Πιτσιλίθρες τσιγάρα και αντιδράσεις.

Οτι σάς συμβαίνει - οτι βλέπουν τα μάτια μας στον μοτοσυκλετιστικό χώρο και οχι μόνο.

Πιτσιλίθρες τσιγάρα και αντιδράσεις.

Δημοσίευσηαπό prodigy την Πέμ Ιουν 26, 2008 1:57 pm

Και ποιος από μας δεν το έπαθε. Πιτσιλίθρες αυτοκινήτων που βρέχουν το θεό, και αποτσίγαρα που φεύγουν από τα παράθυρα των αυτοκινήτων. στην πρώτη περίπτωση εσύ από πίσω στο φανάρι και ξαφνικά σου ρχετε και σε ποτίζει κανονικά. Να πλακώνεσαι στης κόρνες και στα αντιχριστίδια μέσα από το κράνος και να μην σε ακούει και κανείς και να μην μπορείς να πεις και κάτι. Και δηλαδή τι να πεις, το τζαμάκι του καθαρίζει ο άνθρωπας και το αυτοκίνητο είναι καινούργιο αγρατζούνιστο. Το έχω δει και στο δικό μου το Renault, όταν είμαι σταματημένος ποτίζω και τον πίσω ανεμοθώρακα.
Το τσιγάρο που φεύγει από το παράθυρο? Ερχόμουν από Χαλκιδική και βλέπω το χεράκι τσαααακ έξω από το παράθυρο και τσουπ το τσιγαράκι πάνω μου και χτυπώντας στο μπουφάν μου έγινα προς στιγμήν κωλοφωτιά. εγώ με χιλιόμετρα με το κράνος να φωνάζω τι κάνεις ρε μ@λ@κ# και να μην ακούει κανένας.

Εσείς ρε αδέρφια τι κάνετε σε τέτοιες περιπτώσεις? Ξέρετε με απασχολεί γιατί καμία φόρα στέλνω και από καμία μούντζα και δεν μου αρέσει.
KTM DUKE II & KTM 950 SM Εικόνα

-----------------------------------------------------------------------
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΡΕ !!! Εικόνα

-----------------------------------------------------------------------

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
prodigy
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Παρ Ιουν 20, 2008 4:27 pm
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Ιουν 26, 2008 2:09 pm

Ας ελπίσουμε να (συνεχίσουμε να) είμαστε τυχεροί και να μην πάθουμε τίποτα από κάτι τέτοιο.
Πηγαίνω δίπλα στο παράθυρο και τον ενημερώνω για να προσέχει την άλλη φορά. Όσο για το πιτσίλισμα, απλά κρατάω αποστάσεις. Αν αυτό δεν είναι εφικτό, τότε απλώς δροσίζομαι... :smt112
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό sorips85 την Πέμ Ιουν 26, 2008 2:28 pm

αυτά συμβαίνουν όχι μόνο με τσιγάρα αλλα και με διάφορα σκουπίδια που πετάει ο καθένας.

πολλές φορές απογειόνονται πλαστικά ποτηράκια του καφέ, χαρτομάντηλα με αηδιαστικο περιεχόμενο, σακουλάκια με σκουπίδια και ότι μπορεις να φανταστείς.

το καλλυτερο που έχεις να κάνεις ειναι να του δωσεις να καταλαβει τι έκανε.
..........πετόντας του το ίδιο σκουπίδι αν είναι εύκολο.....όσο ασχημο και άν ακούγεται

όσων το κράνος εχει γεμισει απο καφέδες θα συμφωνίσουν.........

....υπομονή
η μυρωδιά τών τετράχρονων είναι για τους παντρεμένους.......των δίχρονων για τους εραστές !
Άβαταρ μέλους
sorips85
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 8:47 pm
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Δημοσίευσηαπό golis την Πέμ Ιουν 26, 2008 2:58 pm

Εγώ τους κράζω όταν πετάνε την γαμ0γόπα απ το παράθυρο :

Ψιτ Μεγάλε/Κοπελιά , έτσι κάνεις και στο ΤΣΑΝΤΙΡΙ σου που μένεις ?

Δοκιμάστε το :smt084
O "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ"™ :smt026
Πήδα ψηλά κι αγνάντευε.
Πεινώ,διψώ και πέρδομαι.
Carbon-aramid
Μεταξωτά Βρακιά
Άβαταρ μέλους
golis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2006 9:14 pm
Τοποθεσία: Αττική
Ονομα χρήστη: Toubanos
Μοντέλο: Tuono ΦΑΚtory 07
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό dijkstra την Πέμ Ιουν 26, 2008 4:43 pm

Λοιπόν... Το αγαπημένο μου θέμα "Δημόσιες σχέσεις με "φίλους" οδηγούς" !

Αναφέρω κάποιες κλισέ ατάκες που χρησημοποιώ προσπαθώντας να "χτυπήσω" στο φιλότιμο τον απρόσεκτο/η οδηγό.


Περίπτώση 1η

Σκηνικό : Πόλη, λίγο πρίν το φανάρι και σου έρχεται τσιγάρο.

Αντίδραση 1η (περίπτωση γυναίκας οδηγού)

-Καλή μου, τι κρίμα να έχεις ΤΟΣΟ όμορφο αυτοκίνητο και να μήν έχει σταχτοδοχείο !

Αντίδραση 2η (περίπτωση άντρα οδηγού)

-Φίλε μου, αν θέλεις να ρίχνεις από το παράθυρο το τσιγάρο κάνε το ΑΛΛΑ κοίτα μήπως έρχεται και κανένας από πίσω... καλή σου συνέχεια ! (σε αυτήν την περίπτωση το 90% των οδηγών θα σας ζητήσει συγνώμη και θα σας κάνει νόημα να περάσετε μπροστά του ! )

Περίπτώση 2η


Σκηνικό : Εκτός πόλης

Αντίδραση 1η Εδώ είναι απλά τα πράγματα ! εάν είναι κοινός ο δρόμος σας τον ακολουθάτε και στην πρώτη ευκαιρία εφαρμόζετε ότι και στην περίπτωση 1 !



Περίπτώση 3η (η αλλιώς super bonus)


Σκηνικό : Πόλη, ακριβώς στο φανάρι και σου έρχεται τσιγάρο από το διπλανό αυτοκίνητο.

κάπως πιό σπάνιο... Ωστόσο μου έχει τύχει και πιο συγκεκριμένα ήρθε και έκατσε πάνω στην τάπα του ρεζερβουάρ ! ! ! ! ! ! (Παναγία μου, μεγάλη η χάρη σου, πως δεν γίναμε παρανάλωμα ! )



Αντίδραση 1η και τελευταία

Παίρνεις σαν κύριος το τσιγάρο και το πετάς πίσω στο ανοιχτό παράθηρο από όπου και ήρθε...

Ξέρω οτι είναι λίγο βάρβαρο αλλά λένε οτι από τότε που εφευρέθηκε η συγνώμη καταργήθηκε το φιλότιμο...

Άντε και πάντα όρθιοι !
Άλλη φάση να 'σαι καπετάνιος!
_________________________________

Αν δεν βλέπεις εκεί που θες να πας...
Θα πας εκεί που βλέπεις.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dijkstra
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 353
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 3:16 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μοντέλο: V-Strom
Κυβικά: 1000

Δημοσίευσηαπό Billy την Πέμ Ιουν 26, 2008 9:47 pm

Εγώ ξέρω πως ότι και να πω θα το ξανακάνουν. Στο κάτω κάτω τα μπουφανάκια και τα κρανάκια δεν τα αγοράζουμε μόνο για να μας προστατεύσουν απο πέσιμο
Άβαταρ μέλους
Billy
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2007 5:06 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Γλυφάδα
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό wolf77 την Παρ Ιουν 27, 2008 5:18 pm

Ρε τι μου θυμίσατε. Γνωστός με μοτοσυκλέτα πλησιάζει φανάρι και περνά από αριστερά τα αυτοκίνητα μεχρι που φτάνει κοντά στο πρώτο. Ο οδηγός του αυτοκινήτου ανοίγει το παράθυρο και πετάει έξω ένα κουτάκι αναψυκτικού, σχεδόν μπροστα στη ρόδα του. Ο φίλος κατεβαίνει, μαζεύει το κουτάκι, ανεβαίνει στη μηχανή, πλησιάζει το παράθυρο και του κάνει νόημα «να σου πω ,λίγο». Αυτός ανοίγει και του λέει ο δικός μου : «Κάτι σας έπεσε» και του πετάει μέσα στα πόδια το κουτάκι. Βεβαια έγινε καπνός γιατί τοσο κοντά και με τόσους τρελούς τριγυρω ποτέ δεν ξέρεις.
"Δεν είμαι ο Έλληνας που έχεις συνηθίσει,έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση" (ΣΥΓΝΩΜΜΗ, TXC)
Άβαταρ μέλους
wolf77
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2007 11:36 pm
Μοντέλο: Suzuki Freewind XF-650
Κυβικά: 650


Επιστροφή στο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες


cron