκιμάσω κι εγώ! (αλλά το ιμπιζάκι μου δεν θα την αφήσω να το πάρει η #!@#$!). Μην το δαγκώσουμε τελείως! Χεχε
Constantinos
Suzuki GSR-600
Κωνσταντίνος
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Δεκ 12, 2006 4:46 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tha_pag την Πέμ Ιαν 25, 2007 2:19 pm

Πικρα να οδηγας με ΧΤ motard στη βροχα...Πιστεψτε με...Ας δουλεψει και το αυτο λιγακι!
tha_pag
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 20, 2007 9:33 pm

Δημοσίευσηαπό lord την Πέμ Ιαν 25, 2007 5:30 pm

βρεξε οσο θες!!!

δε μασαμεεεεεε..... :smt026
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό V7 την Παρ Ιαν 26, 2007 12:28 am

Κι εγώ παίδες δεν πολυμασάω με τη βροχή...πέρσυ το χειμώνα μόνο μια φορά (με την πλυμμήρα)πήρα αυτοκίνητο να πάω στη δουλειά και το σκυλομετάνιωσα!
"Πραγματική ευτυχία είναι να είσαι υπεράνω της σχετικότητας των πραγμάτων της καθημερινής ζωής χωρίς να βρίσκεσαι έξω από αυτή..."
Άβαταρ μέλους
V7
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2006 2:04 pm
Τοποθεσία: Α. Γλυφάδα

Δημοσίευσηαπό thymios z 750 την Παρ Ιαν 26, 2007 1:12 am

εγω μαγγες εχω φαει πολυ βροχα!απο τοτε που ειχα το παπι,μεχρι τωρα που εχω το z.
παντως οσοι ταξιδευσαμε στη τσεχια το καλοκαιρι,με τη βροχη που φαγαμε με το που μπηκαμε αλπεις,δεν νομιζω να εχουμε προβλημα με τις ψιχαλες που πεφτουν εδω....

παντως κακα τα ψεμματα,σε βροχη,θα γουσταρα να ειχα και ενα αμαξακι,οτι να ναι και του γκολφ ακομα,ισα να μην βρεχομαι,γιατι την σιχαθηκα!!!
η ζωη ειναι μικρη,για να ειναι θλιβερη.......
Άβαταρ μέλους
thymios z 750
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 10, 2006 12:54 am
Τοποθεσία: PERISTERI 7

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Παρ Ιαν 26, 2007 1:37 am

thymios z 750 έγραψε:
παντως κακα τα ψεμματα,σε βροχη,θα γουσταρα να ειχα και ενα αμαξακι,οτι να ναι και του γκολφ ακομα,ισα να μην βρεχομαι,γιατι την σιχαθηκα!!!


και εγώ thymios την σιχάθηκα...δε λές τίποτα...
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό Nickman την Παρ Ιαν 26, 2007 8:19 pm

GOUTZOU έγραψε:ti mera mixani me trela......oti kai na kanei.......alla vradaki koustoumi amaxaki aposdipote pos tha kikloforoume ta mora me ta mini??????? :smt005 :smt005

pos tha pigainoume sta mpouzoukia.......;???????? me to xt??????

den ginaete............ara proi mixani....vradi to honda............. :smt110 :smt110 :smt110


Να βάζεις τα μωρά στο XT με μίνι και string για να καταλάβουν τι εστί μηχανή οι παπούδες με τα audi :smt005 :smt005 :smt005
Η μηχανή είναι το μόνο πράγμα γέννους θηλυκού που σου επιτρέπει να το καβαλάς ακόμα και όταν έχεις φτάσει σε προχωρημένη ηλικία.
Άβαταρ μέλους
Nickman
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Παρ Ιαν 26, 2007 8:24 pm

Nickman έγραψε:
Να βάζεις τα μωρά στο XT με μίνι και string για να καταλάβουν τι εστί μηχανή οι παπούδες με τα audi :smt005 :smt005 :smt005



:smt025
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό golis την Παρ Ιαν 26, 2007 8:50 pm

ΚΑΓΚΟΥΡΙΕΣ ΦΟΡ ΟΛ ΓΟΥΕΔΕΡ.
O "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ"™ :smt026
Πήδα ψηλά κι αγνάντευε.
Πεινώ,διψώ και πέρδομαι.
Carbon-aramid
Μεταξωτά Βρακιά
Άβαταρ μέλους
golis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2006 9:14 pm
Τοποθεσία: Αττική
Ονομα χρήστη: Toubanos
Μοντέλο: Tuono ΦΑΚtory 07
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό Gandalf την Δευτ Ιαν 29, 2007 3:36 pm

απο το αρχικό post...

Το ολισθηρό οδόστρωμα, οι πλημμυρισμένοι δρόμοι και η κλίση των κεντρικών λεωφόρων κάνουν τη κίνηση ακόμη πιο ανυπόφορη και επικίνδυνη, αφού έχει αποδειχθεί πως οι συγκρούσεις οχημάτων πολλαπλασιάζονται με αποτέλεσμα να κοπεί η σταθερή ροή.



Ένας απο τους δύο λόγους που προτιμώ να κινούμαι με Ι.Χ. όταν βρέχει. Παλιότερα ήμουν πάντα με την μηχανή. Ενα-δύο περιστατικά βάσει των παραπάνω όμως μου έδειξαν οτι για τα 20-30 λεπτά , που κερδίζω (μπορεί και παραπάνω η αλήθεια!) δεν αξίζει να ρισκάρω σωματική ακεραιότητα μέσα στην βροχή , υπό τους παραπάνω παράγοντες. Οπότε όποιος βιάζεται , ας με περιμένει!!!

Απο εκεί και πέρα, παίζει και το θέμα εργασία, που όπως ειπώθηκε δεν μπορεί να εμφανιστέις με σακκάκι και απο πάνω να μοιάζεις με τα ΕΚΑΜ, λόγω αδιάβροχης στολής, μποτών , Κράνος κτλ.

Άλλωστε ρε παιδιά... πόσες μέρες βρέχει;... ειδικά φέτος που το καλοκαίρι θα πούμε το νερό-νεράκι;

Αν τώρα όμως είναι σε εκδρομή το σύννεφο και έρχεται , σε καιρό διακοπών ή τριημέρου (ΠΣΚ) τότε η βροχή δεν είναι και οξύ να μας λιώσει.. Μια χαρά αντέχουν τα αδιάβροχα μου. Αλλά εκεί απλά δεν υπάρχει άγχος και το ρίσκο μικραίνει μιας και η κίνηση λιγοστεύει.


Gandalf
let there be light!
Άβαταρ μέλους
Gandalf
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 11:17 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες