ΚΤΜ 990sm

Συντονιστής: Συντονιστές

Δημοσίευσηαπό lord την Δευτ Απρ 14, 2008 4:14 pm

lord έγραψε:μακαρι να γινει γρηγορα!!!μαζι σου....
αλλα μεχρι τοτε....


στην επαρχια δε βρισκεις μαστορα κ αντιπροσωπεια της προκοπης κι αυτο ειναι μεγαλο ζορι φιλε μου!και για να παρεις ξεχωριστα μοτορια το σκεφτεσαι πολυ....



κι απο οτι βλεπεις στην απαντηση μου δε με νοιαζει η αθηνα!
η ελλαδα δεν ειναι αθηνα!πολυ καλη εταιρια η benelli αλλα μεχρι να βρει το δρομο της....

κατα τα αλλα συμφωνω!
υπομονη!
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό Mythos την Δευτ Απρ 14, 2008 4:26 pm

2 ρόδες χρειάζονται και στο τρεκ και θα κερδίσει το Erzberg


2007 Erzberg Rodeo Sonuclari


King’s Class / Krallar Sinifi

1. Simo Kirssi (FIN) BMW HP2 Enduro
2. David Knight (GBR) KTM 950 Superenduro
3. Werner Müller (AUT) KTM 950 Superenduro
4. Giovanni Sala (ITA) KTM 950 Superenduro
5. Marc Coma (ITA) KTM 950 Superenduro
6. Micky Dymond (USA) BMW HP2 Enduro
7. Chris Pfeiffer (DE) BMW HP2 Enduro
8. Greg Trachy (USA) BMW HP2 Enduro
9. Klaus Martinjak (AUT) Aprilia 550 RXV
10. Peter Bachler (AUT) Aprilia 550
15. Gary Trachy (USA) BMW HP2 Enduro
Συνημμένα




Άβαταρ μέλους
Mythos
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 7:11 am
Τοποθεσία: PATRA-PYRGOS

Δημοσίευσηαπό Mythos την Δευτ Απρ 14, 2008 4:28 pm

Και από Δευτέρα μετά τον αγώνα του ξαναβάζεις τις 17αρες και πας όπως μόνο τα Benelli
ξέρουν και μπορούν !!!!!!
Συνημμένα

Άβαταρ μέλους
Mythos
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 7:11 am
Τοποθεσία: PATRA-PYRGOS

Δημοσίευσηαπό lord την Δευτ Απρ 14, 2008 4:31 pm

εχεις μεγαλο δικιο μυθε!


ενα ακομα ΜΕΓΑΛΟ υπερ το κτμ...... :smt067 :smt067 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό TREKGS την Δευτ Απρ 14, 2008 4:32 pm

Φιλε lord,

Και φυσικα γνωριζω πως η ελλαδα δεν ειναι μονο Αθηνα.Αλλα νομιζω πως θα αργησει να δικτυωθη παντου και σε αυτο εχεις δικιο.Εδω στην Κυπρο οι μηχανικοι ειχαν κανει δυο εκπαιδευσης στο Pesaro στο εργοστασιο πριν να ερθουν οι μηχανες.Και ξανα για νεα μοντελλα 2008.Επισης εχουν και on-line link με το εργοστασιο οποτε χρειαστει.Δεν ξερω πως θα οργανωθει αυτο στην Ελλαδα αλλα το εργοστασιο δινει 2χρονια εγγυηση ανεξαρτητως χιλιομετρων και εχει θεσει συγκεκριμενους ορους για συνεργειο.
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ
Άβαταρ μέλους
TREKGS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 12:23 pm
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό TREKGS την Δευτ Απρ 14, 2008 4:48 pm

Φιλε μυθο,

Τα μπενελλι δεν εχουν παρει μερος σε κανενα αγωνα ακομα.Ετσι δεν μπορω να ξερω ουτε να ειμαι σιγουρος για να συκγρινω.Τωρα φανταζομαι πως τα συμπερασματα σου μπορει να ειναι ασφαλη γιατι καπου θα εχεις δει αγωνιστικες συμμετοχες της τρεκ.
Σε αγωνιστικες καταστασεις μπορει υπερτερει το κτμ λογω και σαφεστετα σκληροτερων αγωνιστικων αναρτησεων.Επισης και η θεση οδηγησεις του κτμ συμπληρωνει τις
αγωνιστικες διαθεσεις υπολογιζω.

Η συγκριση με το μπενελλι εγινε απλα γιατι σχολιαστικε πριν. Τωρα οσον αφορα το αγωνιστικο
μερος δεν εχω κανει πριν κανενα σχολιο καθοτι υπολογισα οτι η συγκριση αφορουσε καποιους απο εμας τους συνηθεις οδηγους,και δεν μπορω αλλωστε να πω κατι για οσο λες με σιγουρια,δεν εχω συμμετεχει ουτε ειμαι θεατης τετοιων αγωνων ετσι δηλωνω αδαης.
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ
Άβαταρ μέλους
TREKGS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 12:23 pm
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό lord την Δευτ Απρ 14, 2008 5:24 pm

βασικα εχω μια απορια!


το ποστ δημιουργηθηκε με τιτλο ktm 990sm
δεν ειναι συγκριτικο αναμεσα σε κτμ κ benelli!!!
γιατι τοσος ανταγωνισμος και "διαφημιση" στα benelli?


? ? ?
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό nfot την Δευτ Απρ 14, 2008 7:49 pm

lord έγραψε:...στην επαρχια δε βρισκεις μαστορα κ αντιπροσωπεια της προκοπης κι αυτο ειναι μεγαλο ζορι φιλε μου!και για να παρεις ξεχωριστα μοτορια το σκεφτεσαι πολυ....


Μεγαλη πικρα το εξουσιοδοτημενο της προκοπης στην επαρχια.
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Άβαταρ μέλους
nfot
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1553
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 9:13 pm
Τοποθεσία: Βολος
Ονομα χρήστη: Νικος
Μοντέλο: FZ6 & Daytona 675
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό lord την Δευτ Απρ 14, 2008 8:03 pm

εμενα μου λες!
την παρασκευη τραβηχτηκα αθηνα για να κανω σερβις στον κεραυνο!!
εδω στην πατρα,ασε...... :smt096
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό iznogood την Δευτ Απρ 14, 2008 8:08 pm

TREKGS έγραψε:
iznogood έγραψε:
golis έγραψε:Τι να δοκιμάσει ρε Κούλαγκ,
έρχονται τα Benelli λέμε !!! :rock:


:smt044 :smt044 :smt044


iznogood,golis

Μαγκες,

αυτο :smt044 :smt044 :smt044

Πρεπει να απεικονιζει την συγκριση του benelli trek vs ktm990sm αφου τα μοτορια ανηκουν στην ιδια κατηγορια ετσι για να συγκρινουμε αυγα με αυγα.
Για να δουμε τωρα την αναλυση των υπονουμενων του ανωθεν απεικονιζομενου κινουμενου σχεδιου οπως και των λεγομενων πονηρων υποκεινουμενων θα ελεγα :smt001

Για να μην μπλεξουμε με ασκοπες συζητησης υποθετω πως και οι δυο μηχανες ειναι το ιδιο αξιοπιστες και της συγκρινω γιατι μου αρεσουν και οι δυο για να μην τεθει θεμα γουστου..αυτο ειανι και η πραγματικοτητα.Δεν ξερω της τιμες αλλα αυτο το θεωρω συζητησιμο.Ετσι για μην παρεξηγουμεθα.Απλη θεωριτικη συγκριση 2 ομοιων σχετικα εμπορευματων.Επισης για να μην ταλαιπωρουμε το PC ας δουμε τα βασικα.

benelli-1130cc
ktm-999cc

ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ
benelli-123.4hp@9000rpm :smt067
ktm-114hp@9000rpm

ΡΟΠΗ
benelli-112nm@5000rpm :smt071
ktm-97nm@7000rpm

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ
benelli-marzocchi 50mm usd
ktm-wp 48mm usd

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΙΣΩ
benelli-sachs or extreme tech
ktm-wp

BAΡΟΣ
benelli-205
ktm-191

WHEEL BASE
benelli-1515mm
ktm-1510mm± 15 mm

ΦΡΕΝΑ
benelli-320mm BREMBO 4 PISTONS/240mm 2 PISTONS
ktm-305mmBREMBO 4 PISTONS/240mm 2 PISTONS

Σε αυτα θα εβαζα υπερ του τρεκ και το ρυθμιζομενο power management δηλαδη το power comander ειναι αχρειαστο σε περιπτωση αλλαγης εξατμισης η ακομα και η δυνατοτητα αλλαγων αναλογως γουστου απο τον μηχανικο.Επισης και την δυνατοτητα χρησης δυο χαρτων επι κομβιου αναρτημενου εις πινακαν οργανων.

smt044 :smt044 :smt044


Τωρα το emotion αποκτησε αλλα και πιο ιδιαιτερη σημασια.Βαρτε τωρα και αυτο και εχουμε ολοκληρωσει μια ταινια μικρου μηκους κινουμενων σχεδιων.
:smt067
:smt019


Υγ Αυτα πειραγματα ειναι μην τα παρουμε και της μετρητοις.
:smt039 :smt039 :smt039 :smt039


Πολλοι με καλυτερο "βιογραφικο" απο το δικο σου χανουν στο δρομο απο το 950sm (οχι απο το 990sm που εχει και περισσοτερα αλογα). Συνηθως φιλε μου οι ταινιες μικρου μηκους εχουν "τραγικο" χαρακτηρα! Ηλεκτρονικα καλουδια βαζουν οι ιαπωνες για να "καλυψουν" τα προβληματικα στησιματα των μηχανων τους μη μου το απλωνεις εδω ως προτερημα ειδικα απο τη στιγμη που γνωριζουμε πως τα beneli σας εχουν ηλεκτρικα προβληματα! Το μοτερ του 990 δεν χρειαζεται powercommander, εχει download η ΚΤΜ οτι χαρτη θελεις! Η διαφορα βαρους ισσοροπει τη διαφορα ιππων. Το SM δεν χρειαζεται μεγαλυτερους δισκους μπροστα και ειναι γνωστο για τις αγκυρες του. Μπραβο στη Beneli αλλα εχει πολυ δρομο να κανει και στο στησιμο θα' λεγα πως ειναι πολυ πισω απο τις υπολοιπες ευρωπαικες εταιρειες που εχουν αγωνιστικο παρον και αυτο δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις!

Αν θες να κανεις διαφημιση στο μαγαζι που θα ανοιξετε υπαρχει ο εντυπος τυπος επι πληρωμη, εδω ειναι ανοιχτο φορουμ και τετοιες πρακτικες δεν αρμοζουν! Επειδη σου δειξαμε τον πρεπον σεβασμο και σε σενα αλλα και στην ιστορια την beneli, αγαπητε φιλε θα σου προτεινα να μην επεμβαινεις σε αμβροτητες μεταξυ φιλων (εμενα και του golis εν προκειμενω και σε δικο μου θεμα αν προσεξες) εκτος και αν νομιζεις πως με μια εβδομαδα μπορεις να κανεις ειρωνικο χιουμορ συγκεκαλυμμενο οσο μπορουσες στο υστερογραφο σου!

Καλο απογευμα!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό TREKGS την Τρί Απρ 15, 2008 10:45 am

Iznogood,

Τα σχολια σου που αφορουν το θεμα της συκγρισης των δυο μοτοσυκλετων δεν θα τα σχολιασω.Το θεωρω αχρειαστο γιατι μου αρεσουν και οι δυο μοτοσυκλετες.Το βιογραφικο μου σου ειναι αγνωστο οπως μου ειναι και το δικο και αυτο σιγουρα δεν θα το σχολιασω.Επισης δεν θεωρω τον ευατο μου καλυτερο γνωστη του θεματος (μοτοσυκλετα)απο εσενα αγαπητε μου αφου δεν σε γνωριζω και απο σεβασμο σε θεωρω ειδημων.

Τωρα οσον αφορα τα προσβλητικα σου σχολια περι διαφημισεις,περι ιστοριας benelli και για το μαγαζι που θα ανοιξουμε.Ευθεις σου απαντω
Και χωρις περιστροφες η συγκεκαλυμμενο χιουμορ.Εξ οσων εχω δει στο θεμα μοντελλα εχουν γινει 5945 δημοσιευσεις που αφορουν μηχανες παντως ειδους και παντως καιρου.Απο αυτα τα φαινεται πως μονο τα δικα μου αποτελουν διαφημηση κατα την κριση σου.Στο θεμα τι μηχανακι οδηγουμε εχουν γινει 2661 δημοσιευσης και επισης φαινεται πως και εδω αποδεικτικα ο ικανοτερος των διαφημιστων.Μηπως το δικο σου θεμα δεν αποτελει διαφημιση, απο οτι διαβαζω εχει τιτλο ΚΤΜ990;Φανταζομαι πως δεν ειναι αυτο διαφημιση και οτι η κτμ δεν εχει λεφτα για διαφιμηση επι πληρωμη και οτι ανελαβες αφιλοκερδος την καμπανια της αγαπητε μου!Αν δηλαδη καποιος διαβασει της περισσοτερες δημοσιευσεις δεν θα πληροφορηθει για το ενα η αλλο μοντελλο η αν αυτο ειναι καλυτερο απο το αλλο,δεν θα καταληξη σε αξιολογηση προιοντων και ως επακολουθω σε καποια αγορα επηρεασμο.Αρα εμμεσα η αμεσα οτι γραφετε ειναι διαφημιση.Αλλως πως ,καλυτερα θα ηταν να ασχολουμαστε με ενα αλλο θεμα στο οποιον θα διατηρουμε την ανιδιοτελεια μας κατα την κριση σου.

Οσον αφορα των σεβασμο που «δειξατε», απο το πρωσοπο που χρησιμοποιης μου δινεις την εντυπωση πως μιλας εξ βηματος και διορθωσε με αν κανω λαθος. Δηλαδη να υπολογισω οτι εκπρωσοπεις κατι,ποιους και πως;Ο σεβασμος δηλαδη σε ποσες εβδομαδες κερδιζεται στο φορουμ η καλυτερα απο εσενα;Δεν ειδα πουθενα να αναγραφεται οτι υπαρχουν ορια ανοχης και σεβασμου σε μια εβδομαδα και στην δευτερη επεμβαση κανονολογου και
Εξοστρακισμος στο πυρ το εξωτερον κυριε λοχια.

Οσον αφορα το μαγαζι που θα «ανοιξουμε»δεν ξερω τι εννοεις με το συγκεκαλυμμενο η ακαλυπτο σου χιουμορ αλλα σε επιβαιβεωννω πως δεν μου ανοικει τιποτα σε σχεση με benelli εκτος απο την μηχανη μου , που τυγχανει να ειναι και κατα το ημιση ιδιοκτησια ενος απο τους τραπεζικους οργανισμους.Θεωρω το σχολιο σου για το ανοιγμα οπιουδηποτε μαγαζιου στο οποιο μπορει η νομιζεις οτι συμμετεχω απολυτα προσβλητικο καθως
Μου προσδιδεις σκοπιμοτητες αλλες απο αυτες για της οποιες μπηκα στο ωραιο αυτο φορουμ.Επισης θα ηθελα να σου υπενθημησω πως σε αυτην την «διαφημιστικη πλεκτανη»εμπλεκονται και αλλοι που ζητησαν απο εμενα και αλλους φιλους να δωσουμε φωτογραφιες η αλλες πληροφοριες για benelli αρα βρηκες υποθεση λαβρακι εδω ισως αν το ψαξεις να πας και για Τριανταφυλλοπουλο.

Στο μονο θεμα για το οποιο εχεις δικιο ειναι πως η απαντηση μου στις «αβροτητες» ηταν Off topic.Tωρα πια δεν θα εμπλεκομαι σε συζητησεις μεταξι φιλων δημοσια στο διαδυκτιο για να μην σπασω ακρως πρωσοπικες δημοσιες στιγμες.Αλλωστε σκεφτομαι να εκαταλεψω την παρεα σου και τους αλανθαστους κανονισμους που αντιπροσωπευη η «περαν πασις αμφιβολιας κριτικη σου». Θα μπορουσα να υποπτευθω πειρσσοτερο και να επικεντρωθω σε υποθεσεις ανευ υποστασεως αλλα δεν μου αρεσει να μιμουμε,καθοτι κατα γενικη ομολογια δεν ειναι καλο (is no good).

Σε χαιρετω εκ νησου Κυπρου

Υγ¨επειδη δεν θα διαβασω την απαντηση σου στειλε μοu την με email
: [email protected]
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ
Άβαταρ μέλους
TREKGS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 12:23 pm
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό Marios Georgiou την Τρί Απρ 15, 2008 11:01 am

Νομιζω δεν ειμαστε εδω για να διασταυρονουμε τα ξυφη μας.
ο καθε ενας εχει τα δικα του πιστευω και ισος πιστευει και οτι η μηχανη του ειναι η καλυτερη. Δεν υπαρχει λογος να σπερνουμαι ανεμους για να θεριζουμε θυελλες.
Και οι δυο μηχανες ειναι καλες, η καθε μια για διαφορετικους λογους.
Κανενας στον κοσμο δεν αμφιβαλλει τα ΚΤΜ, ισος ομος μπορει να αμφιβαλλει τορα καπιος τα Benelli στην Ελλαδα γιατι ακομα δεν εχουν ερθει και ειναι απολυτα φυσικο.
Στο forum πρεπει να λεμε τις αποψεις μας χορις φιλονηκιες κε καυγαδες. Αν καπιοι απο εμας υποστηρηζουμε την Benelli ειναι γιατι ζησαμε κε ειδαμε τις μηχανες αυτες. Προσοπικα δεν αμφιβαλλω και μου αρεσουν παρα πολυ και τα ΚΤΜ. Ειχα 2 μεχρι τορα και σε καπια φαση ισος ξαναπαρω. Η αντιπροσωπια δεν ειναι δικη μας απλος ηταν κατι που ελυπε απο την Κυπρο και καπου ο κοσμος ειναι ενθουσιασμενος με το προιον. Καμια φορα καπιοι το περνουν προσωπικα λογο ενθουσιασμου. Αυτο δεν μιονει σε τιποτε την αξια αλλον μηχανων που μπορει να ειναι και καλυτερες.....εξαρτατε παντα τη θελει ο καθ'ενας.
Επισης οσον αφορα την φιλικη συζυτηση που ειπε το φιλαρακι μου ο iznogood.....εφ οσον γυνετε δημοσια, τοτε ισος μπορουν να συμετασχουν κι αλλοι. αν δεν θελουμε αλλους, δεν κανουμε κατι δημοσια....
"to be old and wise, you must first be young and stupid"
"You can learn about a person in an hour of play than in a year of conversation...." - Plato
Άβαταρ μέλους
Marios Georgiou
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τετ Απρ 02, 2008 8:07 pm
Τοποθεσία: Limassol

Δημοσίευσηαπό lord την Τρί Απρ 15, 2008 11:20 am

ρε παιδια κανεις δεν μπηκε εδω για να πει πως εχει την καλυτερη μηχανη!και για μενα δεν υπαρχει η καλυτερη μηχανη....


δεν ειμαστε εδω για να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη!!!

απλα το μονο που ειπα ειναι πως το θεμα δεν ειναι συγκριση ktm990sm με benelli trek...
αυτο ειναι ολο....
κι αν συνεχιστει για πολυ αυτη η κουβεντα μπορει να παει πολυ μακρια....
Άβαταρ μέλους
lord
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 09, 2006 11:08 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Ονομα χρήστη: ΑΡΗΣ
Μοντέλο: APRILIA TUONO R 08
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό TREKGS την Τρί Απρ 15, 2008 11:36 am

Φιλε Μαριε και lord.

Εχεται δικιο πως η εμπλοκη μου στην συζητηση ηταν αστοχη.Δεν ηταν ομως εσκεμμενη διαφημηση η κυριως δεν αφορουσε κανενα μαγαζι που θα ανοιξω .Οπως εγραψα και στην αρχη η κτμ μου αρεσει το ιδιο με αυτο που εχω.Το χιουμορ μου ηταν χιουμορ η καλυτερα πειραγμα.Αυτο που με ενοχλησε ηταν η σκοπιμοτητα που μου αποδοθηκε.Kαθολου δεν υποστηριζω οτι εχω το καλυτερο,κοιταξτε προηγουμενα μου μυνηματα για το σκρηπτα μανε.


κοιταξτε πιο κατω.....και πεστε μου αν επρεπε να το αφησω ασχολιαστο....Λυπουμε που επρεπε να απαντησω.Εδω δεν ειναι χωρος για διαξιφισμους αλλα ουτε για σκυφτα κεφαλια νομιζω.

quote
Αν θες να κανεις διαφημιση στο μαγαζι που θα ανοιξετε υπαρχει ο εντυπος τυπος επι πληρωμη, εδω ειναι ανοιχτο φορουμ και τετοιες πρακτικες δεν αρμοζουν! Επειδη σου δειξαμε τον πρεπον σεβασμο και σε σενα αλλα και στην ιστορια την beneli, αγαπητε φιλε θα σου προτεινα να μην επεμβαινεις σε αμβροτητες μεταξυ φιλων (εμενα και του golis εν προκειμενω και σε δικο μου θεμα αν προσεξες) εκτος και αν νομιζεις πως με μια εβδομαδα μπορεις να κανεις ειρωνικο χιουμορ συγκεκαλυμμενο οσο μπορουσες στο υστερογραφο σου!
unquote
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ
Άβαταρ μέλους
TREKGS
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 12:23 pm
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τρί Απρ 15, 2008 12:23 pm

TREKGS έγραψε:Φιλοι σας χαιρετω,

Η πληροφοριες μου λενε οτι η benelli αποκτησε νεο αντιπροσωπο στην Ελλαδα εκ Κυπρου ορμωμενο.Μια αισιοδοξη προβλεψη ειναι οτι μεχρι και το τελος του 2008 ολα θα ειναι ετοιμα
με οργανωμενη βιτρινα συνεργειο κλπ στην Αθηνα.

Το ενδιαφερον για την αντιπρωσοπεια εκδηλωθηκε μετα που μεταφερα τα δικα σας σχολια
στον κυπριο αντιπρ. της benelli και η πιο πανω πληροφορια ειναι 100% αξιοπιστη.

Γιωργος

TREKGS έγραψε:Φιλε Μιχαλακη,

Εξω οσον ειμαι σε θεση να γνωριζω καθοτι ξερω πρωσοπικα τον αντιπρωσοπο τωρα βρισκεται στο σταδιο εξευρεσης του ιδανικου χωρου και νομιζω εντος του μηνα θα εχει εξασφαλιστη.Οι πιθανοι χωροι ειναι Αθηνα , Μιχαλακοπουλου η Καλλιροης.Οταν γινει αυτο νομιζω μεχρι το τελος του χρονου θα υπαρχει υλικο αλλα και καταλληλα εκπαιδευμενο συνεργειο για Αθηνα.

Υπομονη.


Ξαναβαζω την απαντηση μου:
iznogood έγραψε: Αν θες να κανεις διαφημιση στο μαγαζι που θα ανοιξετε υπαρχει ο εντυπος τυπος επι πληρωμη, εδω ειναι ανοιχτο φορουμ και τετοιες πρακτικες δεν αρμοζουν! Επειδη σου δειξαμε τον πρεπον σεβασμο και σε σενα αλλα και στην ιστορια την beneli, αγαπητε φιλε θα σου προτεινα να μην επεμβαινεις σε αμβροτητες μεταξυ φιλων (εμενα και του golis εν προκειμενω και σε δικο μου θεμα αν προσεξες) εκτος και αν νομιζεις πως με μια εβδομαδα μπορεις να κανεις ειρωνικο χιουμορ συγκεκαλυμμενο οσο μπορουσες στο υστερογραφο σου!

Καλο απογευμα!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τρί Απρ 15, 2008 12:25 pm

TREKGS έγραψε:Στο μονο θεμα για το οποιο εχεις δικιο ειναι πως η απαντηση μου στις «αβροτητες» ηταν Off topic.

TREKGS έγραψε:Φιλε Μαριε και lord.

Εχεται δικιο πως η εμπλοκη μου στην συζητηση ηταν αστοχη...


Αλλη φορα να ζητας συγνωμη ευθεως και οχι πλαγιως.
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό iznogood την Τρί Απρ 15, 2008 12:31 pm

iznogood έγραψε:
TREKGS έγραψε:
iznogood έγραψε:
golis έγραψε:Τι να δοκιμάσει ρε Κούλαγκ,
έρχονται τα Benelli λέμε !!! :rock:


:smt044 :smt044 :smt044


iznogood,golis

Μαγκες,

αυτο :smt044 :smt044 :smt044

Πρεπει να απεικονιζει την συγκριση του benelli trek vs ktm990sm αφου τα μοτορια ανηκουν στην ιδια κατηγορια ετσι για να συγκρινουμε αυγα με αυγα.
Για να δουμε τωρα την αναλυση των υπονουμενων του ανωθεν απεικονιζομενου κινουμενου σχεδιου οπως και των λεγομενων πονηρων υποκεινουμενων θα ελεγα :smt001

Για να μην μπλεξουμε με ασκοπες συζητησης υποθετω πως και οι δυο μηχανες ειναι το ιδιο αξιοπιστες και της συγκρινω γιατι μου αρεσουν και οι δυο για να μην τεθει θεμα γουστου..αυτο ειανι και η πραγματικοτητα.Δεν ξερω της τιμες αλλα αυτο το θεωρω συζητησιμο.Ετσι για μην παρεξηγουμεθα.Απλη θεωριτικη συγκριση 2 ομοιων σχετικα εμπορευματων.Επισης για να μην ταλαιπωρουμε το PC ας δουμε τα βασικα.

benelli-1130cc
ktm-999cc

ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ
benelli-123.4hp@9000rpm :smt067
ktm-114hp@9000rpm

ΡΟΠΗ
benelli-112nm@5000rpm :smt071
ktm-97nm@7000rpm

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ
benelli-marzocchi 50mm usd
ktm-wp 48mm usd

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΙΣΩ
benelli-sachs or extreme tech
ktm-wp

BAΡΟΣ
benelli-205
ktm-191

WHEEL BASE
benelli-1515mm
ktm-1510mm± 15 mm

ΦΡΕΝΑ
benelli-320mm BREMBO 4 PISTONS/240mm 2 PISTONS
ktm-305mmBREMBO 4 PISTONS/240mm 2 PISTONS

Σε αυτα θα εβαζα υπερ του τρεκ και το ρυθμιζομενο power management δηλαδη το power comander ειναι αχρειαστο σε περιπτωση αλλαγης εξατμισης η ακομα και η δυνατοτητα αλλαγων αναλογως γουστου απο τον μηχανικο.Επισης και την δυνατοτητα χρησης δυο χαρτων επι κομβιου αναρτημενου εις πινακαν οργανων.

smt044 :smt044 :smt044


Τωρα το emotion αποκτησε αλλα και πιο ιδιαιτερη σημασια.Βαρτε τωρα και αυτο και εχουμε ολοκληρωσει μια ταινια μικρου μηκους κινουμενων σχεδιων.
:smt067
:smt019


Υγ Αυτα πειραγματα ειναι μην τα παρουμε και της μετρητοις.
:smt039 :smt039 :smt039 :smt039


Πολλοι με καλυτερο "βιογραφικο" απο το δικο σου χανουν στο δρομο απο το 950sm (οχι απο το 990sm που εχει και περισσοτερα αλογα). Συνηθως φιλε μου οι ταινιες μικρου μηκους εχουν "τραγικο" χαρακτηρα! Ηλεκτρονικα καλουδια βαζουν οι ιαπωνες για να "καλυψουν" τα προβληματικα στησιματα των μηχανων τους μη μου το απλωνεις εδω ως προτερημα ειδικα απο τη στιγμη που γνωριζουμε πως τα beneli σας εχουν ηλεκτρικα προβληματα! Το μοτερ του 990 δεν χρειαζεται powercommander, εχει download η ΚΤΜ οτι χαρτη θελεις! Η διαφορα βαρους ισσοροπει τη διαφορα ιππων. Το SM δεν χρειαζεται μεγαλυτερους δισκους μπροστα και ειναι γνωστο για τις αγκυρες του. Μπραβο στη Beneli αλλα εχει πολυ δρομο να κανει και στο στησιμο θα' λεγα πως ειναι πολυ πισω απο τις υπολοιπες ευρωπαικες εταιρειες που εχουν αγωνιστικο παρον και αυτο δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις!

Αν θες να κανεις διαφημιση στο μαγαζι που θα ανοιξετε υπαρχει ο εντυπος τυπος επι πληρωμη, εδω ειναι ανοιχτο φορουμ και τετοιες πρακτικες δεν αρμοζουν! Επειδη σου δειξαμε τον πρεπον σεβασμο και σε σενα αλλα και στην ιστορια την beneli, αγαπητε φιλε θα σου προτεινα να μην επεμβαινεις σε αμβροτητες μεταξυ φιλων (εμενα και του golis εν προκειμενω και σε δικο μου θεμα αν προσεξες) εκτος και αν νομιζεις πως με μια εβδομαδα μπορεις να κανεις ειρωνικο χιουμορ συγκεκαλυμμενο οσο μπορουσες στο υστερογραφο σου!

Καλο απογευμα!

Η απαντηση μου ειναι εναρμονισμενη με τα χλευαστικα σου σχολια περι emoticons και ταινιες μικρου μηκους!

Οσο για κατι αλλα που ειπες φιλε τα αφηνω να πεσουν κατω, παρολα αυτα θα επιμεινω σε κατι και σε ρωταω, για να κανεις ενα τετοιο σχολιασμο οντας καινουργιος σε μια οικογενεια δεν θα επρεπε να εισαι λιγοτερο ειρωνικος, γιατι αν με ξερεις και σε ξερω τοτε παω πασο!

Μη με ξανακανεις να απαντησω και να δικαιολογησω το nick μου, οπως ειρωνικα πεταξες!

Οσο για τα αλλα περι ΚΤΜ, benelli& και λοιπα μοτοσακα με αφηνουν πληρως αδιαφορο!
chalife ala place du chalif.
http://www.carbon-aramid.com
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
iznogood
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 11, 2006 8:50 pm
Τοποθεσία: Πολύγωνο-Αθήνα
Ονομα χρήστη: Αλεξης
Κυβικά: 0

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο KTM

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες