ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ η Motocikleta.gr

Σχόλια και παρατηρήσεις για το motocikleta.gr

ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ η Motocikleta.gr

Δημοσίευσηαπό 4alex6 την Δευτ Δεκ 10, 2007 12:26 am

Αν και "Νεος στο forum",αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να πω ελευθερα την αποψη μου,οπως και ολοι,γι'αυτο θα ηθελα και τις δικες σας αποψεις για το παρακατω θεμα!! ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ η Motocikleta.grΕχω παρατηρησει οτι μεγαλος αριθμος των αγγελιων ειναι απο νεα μελη και αυτη ειναι η πρωτη τους δημοσιευση!!Μου φαινεται καπως σαν να χτυπαω το κουδουνι σε ενα τυχαιο σπιτι για να παω να κατουρησω στην τουαλετα τους!!!!Καποιοι θα προσβληθουν,αλλα πραγματικα δεν εχω αυτη την προθεση!!Παντα ΦΙΛΙΚΑ!!
Άβαταρ μέλους
4alex6
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 24, 2007 3:09 am
Τοποθεσία: Αθηνα-Γλυφαδα
Ονομα χρήστη: Αλεξανδρος
Μοντέλο: Yamaha TDM
Κυβικά: 900

Δημοσίευσηαπό Ofanis την Δευτ Δεκ 10, 2007 12:56 am

Η αλήθεια είναι ότι πολλοί ψάχνουν σαιτ να βάλουν την αγγελία τους στην προσπάθεια τους να πουλήσουν τη μοτοσυκλέτα τους. Και ψάχνοντας πέφτουν σε διάφορα σαιτ, όπως και στο motocikleta. Μερικοί το ψάχνουν λίγο περισσότερο, περισσότεροι όχι. Το να μπαίνουν αγγελίες εφόσον υπάρχει συγκεκριμένος χώρος δεν είναι κακό, και μας δίνει ταυτόχρονα μεγαλύτερο ευρος πληροφοριών αν χρειάζεται κάποιος από το σαιτ να αγοράσει μεταχειρισμένη μοτοσυκλέτα, ή ακόμη και να συγκρίνει τις τιμές των μεταχειρισμένων για να βγάλει στο σφυρί τη δική του.
Άβαταρ μέλους
Ofanis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2006 2:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ονομα χρήστη: Φάνης
Μοντέλο: R1
Κυβικά: 1000
Επάγγελμα: Αρχιτέκτων Μηχανικός

Re: ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ η Motocikleta.gr

Δημοσίευσηαπό sfairas την Δευτ Δεκ 10, 2007 2:02 am

4alex6 έγραψε:Αν και "Νεος στο forum",αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να πω ελευθερα την αποψη μου,οπως και ολοι,γι'αυτο θα ηθελα και τις δικες σας αποψεις για το παρακατω θεμα!! ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ η Motocikleta.grΕχω παρατηρησει οτι μεγαλος αριθμος των αγγελιων ειναι απο νεα μελη και αυτη ειναι η πρωτη τους δημοσιευση!!Μου φαινεται καπως σαν να χτυπαω το κουδουνι σε ενα τυχαιο σπιτι για να παω να κατουρησω στην τουαλετα τους!!!!Καποιοι θα προσβληθουν,αλλα πραγματικα δεν εχω αυτη την προθεση!!Παντα ΦΙΛΙΚΑ!!

Και εγώ έτσι ξεκίνησα :oops: αλλά βρήκα ενδιαφέροντα πράγματα στη συνέχεια...[smilie=snork_okok.gif]
και εμένα μου φαίνεται λίγο μλκια όμως
It is nice to be important,
but,
it is more important
to be nice!
Άβαταρ μέλους
sfairas
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:11 pm
Τοποθεσία: arnissa nomos pellas

Δημοσίευσηαπό Kiriakost την Δευτ Δεκ 10, 2007 2:24 am

Αυτο που συνήθως συμβαίνει , με την εγγραφή μέλους για μια νύχτα .... είναι να ανεβαίνουν ασύστολα οι μετρητές μελών .

Απο την άλλη συνήθως , καβαλάνε το καλάμι οι ιδιοκτήτες από τα φορουμ , και αρχίζουν να βουτάνε ποιο εύκολα τα ας πούμε κακά παιδιά , και τα αμολάνε έξω ευκολότερα ... σου λέει ..τώρα έχουμε πολύ κόσμο !

Βέβαια δεν έχω δει εδώ ακόμα , τέτοια πράγματα , αλλά συνήθως έτσι συμβαίνει .

Θα ήταν ποιο τίμιο , εάν εφαρμόζονταν από όλα τα φορουμ , να σβήνονται αυτόματα όσοι δεν κάνουν είσοδο στο φορουμ , μέσα σε ένα διάστημα οχτώ μηνών .

Εαν δούμε το κέρμα από την άλλη μεριά , όλοι αυτοί δεν κερδίζουν τίποτα στην τελική ανάλυση .
Δεν θα έκανα αγορά από έναν που απλά πετάχτηκε μπροστά μου , θα έκανα ποιο εύκολα μια αγορά απο ένα άτομο, που έχουμε αλλάξει και πέντε κουβέντες στο φορουμ .
Άβαταρ μέλους
Kiriakost
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2019
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:15 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: Old Cut Japani _ AX-1 HONDA
Κυβικά: 250

Δημοσίευσηαπό X_NR750 την Δευτ Δεκ 10, 2007 9:45 am

Απο την στιγμη που καποιος δεν θελει να συμμετασχει στα φορουμ και το μονο που θελει ειναι να βαλει την αγγελια του (ακολουθοντας τους κανονες του εκαστοτε φορουμ για την δημοσιευση της) δεν νομιζω οτι ειναι κακο

αρκετοι μαλιστα απλα παρακολουθουν χωρις να γραφουν

αλλοι γραφονται ως μελη απλα για να εχουν προσβαση στα παντα χωρις να ποσταρουν

στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας κανει αρκει να μην ενοχλει τους αλλους
Άβαταρ μέλους
X_NR750
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 17, 2007 12:49 am
Τοποθεσία: Μυτιληνη

Δημοσίευσηαπό iznogood την Δευτ Δεκ 10, 2007 9:46 am

Ελα βρε παιδια τωρα, επειδη καποιος θελει να πουλησει τη μηχανη του δε παει να πει πως θα γινει και ενεργο μελος σε 10 φορουμ και δεν ειναι και σιγουρο πως ειναι εξοικειωμενος με αυτα, να με συγχωρητε κυριοι αλλα τετοιοι κανονες μακρια απο μας. Υπαρχουν "στρατοκαβλα" φορουμ :smt019 με "τελετες μυησης"( :smt019 x10)για οποιον θελει τετοιου ειδους με το "ζορι φιλιες".
Συνηθως ενας λογικος ανθρωπος θα δει αν "χωραει" καπου για να συμμετεχει. Για το χρονικο περιθωριο διαγραφης ανενεργου λογαριασμου συμφωνω!
Τελευταία επεξεργασία από iznogood και Δευτ Δεκ 10, 2007 11:40 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό iznogood την Δευτ Δεκ 10, 2007 9:47 am

Με προλαβες NR... :smt076
X_NR750 έγραψε:Απο την στιγμη που καποιος δεν θελει να συμμετασχει στα φορουμ και το μονο που θελει ειναι να βαλει την αγγελια του (ακολουθοντας τους κανονες του εκαστοτε φορουμ για την δημοσιευση της) δεν νομιζω οτι ειναι κακο

αρκετοι μαλιστα απλα παρακολουθουν χωρις να γραφουν

αλλοι γραφονται ως μελη απλα για να εχουν προσβαση στα παντα χωρις να ποσταρουν

στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας κανει αρκει να μην ενοχλει τους αλλους



+1000... [smilie=snork_okok.gif]
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό lord την Δευτ Δεκ 10, 2007 11:29 am

iznogood έγραψε:Με προλαβες NR... :smt076
X_NR750 έγραψε:Απο την στιγμη που καποιος δεν θελει να συμμετασχει στα φορουμ και το μονο που θελει ειναι να βαλει την αγγελια του (ακολουθοντας τους κανονες του εκαστοτε φορουμ για την δημοσιευση της) δεν νομιζω οτι ειναι κακο

αρκετοι μαλιστα απλα παρακολουθουν χωρις να γραφουν

αλλοι γραφονται ως μελη απλα για να εχουν προσβαση στα παντα χωρις να ποσταρουν

στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας κανει αρκει να μην ενοχλει τους αλλους



+1000... [smilie=snork_okok.gif]


συμφωνω!κι εγω το εχω κανει αυτο,οχι για να βαλω αγγελια,απλα για να μιλησω κι αργοτερα καταλαβα πως δεν ειναι για μενα εκει...τωρα δε νομιζω να εχει καποιος προβλημα με αυτα τα ατομα αρκει να μην ενοχλουν...
NERO DIABLO. . . . . . . . . . ITALO MAFIOZO
Εικόνα
proud member of xelona v-twin crew
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Δευτ Δεκ 10, 2007 12:44 pm

Δε με ενοχλεί καθόλου αυτό. Στην τελική και ως αγοραστής με ενδιαφέρει αυτό, αφού μπορεί να βρω κάτι που να μου κάνει και να είναι ευκαιρία.

Τώρα το άν προτιμώ να έχω πει και 2 κουβέντες online με το χρήστη, σίγουρα το προτιμώ, αλλά έτσι κι αλλιώς θα τον γνωρίσω όταν πάω να δω το μηχανάκι...Οπότε θα βγάλω τα συμπεράσματά μου.
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό 4alex6 την Δευτ Δεκ 10, 2007 9:57 pm

Δεν πιστευω οτι μπαινει καποιος στη διαδικασια να γραφτει σε 5 η 10 η 2 forum για να πουλησει κατι το οποιο θεωρειται "ευκαιρια"!!Δεν πουλας snowmobile οπου ειναι κατι πιο εξιδεικευμενο και το αγοραστικο κοινο που απευθυνεσαι ειναι ελαχιστο οπου αναγκαστικα θα ψαξεις να βρεις που υπαρχει το μεγαλυτερο ενδιαφερον.Για ευκαιριες ολοι εχουμε ακουσει απο στομα σε στομα αλλα εγω προσωπικα εχω μεινει στη φραση "φιλε πουληθηκε!!!!-Φτου ρε π@#$%" και βλεπω με πολυ διαφορετικο ματι μια αγγελια ενος μελους(και ας μην ειναι ευκαιρια) που εχει πει εστω και μια κουβεντα απο καποιον που ειναι η πρωτη του δημοσιευση!!!Ο καθενας βεβαια εχει το δικο του τροπο σκεψης!!
Άβαταρ μέλους
4alex6
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 24, 2007 3:09 am
Τοποθεσία: Αθηνα-Γλυφαδα
Ονομα χρήστη: Αλεξανδρος
Μοντέλο: Yamaha TDM
Κυβικά: 900

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Δευτ Δεκ 10, 2007 10:28 pm

X_NR750 έγραψε:Απο την στιγμη που καποιος δεν θελει να συμμετασχει στα φορουμ και το μονο που θελει ειναι να βαλει την αγγελια του (ακολουθοντας τους κανονες του εκαστοτε φορουμ για την δημοσιευση της) δεν νομιζω οτι ειναι κακο

αρκετοι μαλιστα απλα παρακολουθουν χωρις να γραφουν

αλλοι γραφονται ως μελη απλα για να εχουν προσβαση στα παντα χωρις να ποσταρουν

στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας κανει αρκει να μην ενοχλει τους αλλους

:smt023
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100


Επιστροφή στο SITE FEEDBACK

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες