ΧΤ660Χ 1 ΣΤΑΔΙΟ

Υλοποιημένα project....

Συντονιστής: Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό ΤΗΕΟ_ΧΤ660 την Πέμ Νοέμ 22, 2007 12:50 am

καταρχας δεν μπορεις να συγκρινεις το ΧΤ660 με το Lc4....1ον το βαρος,2ον το ΧΤ660 δεν ειναι μηχανακι καθαρα on-off απλα ενα βολταδικο με χαμηλωτερη υποδηναμη απο τα αλλα μονοκυλινδρα για λογο ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ οπου για μερικες μηχανες αυτη η λεξη δεν υπαρχε στο λεξιλογιο τους.3ον αν εψαχνα για αλογα θα επερνα το Aprilia SXV 550.Δεν υποστηριζω το ΧΤ660 επειδη ειμαι κατοχος του,ακομα λατρευω και μου αρεσει το KTM DUKE αλλα πριν κανω την αγορα μου εψαξα για κατι αξιοπιστο σε αυτα τα λευτα πανω-κατω.

φιλικα θοδωρης.
ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ660Χ
Άβαταρ μέλους
ΤΗΕΟ_ΧΤ660
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 11:40 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Δημοσίευσηαπό sfairas την Πέμ Νοέμ 22, 2007 2:39 am

ΤΗΕΟ_ΧΤ660 έγραψε:καταρχας δεν μπορεις να συγκρινεις το ΧΤ660 με το Lc4....1ον το βαρος,2ον το ΧΤ660 δεν ειναι μηχανακι καθαρα on-off απλα ενα βολταδικο με χαμηλωτερη υποδηναμη απο τα αλλα μονοκυλινδρα για λογο ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ οπου για μερικες μηχανες αυτη η λεξη δεν υπαρχε στο λεξιλογιο τους.3ον αν εψαχνα για αλογα θα επερνα το Aprilia SXV 550.Δεν υποστηριζω το ΧΤ660 επειδη ειμαι κατοχος του,ακομα λατρευω και μου αρεσει το KTM DUKE αλλα πριν κανω την αγορα μου εψαξα για κατι αξιοπιστο σε αυτα τα λευτα πανω-κατω.

φιλικα θοδωρης.

...και καλα εκανες [smilie=snork_okok.gif]
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό iznogood την Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:31 am

ΤΗΕΟ_ΧΤ660 έγραψε:καταρχας δεν μπορεις να συγκρινεις το ΧΤ660 με το Lc4....1ον το βαρος,2ον το ΧΤ660 δεν ειναι μηχανακι καθαρα on-off απλα ενα βολταδικο με χαμηλωτερη υποδηναμη απο τα αλλα μονοκυλινδρα για λογο ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ οπου για μερικες μηχανες αυτη η λεξη δεν υπαρχε στο λεξιλογιο τους.3ον αν εψαχνα για αλογα θα επερνα το Aprilia SXV 550.Δεν υποστηριζω το ΧΤ660 επειδη ειμαι κατοχος του,ακομα λατρευω και μου αρεσει το KTM DUKE αλλα πριν κανω την αγορα μου εψαξα για κατι αξιοπιστο σε αυτα τα λευτα πανω-κατω.

φιλικα θοδωρης.


Πολυ ευθικτος εισαι Θοδωρε!
Καλη αγορα εκανες και δικαιωμα σου να χωσεις τα μαρουλια σου εκει που θελεις. Για την ιπποδυναμη μιλησαμε ομως! Μια απλοϊκη ισως συγκριση για τα 48+1 αλογα δε μπορει να καταληξει σε διαμαχη! Ημαρτον!

Φιλικα Αλεξης!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό ΤΗΕΟ_ΧΤ660 την Πέμ Νοέμ 22, 2007 4:20 pm

Σαφος και δεν προκετε για διαμαχη!!!!!απλα ηθελα σου δωσω να καταλαβεις οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε αυτα τα δυο μηχανακια πουθενα διοτι ειναι το ιδιο.Και τα δυο μηχανακια εχουν τα καλα τους και τα κακα τους.
Συγνωμη αν εδειξα επιθετηκοτητα.
ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ660Χ
Άβαταρ μέλους
ΤΗΕΟ_ΧΤ660
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 11:40 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Δημοσίευσηαπό manos την Πέμ Νοέμ 22, 2007 5:27 pm

ετσι ετσι θελω να βλεπω αγαπουλες :goodman: :goodman: peace brothers

:partyman:
manos
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 17, 2006 8:43 pm

Δημοσίευσηαπό sam46 την Πέμ Νοέμ 22, 2007 8:09 pm

αν δεν σε ενδιαφερει η τελικη βαλε +2 δοντια πισω!!



για εμενα πριν παρεις οτιδηποτε αλλο (εκτος απο τις εξατμισεις που εχεις) παρε ενα φιλτρο ελευθερας και πηγαινε σε ενα δυναμομετρο.

μετρα το μηχανακι οπως το εχεις τωρα και μια με το ελευθερας.υπαρχει περιπτωση με το μαμα να πηγαινει καλυτερα.

θα δωσεις κανα 50€.

power commander μην βαλεις τσαμπα λεφτα για αυτα που θα σου δωσει!!
τι νομιζεις οτι θα κερδισεις?

θα δωσεις 550€ για 2-5 αλογα το πολυ?

πηγαινε καλυτερα και βαλε ελατηρια μπρος πισω + λαδια!!!(hyperpro η wp)
η αλλαξε τρομπα φρενου!!
η βαλε ξενον
η μανιταρια στα καλαμια και στο πισω ψαλιδι
η ..................

τελος παντον κατι που μπορει να σου φανει χρησιμο απο θεμα ασφαλειας!

εγω ειπα μερικες ιδεες απο τις τοσες που υπαρχουν,τωρα εσυ αποφασιζεις!!!


[smilie=drunkard.gif]
乔治没有闸
Άβαταρ μέλους
sam46
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 8:00 am
Ονομα χρήστη: Γιωργος
Μοντέλο: Hayabusa
Κυβικά: 1300

Δημοσίευσηαπό iznogood την Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:01 pm

ΤΗΕΟ_ΧΤ660 έγραψε:Σαφος και δεν προκετε για διαμαχη!!!!!απλα ηθελα σου δωσω να καταλαβεις οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε αυτα τα δυο μηχανακια πουθενα διοτι ειναι το ιδιο.Και τα δυο μηχανακια εχουν τα καλα τους και τα κακα τους.
Συγνωμη αν εδειξα επιθετηκοτητα.


Δε τρεχει μια Theo...Εικόνα
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό ΤΗΕΟ_ΧΤ660 την Παρ Νοέμ 23, 2007 12:59 am

sam46 σε ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου και νομιζω οτι αυτο θα κανω...θα ριξω τα λευτα σε κατι πιο χρησιμο αναρτησης,κ.τ.λ :smt043 Οσο για XENON φοραω,μαλλον για αναρτησης θα κοιταξω.
ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ660Χ
Άβαταρ μέλους
ΤΗΕΟ_ΧΤ660
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 11:40 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Παρ Νοέμ 23, 2007 2:26 am

Ερώτημα ...οι λάμπες XENON ανεβάζουν την θερμοκρασία μέσα στο φανάρι παραπάνω από τις νορμάλ ?
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό ΤΗΕΟ_ΧΤ660 την Παρ Νοέμ 23, 2007 5:08 pm

Απ' οτι ξερω ανεβαζουν την θερμοκρασια πολυ παραπανω,σε ενα PIAGGIO BEVERLΙ ενος φιλου μου το φαναρι αρχιζει και παραμορφονεται!!Αυτο γινεται διοτι ολοι βαζουμε ΧΕΝΟΝ τα οποια ειναι UNIVERSAL και δεν ειναι για το συγκεκριμενο μηχανακι,αλλα η διαφορα τιμης ειναι τεραστια ομως εχουν το αποτελεσμα φωτισμου ειναι ακριβως το ιδιο.
ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ660Χ
Άβαταρ μέλους
ΤΗΕΟ_ΧΤ660
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 11:40 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Δημοσίευσηαπό sam46 την Παρ Νοέμ 23, 2007 7:55 pm

δεν ξερω αν παραμορφωνονται η οχι αλλα το σιγουρο ειναι οτι αν γινεται μπορει να αποφευχθει με ενα διακοπτη ον οφ ωστε να μην αναβει ολη την ωρα δλδ μερα νυχτα που στα περισσοτερα μηχανακια πλεον ειναι μονιμα ανοιχτα!!
乔治没有闸
Άβαταρ μέλους
sam46
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 8:00 am
Ονομα χρήστη: Γιωργος
Μοντέλο: Hayabusa
Κυβικά: 1300

Δημοσίευσηαπό sfairas την Σάβ Νοέμ 24, 2007 4:52 am

sam46 έγραψε:δεν ξερω αν παραμορφωνονται η οχι αλλα το σιγουρο ειναι οτι αν γινεται μπορει να αποφευχθει με ενα διακοπτη ον οφ ωστε να μην αναβει ολη την ωρα δλδ μερα νυχτα που στα περισσοτερα μηχανακια πλεον ειναι μονιμα ανοιχτα!!

Εχετε και στη (μικρη σκαλα xenon)? Δε νομιζω πως ειναι σωστο για τους απεναντι :???: Μονο στη μεγαλη xenon,για ουσια και οχι μουρη 8)
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό sam46 την Σάβ Νοέμ 24, 2007 9:57 am

sfairas έγραψε:
sam46 έγραψε:δεν ξερω αν παραμορφωνονται η οχι αλλα το σιγουρο ειναι οτι αν γινεται μπορει να αποφευχθει με ενα διακοπτη ον οφ ωστε να μην αναβει ολη την ωρα δλδ μερα νυχτα που στα περισσοτερα μηχανακια πλεον ειναι μονιμα ανοιχτα!!

Εχετε και στη (μικρη σκαλα xenon)? Δε νομιζω πως ειναι σωστο για τους απεναντι :???: Μονο στη μεγαλη xenon,για ουσια και οχι μουρη 8)



πιστευω πως οι πεισσοτεροι δεν εχουν στην μεγαλη σκαλα ξενον(προβολεις) οπως εγω γιατι δεν τα χρειαζομαι εκει!!

απο την μερα που εβαλα ξενον σπανια αναβω τα μεγαλα!!


Γιατι δεν ειναι σωστο δλδ?Αν τα εχεις ρυθμισει οπως πρεπει και δεν χτυπανε στον καθρεπτη(τον κεντρικο) δεν τυφλωνουν και τους αλλους απο απεναντι!

τα ξενον εχουν μεγαλυτερη δεσμη φωτος και στα πλαγια δλδ βλεπεις σε ολο το πλατος του δρομου και οχι οπως τα αλλα στον μισο και κατι!

εγω δεν τα αλλαζω με τιποτα!!ειναι κατι το οποιο με ''προστατευει'' κατα καποιο τροπο!

Τα μονιμος ανοιχτα φωτα στο μηχανακι ειναι τις πιο πολλες φορες σωτηρια!!
乔治没有闸
Άβαταρ μέλους
sam46
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 8:00 am
Ονομα χρήστη: Γιωργος
Μοντέλο: Hayabusa
Κυβικά: 1300

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Σάβ Νοέμ 24, 2007 10:03 am

Μάλιστα ... τελικά δεν παθιάζομαι με την ιδέα Xenon , διοτι τα λειτουργικά προβλήματα είναι πολλά .

Βέβαια, την ερώτηση την έκανα , διοτι ένοιωσα ότι τα φώτα μου με περιορίζουν την νύχτα σε μια συγκεκριμένη μεγίστη ταχύτητα κίνησης . Και αναφέρομε σε οδικά κομμάτια εκτός πόλης , όπου δεν έχουν φωτισμό .

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις , και σταματώ εδώ ,
για μην φύγουμε και από το αρχικό θέμα. :yawinkle:
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Σάβ Νοέμ 24, 2007 6:44 pm

sam46 έγραψε:power commander μην βαλεις τσαμπα λεφτα για αυτα που θα σου δωσει!!
τι νομιζεις οτι θα κερδισεις?

θα δωσεις 550€ για 2-5 αλογα το πολυ?


Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις:

Το PC δεν αγοράζεται για να κερδίσεις ίππους. Ο σκοπός του και το μεγάλο πλεονέκτημά του είναι πως μπορείς ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙΣ ΣΤΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ που γουστάρεις ανα πάσα στιγμή και με τον οποιονδήποτε ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ τελικών-φίλτρου κτλ. ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΛΥ σημαντικό αν σε ενδιαφέρει να αλλάξεις το μαμά πακετο (φίτρα, τελικά κτλ). Τις επεμβάσεις αυτές δεν μπορείς να τις κάνεις χωρίς αυτόν τον εγκέφαλο.

Όπου PC βλέπε και RapidBike.


Δημήτρης
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό sam46 την Σάβ Νοέμ 24, 2007 7:03 pm

Dimitris έγραψε:
sam46 έγραψε:power commander μην βαλεις τσαμπα λεφτα για αυτα που θα σου δωσει!!
τι νομιζεις οτι θα κερδισεις?

θα δωσεις 550€ για 2-5 αλογα το πολυ?


Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις:

Το PC δεν αγοράζεται για να κερδίσεις ίππους. Ο σκοπός του και το μεγάλο πλεονέκτημά του είναι πως μπορείς ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙΣ ΣΤΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ που γουστάρεις ανα πάσα στιγμή και με τον οποιονδήποτε ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ τελικών-φίλτρου κτλ. ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΛΥ σημαντικό αν σε ενδιαφέρει να αλλάξεις το μαμά πακετο (φίτρα, τελικά κτλ). Τις επεμβάσεις αυτές δεν μπορείς να τις κάνεις χωρίς αυτόν τον εγκέφαλο.

Όπου PC βλέπε και RapidBike.


Δημήτρης


Επειδη ειχα στο προηγουμενο μηχανακι μου pc(fazer 600 04) και εχω και στο νυν(hayabusa)οπως πολυ σωστα ειπες μπορεις να επεμβεις στην χαρτογραφιση(μειγματα αερα -καυσιμο) και να ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ αλογα!!!(με τα απαραιτητα αξεσουαρ)

το μαμα fazer δινει 92 τροχο και εγω βαζοντας φιλτρο-τελικα-και χαρτη που δινει η power commander στο site της (με τελικα) παω στα 95.2.

Και ρυθμιζοντας το pc παω στα 98.4 αλογα τροχο δεν ειναι κερδος?

κοιτα την δυναμομετρηση!!

-->μαμα 92 με 93 αλογα(δεν φενεται στην δυναμομετρηση)

-->φιλτρο ελευθερας - καταργηση κατακρατητη οξειδιου - τελικα ακραποβιτς χωρις ρυθμιση power commander(με τον στοκ χαρτη που δινει η power commander) 95.2 τροχο

-->φιλτρο ελευθερας - καταργηση κατακρατητη οξειδιου - τελικα ακραποβιτς με ρυθμιση power commander 98.4 τροχο
Συνημμένα

乔治没有闸
Άβαταρ μέλους
sam46
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 8:00 am
Ονομα χρήστη: Γιωργος
Μοντέλο: Hayabusa
Κυβικά: 1300

Δημοσίευσηαπό sam46 την Σάβ Νοέμ 24, 2007 7:20 pm

edit: απο τα 95.2 αλογα μεχρι τα 98.4 ειναι 3.2 αλογα πανω! ειναι κερδος!

και λεω εγω τωρα αξιζει να δωσεις 500€-550€ για να παρεις 3.2 αλογα?
乔治没有闸
Άβαταρ μέλους
sam46
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 8:00 am
Ονομα χρήστη: Γιωργος
Μοντέλο: Hayabusa
Κυβικά: 1300

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο PROJECT - ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες