CBF 600 '08

Συντονιστής: Συντονιστές

CBF 600 '08

Δημοσίευσηαπό wolf77 την Σάβ Απρ 19, 2008 3:50 pm

Χθες ρωτησα σε κάθετη μονάδα της HONDA και μου είπαν ότι το CBF 600 θα εισαχθή μόνο σε έκδοση S και όχι σε γυμνό (naked). Ετσι, πληροφοριακά για όσους θα ήθελαν τη γυμνή έκδοση.
Συνημμένα


"Δεν είμαι ο Έλληνας που έχεις συνηθίσει,έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση" (ΣΥΓΝΩΜΜΗ, TXC)
Άβαταρ μέλους
wolf77
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2007 11:36 pm
Μοντέλο: Suzuki Freewind XF-650
Κυβικά: 650

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Σάβ Απρ 19, 2008 8:59 pm

Πιό όμορφο το γυμνό φυσικά! Αλλά η πρακτικότητα "πάντα" νικά..
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό valentinosgsxr την Κυρ Απρ 20, 2008 12:11 pm

Μηπως ομως δεν το φερνει επειδη ανταγωνιζεται το Hornet?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
valentinosgsxr
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 673
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 21, 2007 1:25 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μοντέλο: GSX-R750T SRAD
Κυβικά: 750

Δημοσίευσηαπό georgek την Κυρ Απρ 20, 2008 3:28 pm

Dimitris έγραψε:Πιό όμορφο το γυμνό φυσικά! Αλλά η πρακτικότητα "πάντα" νικά..



Και γω συμφωνω στο γυμνο!Αλλα η πρακτικοτητα δεν νικα παντα(μαλλον η πολιτικη της αντιπροσωπειας νικα).
Δες για παραδειγμα το Ζ750 και το Ζ750s. Το S ειναι το πρακτικο αλλα οι πωλησεις του πρεπει να ειναι λιγοτερο απο το 1% του γυμνου.Δηλαδη αν η αντιπροσωπεια εκανε το λαθος να μην εισαγει το γυμνο , τα τεραστια νουμερα που πουλησε θα παρεμεναν ονειρο θερινης νυκτος.Κατι που θα παθει τωρα η αντιπροσωπεια της Honda δηλαδη...
Κανω φασαρια...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
georgek
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 1:23 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό wolf77 την Τρί Απρ 22, 2008 5:07 pm

georgek έγραψε:
Dimitris έγραψε:Πιό όμορφο το γυμνό φυσικά! Αλλά η πρακτικότητα "πάντα" νικά..



Και γω συμφωνω στο γυμνο!Αλλα η πρακτικοτητα δεν νικα παντα(μαλλον η πολιτικη της αντιπροσωπειας νικα).
Δες για παραδειγμα το Ζ750 και το Ζ750s. Το S ειναι το πρακτικο αλλα οι πωλησεις του πρεπει να ειναι λιγοτερο απο το 1% του γυμνου.Δηλαδη αν η αντιπροσωπεια εκανε το λαθος να μην εισαγει το γυμνο , τα τεραστια νουμερα που πουλησε θα παρεμεναν ονειρο θερινης νυκτος.Κατι που θα παθει τωρα η αντιπροσωπεια της Honda δηλαδη...[/quo

Μάλλον δεν θα πάθει τίποτα. Σύμφωνα με το περιοδικό MOTO για κάθε εκατό CBF 600S που πωλήθηκε αντιστοιχεί μόνο ένα CBF 600. :smt102
"Δεν είμαι ο Έλληνας που έχεις συνηθίσει,έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση" (ΣΥΓΝΩΜΜΗ, TXC)
Άβαταρ μέλους
wolf77
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2007 11:36 pm
Μοντέλο: Suzuki Freewind XF-650
Κυβικά: 650

Δημοσίευσηαπό georgek την Τρί Απρ 22, 2008 10:29 pm

wolf77 έγραψε:
georgek έγραψε:
Dimitris έγραψε:Πιό όμορφο το γυμνό φυσικά! Αλλά η πρακτικότητα "πάντα" νικά..



Και γω συμφωνω στο γυμνο!Αλλα η πρακτικοτητα δεν νικα παντα(μαλλον η πολιτικη της αντιπροσωπειας νικα).
Δες για παραδειγμα το Ζ750 και το Ζ750s. Το S ειναι το πρακτικο αλλα οι πωλησεις του πρεπει να ειναι λιγοτερο απο το 1% του γυμνου.Δηλαδη αν η αντιπροσωπεια εκανε το λαθος να μην εισαγει το γυμνο , τα τεραστια νουμερα που πουλησε θα παρεμεναν ονειρο θερινης νυκτος.Κατι που θα παθει τωρα η αντιπροσωπεια της Honda δηλαδη...[/quo

Μάλλον δεν θα πάθει τίποτα. Σύμφωνα με το περιοδικό MOTO για κάθε εκατό CBF 600S που πωλήθηκε αντιστοιχεί μόνο ένα CBF 600. :smt102




Ποσα πουλησε δηλαδη?Εγω δεν εχω δει πολλα στους δρομους.Κακα τα ψεμματα,το μηχανακι το χτυπαει η ιδια η Honda με το Hornet.
Κανω φασαρια...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
georgek
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 1:23 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό wolf77 την Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm

georgek έγραψε:
wolf77 έγραψε:
georgek έγραψε:
Dimitris έγραψε:Πιό όμορφο το γυμνό φυσικά! Αλλά η πρακτικότητα "πάντα" νικά..



Και γω συμφωνω στο γυμνο!Αλλα η πρακτικοτητα δεν νικα παντα(μαλλον η πολιτικη της αντιπροσωπειας νικα).
Δες για παραδειγμα το Ζ750 και το Ζ750s. Το S ειναι το πρακτικο αλλα οι πωλησεις του πρεπει να ειναι λιγοτερο απο το 1% του γυμνου.Δηλαδη αν η αντιπροσωπεια εκανε το λαθος να μην εισαγει το γυμνο , τα τεραστια νουμερα που πουλησε θα παρεμεναν ονειρο θερινης νυκτος.Κατι που θα παθει τωρα η αντιπροσωπεια της Honda δηλαδη...[/quo

Μάλλον δεν θα πάθει τίποτα. Σύμφωνα με το περιοδικό MOTO για κάθε εκατό CBF 600S που πωλήθηκε αντιστοιχεί μόνο ένα CBF 600. :smt102


Ποσα πουλησε δηλαδη?Εγω δεν εχω δει πολλα στους δρομους.Κακα τα ψεμματα,το μηχανακι το χτυπαει η ιδια η Honda με το Hornet.


Mα αυτό σου λέω. Για κάθε 100 S ΜΟΝΟ ένα γυμνό πουλήθηκε. Όσον αφορά το HORNET πιστεύω ότι άλλο το 'να, άλλο τ'άλλο. Όπως λέει και ο Τashiro Goto της HONDA στο ίδιο άρθρο «....εξάλλου για τον πελάτη που επιθυμεί περισσότερη δύναμη υπάρχει και το ΗORNET» Το γυμνό CBF 600 είναι πιο ήπιο, πιο retro δεν είναι streetfighter.
"Δεν είμαι ο Έλληνας που έχεις συνηθίσει,έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση" (ΣΥΓΝΩΜΜΗ, TXC)
Άβαταρ μέλους
wolf77
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2007 11:36 pm
Μοντέλο: Suzuki Freewind XF-650
Κυβικά: 650


Επιστροφή στο HONDA

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες


cron