Αγορά μοτοσικλέτας από το εξωτερικό (www.wob.gr)

Ακούσαμε-Διαβάσαμε-ειδαμε-
Πληροφορίες - Γνώμες - Συγκριτικά

Συντονιστής: Συντονιστές

Αγορά μοτοσικλέτας από το εξωτερικό (www.wob.gr)

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Πέμ Αύγ 30, 2007 9:07 pm

Με αφορμη της ερώτηση του φίλου samvuk σκέφτηκα πως θα είναι χρήσιμο για πολλούς να μάθουν το ΤΙ και το ΠΩΣ αν ενδιαφέρονται να αγοράσουν μια μοτοσικλέτα (μεταχειρισμένη συνηθως) από το εξωτερικό.

Και μπορώ να μιλήσω έχοντας προσωπική εμπειρία, αφού πρόσφατα αγόρασα μια μεταχειρισμένη μοτοσικλέτα από τη Γερμανία.

Έχοντας βρεί τη μοτοσικλέτα που με ενδιέφερε στο internet (www.mobile.de) αυτό που με εμπόδιζε από το να προβώ στην αγορά της ήταν ο φόβος του
1 πως θα συνεννοηθώ με τον πωλητή (αν μιλά αγγλικά καλώς..)
2 πως θα γίνει ο τρόπος πληρωμής
3 πως θα μπορώ να είμαι βέβαιος για τον πωλητή; Θα μου "φάει" τα χρήματα; Είναι ψεύτικη η αγγελία;
4 Η μοτοσικλέτα είναι σε καλή κατάσταση; Γιατί από μια φωτογραφία δεν μπορείς να είσαι σίγουρος..
5 Πως θα ασχοληθώ με την μεταφορά της;
6 Τον εκτελωνισμό της;

Είναι ερωτήματα που προκύπτουν αναπόφευκτα και συνήθως μας αναστέλλουν από τον να συνεχίσουμε στην αγορά της μοτοσικλέτα μας.

Είδα λοιπόν σε μια διαφήμιση σε ένα περιοδικό μοτοσικλέτας, αλλά και στο internet, μιας εταιρείας, της οποίας δουλειά και αρμοδιότητα είναι να μεσολαβήσει μεταξυ του αγοραστή και του πωλητή, σε τέτοιες καταστάσεις.

Πήρα λοιπόν τηλέφωνο τον υπέυθυνο και τον ενημέρωσα για την μοτοσικλέτα που με ενδιαφέρει. Του έστειλα με mail το link της αγγελίας. Αυτός με τη σειρά του επικοινώνησε με τον πωλητή και μου επιβεβαίωσε πως πωλείται ακόμη.

Η συμφωνία ήταν η εξής: Στέλνω προκαταβολή 1000 ευρώ (κατάθεση σε ελληνική τράπεζα) με την οποία ο μεσολαβητής μου, μεταβαίνει στη πόλη όπου βρίσκεται η μοτοσικλέτα μου για να την ελέγξει. Αν όλα είναι ΟΚ, τότε τη δεσμεύει, μου την στέλνει και τα υπόλοιπα χρήματα δίνονται με την παράδοση της μοτοσικλέτας. Η παράδοση γίνεται από συνεργάτη εδώ στην Ελλάδα.
Σε περίπτωση που η μοτοσικλέτα αποδειχθεί πως δεν είναι σε καλή κατάσταση, τότε στέλνεται η προκαταβολή πίσω σε μένα, κρατώντας η εταιρεία τα έξοδα μετακίνησης που έγιναν μέχρι τη πόλη που βρίσκονταν η μοτοσικλέτα (50 ευρώ).

Τα επιπλέον έξοδα είναι:

Μεταφορικά από το σημείο που βρίσκεται η μοτοσικλέτα, στην εταιρεία και από την εταιρεία στο προορισμό στην Ελλάδα. (η τιμή γίνεται γνωστή εκ των προτέρων)

Εκτελωνισμός (το κόστος είναι ανάλογο των κυβικών και της χρονολογίας της μοτοσικλέτας, η τιμή γίνεται γνωστή εκ των προτέρων)

Προμήθεια της εταιρείας (η τιμή γίνεται γνωστή εκ των προτέρων)

Άδεια κυκλοφορίας, πινακίδες (εφόσον το θέλει ο αγοραστής). Εγώ για παράδειγμα δεν ασχολήθηκα καθόλου σε κανένα επίπεδο. Αφού συννενοήθηκα με τον άνθρωπο στην Γερμανία (εκεί είναι η έδρα της εταιρείας) έστειλα τη προκαταβολή και μετά, όταν ήρθε Ελλάδα (συνήθως μέσα σε 5 με 10 μέρες) έδωσα τα υπόλοιπα χρήματα και μετά από 9 μέρες παρέλαβα και τις πινακίδες με την άδεια, αφού είχα πληρώσει να τα αναλάβει η εταιρεία.


Η εταιρεία λέγεται World Of Bikes με διαδικτιακό τόπο www.wob.gr


Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την συνεργασία μου μαζί τους. Θα το πρότεινα σε όποιον ενδιαφέρεται να φέρει μια μοτοσικλέτα από το εξωτερικό.


Δημήτρης
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό SAM.KOSTAS την Πέμ Αύγ 30, 2007 9:38 pm

μπράβο Δημήτρη! κατατοπιστικότατος!
πολύ καλη η κινηση σου μιας κι εγω οπως και πολλοι πιστευω αγοούσαν την υπαρξη τετοιας εταιριας που κυριολεκτικά μας λύνει τα χέρια!





καιρος να μπαινω σε σκεψεις λοιπον μιας και κατα καιρούς εχω ζαχαρώσει πολλά μοτορια στο mobile.de :smt003
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SAM.KOSTAS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 18, 2006 2:58 am
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό atom_smasher την Παρ Αύγ 31, 2007 11:39 am

και το κοστος που κυμανθηκε?συμφερει?το οικονομικο σκελος θα ηθελα ετσι για να παρουμε μια ιδεα.
atom_smasher
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2007 6:41 pm
Τοποθεσία: Copenhagen
Ονομα χρήστη: Πάνος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό samvuk την Παρ Αύγ 31, 2007 4:40 pm

euxaristo dimitri eisai arketa katatopistikos.
ego tis mixanes pou eida einai sto ebay.de kai exei kainourgies se exeftelistiki timi vevaia meso dimoprasias.den ksero an mporoun na paremvoun ekei alla pisteuo a vro mia akri meso autis tis etairias
samvuk
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 14, 2006 5:56 pm

Δημοσίευσηαπό kyriakosVFR την Παρ Αύγ 31, 2007 9:34 pm

Ριξτε και εδω μια ματια... www.ugt.de εχει αρκετες προσφορες
Άβαταρ μέλους
kyriakosVFR
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:43 pm
Τοποθεσία: SERRES
Ονομα χρήστη: Κυριάκος
Μοντέλο: TRIUMPH SPEED TRIPLE
Κυβικά: 1050

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Παρ Αύγ 31, 2007 9:34 pm

samvuk έγραψε:euxaristo dimitri eisai arketa katatopistikos.
ego tis mixanes pou eida einai sto ebay.de kai exei kainourgies se exeftelistiki timi vevaia meso dimoprasias.den ksero an mporoun na paremvoun ekei alla pisteuo a vro mia akri meso autis tis etairias



Δεν βρίσκω το λόγο γιατί να μην μπορούν να μεσολαβήσουν για την αγορά της μοτοσικλέτας, έστω και μέσω ebay. Δεν έχεις παρά να τους πάρεις και να ρωτήσεις.

Καλό ψάξιμο. :D
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Simferei???

Δημοσίευσηαπό vasiliost την Τρί Οκτ 02, 2007 3:15 pm

dimitri telika simferei h eisagwgi ?Eides diafora sto telos?
Psinomai k egw alla exw tis amfivolies mou....
vasiliost
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 01, 2007 12:31 pm

Re: Simferei???

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Οκτ 02, 2007 4:39 pm

vasiliost έγραψε:dimitri telika simferei h eisagwgi ?Eides diafora sto telos?
Psinomai k egw alla exw tis amfivolies mou....


Βασίλη τι εννοείς όταν λες αν είδα διαφορά στο τέλος;
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Re: Simferei???

Δημοσίευσηαπό vasiliost την Τρί Οκτ 02, 2007 7:07 pm

Dimitris έγραψε:
vasiliost έγραψε:dimitri telika simferei h eisagwgi ?Eides diafora sto telos?
Psinomai k egw alla exw tis amfivolies mou....


Βασίλη τι εννοείς όταν λες αν είδα διαφορά στο τέλος;


stin timi apo na agorasis ena antistoixo mhxanaki stin ellada.
vasiliost
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 01, 2007 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τετ Οκτ 03, 2007 8:22 am

Κοίτα, καταρχήν τη συγκεκριμένη μοτοσικλέτα θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο να τη βρώ στην Ελλάδα.

Χάζευα αρκετό καιρό στο mobile.de τις πωλήσεις που είχε για τη συγκεριμένη μοτοσικλέτα και παρατήρησα το εξής. Τα μοντέλα του 2002 και μετά, ιδίως αυτά που είχαν λίγα χιλιόμετρα (<16.000) τα πουλούσαν τα καταστήματα που προβάλλονται στο mobile.de, από 7.700 Ευρώ και άνω (πολλά και 8.000 και 8.500 Ευρώ). Οπότε όταν εγώ βρήκα την αγγελία του ιδιώτη Γερμανού, ο οποίος τη πουλούσε 5.900 Ευρώ με 5.900 χιλιόμετρα και μοντέλο του 2003, τότε καταλαβαίνεις πως ήταν ιδιαίτερη ευκαιρία.

Σε αυτή τη τιμή πρόσθεσα περίπου 1800 Ευρώ για τα έξοδα εκτελωνισμού, μεταφοράς, πινακίδων και προμήθειας (της εταιρείας που μεσολάβησε). Η τελική τιμή έφτασε την αρχική τιμή πώλησης των καταστημάτων που ανέφερα παραπάνω.
Οπότε σύμφερε πολύ η αγορά της.
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

thank u

Δημοσίευσηαπό vasiliost την Δευτ Οκτ 08, 2007 3:57 pm

Dimitri
katarxhn efxaristw poly gia tis info,
isoun katatopistikotatos.
Arxizw loipon to kinigh gia na vrw kenourgia...gynaika!
k pali thanks :-D
vasiliost
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 01, 2007 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Κυρ Νοέμ 25, 2007 7:26 pm

Παιδιά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια πολύ ευχάριστη και σύντομη εμπειρία που είχα, επειδή ο επαγγελματισμός και η έγνοια για τον πελάτη είναι 2 λέξεις που δύσκολα τις βρσίκεις σήμερα.

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, πριν 3 μέρες χτύπησε το κινητό μου. Δεν καταλάβαινα το νούμερο γιατί μου έδειχνε αριθμό εκτός Ελλάδος. Το σηκώνω και ποιός ήτανε; Ο υπεύθυνος της εταιρείας WOB, ο οποίος με πήρε τηλέφωνο, από τη Γερμανία, 3 ΜΗΝΕΣ μετά την αγορά της μοτοσικλέτας μου, για να με ρωτήσει αν είναι όλα καλά κι αν η μοτοσικλέτα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου.

Συγχαρητήρια για το επίπεδο και τον τρόπο με τον οποίο δουλεύετε!

:smt111
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό ace69 την Πέμ Ιαν 17, 2008 11:38 pm


Bavarian Επισκέπτης ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 25, 2006 22:25 Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Yπάρχει και καλύτερος τρόπος....


Κλείνεις εισητήριο με την AEGEAN για Μόναχο κατά προτίμηση πρωινό όταν φτάσεις πέρνεις το μετρό και σε 20 λεπτά είσαι στο νέο BMW MOTORRAD ZENTRUM στην Frankfurterring 29 (έχει και στάση).Αφου πιείς τα καφεδάκι σου στην καφετέρια με φοντο ολα τα νεα καλούδια της μαμας εταιρείας κατεβαίνεις στο υπόγειο όπου συγκεντρώνουν ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα μοντέλα από όλες τις εκθέσεις σε όλη τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ με ελάχιστα χιλιόμετρα αφου είναι DEMO και TEST RIDE.Διαλέγεις αυτό που θέλεις και πηγαίνεις στον υπάλληλο ο οπόίος είναι Ελληνας και λέγεται Μιχάλης 3η γενιά παιδί μεταναστών του δίνεις το διαβατήριο σου και σε μία με μιάμιση ωρα εχεις πινακίδες στο όνομά σου καθώς και την εργοστασιακή εγγύηση για δύο χρόνια ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΗ και περιχαρής κάθεσαι στο Μόναχο για να το δεις.Την άλλη μέρα αφού φάς πρωινό φευγεις για Βενετία (570 χλμ) και πέρνεις το καράβι για πάτρα.Έτσι αγόρασα το χειμώνα το SCARVER της γυναίκας μου ΚΟΣΤΟΣ ΜΟΤΟ :3600 ευρω ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 80 Ευρώ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ 260 ευρω πλοίο και αεροπλάνο ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ 700 Ευρώ.Χιλιόμετρα Μοτό στην αγορά 2753.ΓΕΙΑ ΣΑΣ.


Το μεταφέρω αυτούσιο απο το bmwforum.gr
http://www.bmwforum.gr/forum/viewtopic.php?p=4168&sid=ae54a2241e9c0483d1dc2146c48b3839

γιατί μου φάνηκε πολύ μα πολύ ενδιαφέρον. ;-)
εν οίδα ότι ουδέν είδα
Άβαταρ μέλους
ace69
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί Ιαν 01, 2008 1:58 am
Ονομα χρήστη: Κώστας
Μοντέλο: Suzuki Bandit 650
Το MZ Scorpion το έφαγε η ανακύκλωση
Παπάκι made in china
Κυβικά: 650

Δημοσίευσηαπό iznogood την Παρ Ιαν 18, 2008 11:31 am

3600+260+700=4560€ + εξοδα πηγαινε-ελα(μαζι με τη μηχανη). Εγω δεν το βρισκω ενδιαφερον τουλαχιστον για τη συγκεκριμενη μηχανη και για το συγκεκριμενο παραδειγμα, που τη βρισκεις περιπου σε αυτα τα λεφτα και στην Ελλαδα.
Αμα δεν υπηρχε ο εκτελωνισμος (που νομιζω οτι ειναι και παρανομος) τοτε εχει ενδιαφερον!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Κυρ Ιαν 20, 2008 10:35 pm

Σίγουρα πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Θα έλεγα πως το αξιοσημείωτο είναι πως βλέπεις τη μηχανή που σε ενδιαφέρει με τα ίδια σου τα μάτια. Κατά τα άλλα τα έξοδα του εκτελωνισμού είναι δεδομένα. Στην περίπτωση που παραγγέλνεις τη μηχανή μέσω WOB.gr πληρώνεις έξοδα μεταφοράς και κάποια προμήθεια στην εταιρεία.
Στην περίπτωση που αναφέρεται στο bmwforum αντί να δώσεις τα χρήματα στην μεταφορική και την προμήθεια, τα δίνεις για τη μεταφορά σου (πήγαινε-έλα και της μηχανής στην επιστροφή) συν τα έξοδα διαμονής.

Οπότε θα έλεγα πως η κύρια διαφορά είναι πως βλέπεις τη μηχανή με τα μάτια σου.

Προσωπικά αν ποτέ βρώ στο μέλλον την οικονομική δυνατότητα για να τριτώσω το κακό, θα ξαναγόραζα μετά χαράς μια μοτοσικλέτα (που δεν θα μπορούσα να βρώ στην Ελλάδα, γιατί αλλιώς δεν αξίζει, διότι με τα έξοδα του εκτελωνισμού όπως λέει και ο iznogood τελικά δεν κερδίζεις και τίποτα σπουδαίο) από μια εταιρεία σαν τη wob.gr

Τώρα, αν θα πήγαινα αυτοπροσώπως στην Γερμανία; Δεν σκοπεύω να πάρω BMW....Aν ήθελα, τότε ίσως να πήγαινα..
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό soter3gm την Πέμ Φεβ 21, 2008 3:51 pm

Επειδή έχω φέρει από Γερμανία μοτοσυκλέτα με τον ίδιο τρόπο με τον Δημήτρη (άλλον ενδιάμεσο) είμαι πολύ ευχαριστημένος το πρόβλημα είναι μην πέσεις "εκεί" σε κανέναν Τούρκο η Έλληνα μαγαζάτορα εκεί ίσος να έχεις πρόβλημα αν είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος τότε είναι μια χαρά όλα γιατί "πέφτει" πέλεκυς από το Γερμανικό δημόσιο αν είναι παραπλανητική η διαφήμιση και το μηχανάκι δεν είναι σωστό με τις προδιαγραφές που ορίζει ο εκεί νόμος
Εικόνα
You know I'm loaded, railroaded I'm explosive, I'm a locomotive
Άβαταρ μέλους
soter3gm
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 924
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 13, 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω λέω
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: BMW R1100RT
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό DesertStorm την Τετ Μαρ 19, 2008 11:59 pm

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει υπεύθυνα αν μπορώ να φέρω μοτοσυκλέτα άνω των 10 ετών απο χώρα της Ε.Ε. και να την ταξινομήσω στην Ελλάδα για καθημερινή κυκλοφορία?

Ή τέλος πάντων, ποιές μοτοσυκλετες ταξινομούνται κανονικά (και όχι σαν κλασσικές)?

Δε γνωρίζω τι παίζεται με τις εγκρίσεις τύπου.

Ξέρω οτι δεν παίρνουν έγκριση τύπου οι περισσότερες μοτοσυκλέτες απο Η.Π.Α. Μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο με τις παλιές απο Ε.Ε. ?
Άβαταρ μέλους
DesertStorm
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2008 5:29 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Επόμενο

Επιστροφή στο ΜΟΝΤΕΛΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες