Το έχετε νιώσει ποτέ αυτό?

Οτι σάς συμβαίνει - οτι βλέπουν τα μάτια μας στον μοτοσυκλετιστικό χώρο και οχι μόνο.

Το έχετε νιώσει ποτέ αυτό?

Δημοσίευσηαπό Billy την Κυρ Απρ 05, 2009 7:23 pm

Την Παρασκευή είχα αποφασήσει πως μετά την δουλειά θα πήγαινα μια βόλτα. Ήθελα να αποφύγω βουνίσιο δρόμο και να μείνω κυρίως πάνω σε κεντικό μιας και θα με έβρισκε βραδάκι στο γυρισμό. Κάνω ένα checkup στην μηχανή και με μόνο το τσαντάκι μέσης πάω Βόλο. Φτάνοντας εκεί με έπιασε το γνωστό συναίσθημα, γνωστό γιατί πάντα νιώθω έτσι όταν φτάνω κάπου. Το συναίσθημα πως έφτασες στο προορισμό σου και πρέπει να γυρίσεις πίσω.
Σάββατο πάμε με το φιλαράκι Τρίπολη- Σπάρτη- Καλαμάτα. Μας πέτυχε λίγο πριν την Σπάρτη και μια μικροκαταιγίδα με χαλάζι. Το μόνο που μας έδινε δύναμη να συνεχίσουμε ήταν ότι στο βάθος φαινόταν ο ήλιος και έπρεπε να τον φτάσουμε. Όταν βγήκαμε απο το βουνίσιο πέρασμα και σταμάτισε η βροχή άνοιξα την ζελατίνα και ήρθε η μυρωδιά. Αυτή η μυρωδιά του βρεγμένουν πράσινου με τρελαίνει, με κάθε αναπνοή έσκαγα και ένα χαμόγελο. Δυστηχώς φτάσαμε και στην Καλαμάτα και έπρεπε να καταιβούμε απο της μηχανές μας.
Σήμερα Κυριακή κανονίσαμε με έξι παιδιά να πάμε Χαλκίδα. Το τι χαρά μου ήρθε δεν περιγράφεται! Τελευταία φορά που πήγα Εύβοια χιόνιζε και δεν μπορούσα να απολαύσω ασφαλείς οδήγηση. Φτάνουμε στο χώρο συνάντησεις και γνωρίζω τα παιδιά. Φτάνοντας Χαλκίδα σταματάμε για καφέ. Παρκάρουμε της πλυμένες μοτοσυκλέτες μας σε κοινή θέα για να της καμαρώνουμε, όπως και κάνανε αρκετοί άλλοι σύντροφοι (λες και πήγα σε έκθεση μοτοσυκλέτας). Μετά απο λίγο έμαθα πως δεν θα ανεβούν βόρεια επειδί... έχει στροφές. Και "Δεν βλέπεις? Έχει συννεφια προς τα εκεί"...
Τρεις ώρες είμασταν εκει και δεν μπορούσα να ηρεμίσω. Όποτε σήκωνα το κεφάλη την έβλεπα μπροστά μου. Καλοπλυμένη, ενώ θα έπρεπε να ήταν γεμάτη με ζουζούνιο. Λάστιχα με χωματάκι πάνω, ενώ κανονικά θα έπρεπε να ήταν κατάμαυρα απο την ζέστη. Παρκαρισμένη, ενώ θα έπρεπε να ήμουν επάνω της. Ακίνητη, ενώ έπρεπε να ταξιδεύουμε...
Δεν ξέρω γιατί τα γράφω, βασικά δεν μπορώ καν να καταλάβω γιατί προσπαθώ να σας περιγράψω το τι ένιωθα εκείνη την στιγμή. Μπορεί να έφταιγαν τα 1.100χλμ που έκανα της δυο προηγούμενες μέρες. Θα τελιώσω τον μονόλογο μου απλά λέγοντας ότι η μοτοσυκλέτες ναι μεν μπορούν να μας πάνε απο το Α μέρος στο Β αλλά φτιάχτηκαν κυρίως για να μας ταξιδεύουν όταν τα καβαλάμε

ps. Όταν φεύγαμε πέτυχα ένα ζευγάρι με ένα BMW και ήταν τίγκα στης αποσκευές. Έπρεπε να ρωτήσω απο που έρχονται και μου είπαν Ξάνθη. Ξάνθη ε?... δεν έχω πάει εκει :cool:
Άβαταρ μέλους
Billy
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2007 5:06 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Γλυφάδα
Κυβικά: 0

Re: Το έχετε νιώσει ποτέ αυτό?

Δημοσίευσηαπό Billy την Κυρ Απρ 05, 2009 7:32 pm

...όχι τίποτε άλλο αλλά χάσαμε και το WSBK εξαιτίας του καφέ
Συνημμένα


Άβαταρ μέλους
Billy
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2007 5:06 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Γλυφάδα
Κυβικά: 0

Re: Το έχετε νιώσει ποτέ αυτό?

Δημοσίευσηαπό After την Κυρ Απρ 05, 2009 9:14 pm

Μετά απο λίγο έμαθα πως δεν θα ανεβούν βόρεια επειδί... έχει στροφές



Παλιοκουλαδια ευθειακιδες :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082



Φιλε μου, θα κανω quote το θρεντ σου και θα το δινω σε οποιον αυτοκινητακια προσπαθει να καταλαβει γιατι μας αρεσουν οι μοτοσυκλετες [smilie=beer.gif]
Δεν φορας κρανος=Δεν σεβεσαι τον εαυτο σου=Αρα δεν σεβεσαι και τον συνανθρωπο σου

There's no replacement for displacement!
Άβαταρ μέλους
After
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 282
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2006 2:12 am
Μοντέλο: Versys
Κυβικά: 650

Re: Το έχετε νιώσει ποτέ αυτό?

Δημοσίευσηαπό Tdmrider την Δευτ Απρ 06, 2009 3:02 pm

After έγραψε:
Μετά απο λίγο έμαθα πως δεν θα ανεβούν βόρεια επειδί... έχει στροφές



Παλιοκουλαδια ευθειακιδες :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082



Φιλε μου, θα κανω quote το θρεντ σου και θα το δινω σε οποιον αυτοκινητακια προσπαθει να καταλαβει γιατι μας αρεσουν οι μοτοσυκλετες [smilie=beer.gif]



Δεν θα καταφέρεις και τίποτα, άλλος κόσμος ...
Moderator of Motocikleta.Gr


Το μεγαλύτερο δώρο για έναν αναβάτη είναι η επόμενη βόλτα με τη μηχανή. Οδηγείτε με ασφάλεια λοιπόν.


Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Tdmrider
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2698
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2006 12:00 am
Τοποθεσία: Βούλα, Αθήνα
Ονομα χρήστη: Σπύρος
Μοντέλο: Yamaha TDM
Κυβικά: 900

Re: Το έχετε νιώσει ποτέ αυτό?

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Τρί Απρ 07, 2009 12:47 pm

Πάντα τέτοια !
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100


Επιστροφή στο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες