remus carbon παίρνει φωτιά?

Λύσε δέσε σέ δουλειά να βρισκόμαστε

Συντονιστής: Συντονιστές

remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Παρ Αύγ 25, 2006 6:09 pm

Είναι αλήθεια ότι η ρεμους ανθρακονήματα δεν έχει εγγύηση και μπορεί να αρπάξει φωτιά?

Γενικώς οι εξατμίσεις από ανθρακονήματα έχουν τέτοιο πρόβλημα? :shock:

και σε ποιες περιπτώσεις μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο? :-?
ktm_isa
 

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό HawkGt την Παρ Αύγ 25, 2006 6:30 pm

ktm_isa έγραψε:Είναι αλήθεια ότι η ρεμους ανθρακονήματα δεν έχει εγγύηση και μπορεί να αρπάξει φωτιά?

Γενικώς οι εξατμίσεις από ανθρακονήματα έχουν τέτοιο πρόβλημα? :shock:

και σε ποιες περιπτώσεις μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο? :-?


Ναι ρε συ, στανταρία. Αφού στην ΔΕΗ στην Πτολεμαίδα, όταν τους τελειώνει το κάρβουνο ρίχνουν ανθρακονήματα στα καζάνια. Με τις Remus έχουν και καλύτερη απόδοση, ενώ με τις Akrapovic μπερδεύει λίγο στις μεσαίες.

Τι άλλο θα ακούσουμε, θε μου! :P :P
Άβαταρ μέλους
HawkGt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 10:22 pm

Δημοσίευσηαπό Dbandit την Παρ Αύγ 25, 2006 8:42 pm

:-? mmm πρωτη φορα το ακουω...Σιγουρα οχι γιατι:
1ον Ειναι δοκιμασμενες απο το εργοστασιο, δεν παιζουν με τη φημη τους
2ον Απο μεσα, το εσωτερικο υλικο των εξατμησεων ειναι απο αλουμινιο και
πετροβαμβακα (ο υαλοβαμβακας νομιζω οτι εχει καταργηθει) οποτε τα
καυσαερια δεν ερχονται σε επαφη με το εξωτερικο υλικο.
ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ...

Step into this room and dance for me

www.kawasaki-bikers.gr
Άβαταρ μέλους
Dbandit
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 03, 2006 10:44 pm
Τοποθεσία: Αθηνα-Παγκρατι

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Σάβ Αύγ 26, 2006 5:46 pm

HAwkGt έγραψε:
ktm_isa έγραψε:Είναι αλήθεια ότι η ρεμους ανθρακονήματα δεν έχει εγγύηση και μπορεί να αρπάξει φωτιά?

Γενικώς οι εξατμίσεις από ανθρακονήματα έχουν τέτοιο πρόβλημα? :shock:

και σε ποιες περιπτώσεις μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο? :-?


Ναι ρε συ, στανταρία. Αφού στην ΔΕΗ στην Πτολεμαίδα, όταν τους τελειώνει το κάρβουνο ρίχνουν ανθρακονήματα στα καζάνια. Με τις Remus έχουν και καλύτερη απόδοση, ενώ με τις Akrapovic μπερδεύει λίγο στις μεσαίες.

Τι άλλο θα ακούσουμε, θε μου! :P :P

Φίλε αυτό το διάβασα κάπου,στο φόρουμ για μοτο του 0300 και εκεί έχει τα μέλη και κανείς δεν κάθισε να έχει το στυλάκι σου στις απαντήσεις που δώσανε εγω είμαι άσχετη δεν ξέρω και ρωτάω...τωρα το στυλάκι σου γιατί ειναι έτσι...μάλλλον εσυ τα ξέρεις ολα καλύτερα απο τον καθέναν μας....
ktm_isa
 

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό AngelsGR την Σάβ Αύγ 26, 2006 5:55 pm

HAwkGt έγραψε:Ναι ρε συ, στανταρία. Αφού στην ΔΕΗ στην Πτολεμαίδα, όταν τους τελειώνει το κάρβουνο ρίχνουν ανθρακονήματα στα καζάνια. Με τις Remus έχουν και καλύτερη απόδοση, ενώ με τις Akrapovic μπερδεύει λίγο στις μεσαίες.

Τι άλλο θα ακούσουμε, θε μου! :P :P


Χεχεχε ευθυμήσαμε πάλι. Οι Remus καλύτερες απο τις Akrapovic!!! Φίλε μάλλον τα εχεις μπερδεμένα..... 8)
Άβαταρ μέλους
AngelsGR
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 12:02 pm
Τοποθεσία: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ/ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό HawkGt την Κυρ Αύγ 27, 2006 9:45 pm

AngelsGR έγραψε:
HAwkGt έγραψε:Ναι ρε συ, στανταρία. Αφού στην ΔΕΗ στην Πτολεμαίδα, όταν τους τελειώνει το κάρβουνο ρίχνουν ανθρακονήματα στα καζάνια. Με τις Remus έχουν και καλύτερη απόδοση, ενώ με τις Akrapovic μπερδεύει λίγο στις μεσαίες.

Τι άλλο θα ακούσουμε, θε μου! :P :P


Χεχεχε ευθυμήσαμε πάλι. Οι Remus καλύτερες απο τις Akrapovic!!! Φίλε μάλλον τα εχεις μπερδεμένα..... 8)


Αφού για την συγκεκριμένη χρήση η Remus είναι καλύτερη, πως να το κάνουμε? Το λέει εξάλλου και το forum του 0300... :-D
Άβαταρ μέλους
HawkGt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 10:22 pm

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό HawkGt την Κυρ Αύγ 27, 2006 9:46 pm

ktm_isa έγραψε:
HAwkGt έγραψε:
ktm_isa έγραψε:Είναι αλήθεια ότι η ρεμους ανθρακονήματα δεν έχει εγγύηση και μπορεί να αρπάξει φωτιά?

Γενικώς οι εξατμίσεις από ανθρακονήματα έχουν τέτοιο πρόβλημα? :shock:

και σε ποιες περιπτώσεις μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο? :-?


Ναι ρε συ, στανταρία. Αφού στην ΔΕΗ στην Πτολεμαίδα, όταν τους τελειώνει το κάρβουνο ρίχνουν ανθρακονήματα στα καζάνια. Με τις Remus έχουν και καλύτερη απόδοση, ενώ με τις Akrapovic μπερδεύει λίγο στις μεσαίες.

Τι άλλο θα ακούσουμε, θε μου! :P :P

Φίλε αυτό το διάβασα κάπου,στο φόρουμ για μοτο του 0300 και εκεί έχει τα μέλη και κανείς δεν κάθισε να έχει το στυλάκι σου στις απαντήσεις που δώσανε εγω είμαι άσχετη δεν ξέρω και ρωτάω...τωρα το στυλάκι σου γιατί ειναι έτσι...μάλλλον εσυ τα ξέρεις ολα καλύτερα απο τον καθέναν μας....


Χιούμορ ονομάζεται, δεσποινίς μου. Για κοιτάξτε το λίγο, γιατί δύσκολα πορεύεται κανείς στην ζωή χωρίς αυτό. :-D
Άβαταρ μέλους
HawkGt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 10:22 pm

Δημοσίευσηαπό zaxaroplastis την Δευτ Αύγ 28, 2006 11:23 am

Ρε μια ερωτηση εκανε το Κατερινακαι και το εχετε ξεσκισει το θεμα :evil:
zaxaroplastis
 

Δημοσίευσηαπό maintenance την Δευτ Αύγ 28, 2006 1:00 pm

Τα ανθρακονήματα, έχουν τρομερή συμπεριφορά στην μεγάλη θερμοκρασία.

Μετά απο ταξίδι τέρμα γκάζι, μπορείς να την σφίξεις στην αγκαλιά σου. (που λέει ο λόγος)

Δεν νομίζω να παίζει τέτοι σενάριο, περί φωτιάς, γιατί να μην ξεχνάμε ότι είναι υλικό που χρησιμοποιούν στην F1, και στους παντώς είδος αγώνες.

Ο πετροβάμβακας, ή όποιο άλλο υλικό βάζουν μέσα, έχει να κάνει με την απορρόφηση των χαμηλών συχνοτήτων, του θορύβου.
Πωλούντε: "Βελτιωτικά - τονωτικά, εγκεφαλικής απεργείας"

Καλά κρασΑ!

Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
maintenance
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:08 am

Δημοσίευσηαπό maintenance την Δευτ Αύγ 28, 2006 1:02 pm

Α!!!!! να συμπληρώσω, ότι αν το υλικό (πετροβάμβακας, κτλ) είναι στο τέλος της ζωής του.....................τότε, εκτός ότι θα αλλάξει και ο θόρυβος, υπάρχει πιθανότητα να πάρει και φωτιά!


:-D
Πωλούντε: "Βελτιωτικά - τονωτικά, εγκεφαλικής απεργείας"

Καλά κρασΑ!

Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
maintenance
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:08 am

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Δευτ Αύγ 28, 2006 9:26 pm

HAwkGt έγραψε:Χιούμορ ονομάζεται, δεσποινίς μου. Για κοιτάξτε το λίγο, γιατί δύσκολα πορεύεται κανείς στην ζωή χωρίς αυτό. :-D


Ναι Κύριε μου?Έτσι λέτε?Απλά νομίζω πως οταν κάποιο μέλος έχει καποιες απορίες ειδικά σε θέματα οπως τα ΤΕΧΝΙΚΑ που είναι σημαντικό για όλους/ες..Οκ λύνουμε πρώτα την απορεία του συναδέλφους μας (αν ξέρουμε πάντα) και μετά κάνουμε και το χιούμορ μας...
ktm_isa
 

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Δευτ Αύγ 28, 2006 9:27 pm

maintenance_nako σε ευχαριστώ, με κάλυψες. :D
ktm_isa
 

Δεν ξέρω από εξατμίσεις!!

Δημοσίευσηαπό desmosedici την Δευτ Αύγ 28, 2006 9:55 pm

Αλλά αν αυτό που βάζουν είναι carbon fibre τότε δεν καίγεται σε συνηθεις θερμοκρασίες.Σκεφτείτε ότι κατά την παραγωγή του φτάνουν σε Τ 1000-2500 οC. Όποιος δε βαριέται ας ρίξει μια ματια στο παρακάτω

http://www.chm.bris.ac.uk/webprojects20 ... istry.html
desmosedici
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 12, 2006 8:41 pm

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό HawkGt την Δευτ Αύγ 28, 2006 11:42 pm

ktm_isa έγραψε:
HAwkGt έγραψε:Χιούμορ ονομάζεται, δεσποινίς μου. Για κοιτάξτε το λίγο, γιατί δύσκολα πορεύεται κανείς στην ζωή χωρίς αυτό. :-D


Ναι Κύριε μου?Έτσι λέτε?Απλά νομίζω πως οταν κάποιο μέλος έχει καποιες απορίες ειδικά σε θέματα οπως τα ΤΕΧΝΙΚΑ που είναι σημαντικό για όλους/ες..Οκ λύνουμε πρώτα την απορεία του συναδέλφους μας (αν ξέρουμε πάντα) και μετά κάνουμε και το χιούμορ μας...


ktm_isaάκι, εμμέσως, πλην σαφώς, σου απάντησα. Αν είχε νόημα αυτό που σου είπανε/διάβασες θα σου έλεγα, ναι, ξέρεις, μπορεί και να συμβεί, έτσι κι έτσι. Αλλά επειδή δεν είχε καμμία βάση, επέλεξα την χιουμοριστική οδό για να σου επισημάνω ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Στο ερώτημα που έθεσες για τον ανορθωτή, σου έδωσα, νομιζω, εμπεριστατωμένη απάντηση, γιατί απλά τέτοια ταίριαζε στην περίσταση. Και αν θέλεις, το "τι άλλο θα ακούσουμε ακόμη" δεν απευθυνότανε σε εσένα που μετέφερες κάτι που διάβασες/άκουσες αλλά σε αυτόν που σου το είπε/έγραψε.

Αν είχα ένα ευρώ για κάθε μπούρδα που ακούω ή διαβάζω στα διάφορα φόρα θα ήμουν εκατομμυριούχος, ακόμη και αν μου αφαιρούσανε ένα ευρώ για κάθε δική μου μπούρδα. Και δυστυχώς, όταν προσπαθείς να επισημάνεις το λάθος, αντιμετωπίσεις τέτοια αντίδραση, λες και προτείνεις στον άλλον να αλλαξοπιστήσει ή να προδόσει τα πιστεύω μιας ζωής.

Κοριτσάάάκι, είμαστε πάλι φίίίλοι?

Βασίλης
Άβαταρ μέλους
HawkGt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 10:22 pm

Re: Δεν ξέρω από εξατμίσεις!!

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Τετ Αύγ 30, 2006 2:38 pm

desmosedici έγραψε:Αλλά αν αυτό που βάζουν είναι carbon fibre τότε δεν καίγεται σε συνηθεις θερμοκρασίες.Σκεφτείτε ότι κατά την παραγωγή του φτάνουν σε Τ 1000-2500 οC. Όποιος δε βαριέται ας ρίξει μια ματια στο παρακάτω
http://www.chm.bris.ac.uk/webprojects20 ... istry.html

desmosedici πολύ καλό σε ευχαριστούμε ;)
ktm_isa
 

Re: remus carbon παίρνει φωτιά?

Δημοσίευσηαπό ktm_isa την Τετ Αύγ 30, 2006 2:39 pm

HAwkGt έγραψε:
Κοριτσάάάκι, είμαστε πάλι φίίίλοι?

Βασίλης



Βασιλάκη όλα καλα >:D< συνεχίζουμε :)
ktm_isa
 


Επιστροφή στο ΤΕΧΝΙΚΑ-ΘΕΜΑΤΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες