Το χειρότερο λάστιχο?

Το χειρότερο λάστιχο?

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Τετ Οκτ 24, 2007 11:01 pm

Ποιο ήταν το χειρότερο λάστιχο που έχετε δοκιμάσει?
Ψηφίστε μάρκα, αλλά πείτε και μοντέλο καθώς και σε τί μηχανάκι το φορέσατε.

Εγώ ψηφίζω Michelin Pilot Road μέχρι στιγμής.
Τα φορούσα στο TDM 900 που είχα και μόνο για λίγο χρονικό διάστημα αισθάνθηκα να κρατάνε πραγματικά. Αργούσαν να ζεσταθούν πάρα πολύ.

Από μπαντηλίκια άλλο τίποτα, ήμαρτον.
Κάτι μου μάθανε πάντως... (βl. ανάποδα τιμόνια) :smt043

EDIT:
Διευκρυνίζω ότι ήθελα και θέλω το ελαστικό να ζεσταίνεται σχετικά γρήγορα γιατί χρησιμοποιώ τη μηχανή καθημερινά και διανύω από 30-100χλμ την ημέρα.

Το συγκεκριμένο ελαστικό δεν έκανε για μέσα στην πόλη. Με ικανοποιούσε μόνο στα ταξίδια και μου έδινε την αίσθηση ότι δύσκολα έπιανε την επιθυμητή θερμοκρασία. Ύστερα από 50χλμ στην εθνική, μπορεί και περισσότερα. Το TDM δεν το είχα πάει στα όριά του, οπότε δεν ξέρω και πώς θα αντιδρούσε σε ακραίες κλίσεις. Η κορώνα του πάντως ήταν πιο αργή από το Ζ6 που φόρεσα μετά.
Τελευταία επεξεργασία από Acanthor και Πέμ Οκτ 25, 2007 1:18 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Re: Το χειρότερο λάστιχο?

Δημοσίευσηαπό skiathian την Τετ Οκτ 24, 2007 11:24 pm

Bridgestone Trail wind.
Tο φορουσε απο το εργοστασιο το Transalp που ειχα παλιοτερα.Στο βρεγμενο ηταν παναγια να σε φυλαει, χωρια που προκαλουσε ταλαντωσεις στο πιρουνι.Αναγκαστηκα και το αλλαξα σε michelin Anakee και διορθωθηκαν ολα.
Άβαταρ μέλους
skiathian
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 11:33 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Ofanis την Πέμ Οκτ 25, 2007 12:20 am

το dunlop που πήγαινε πακέτα με το TDM 900 2005

γλυστρούσε για πάντα ότι καιρό και να έκανε. ΧΑΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
Ofanis
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 29, 2006 2:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ονομα χρήστη: Φάνης
Μοντέλο: R1
Κυβικά: 1000
Επάγγελμα: Αρχιτέκτων Μηχανικός

Δημοσίευσηαπό HawkGt την Πέμ Οκτ 25, 2007 12:48 am

Ρε συ Όμηρε, τσουβαλιάζεις όλες τις εταιρείες ελαστικών σε ένα poll για να βγει ποιό συμπέρασμα; Το λάστιχο, όπως και το ο,τιδήποτε άλλο συμβάλλει στην αίσθηση που έχει ο αναβάτης για το τί κάνει η μοτοσυκλέτα (αναφέρομαι κυρίως στα φρένα, τακάκια, αναρτήσεις κτλ) είναι κάτι το εντελώς προσωπικό. Βασικά υπεισέρχονται τόσοι παράγοντες που το θέμα γίνεται χαοτικό. Τύπος μοτοσυκλέτας, είδος οδήγησης, βάρος, αναρτήσεις, δρόμος, τρόπος οδήγησης, οδηγικό επίπεδο επίπεδο αναβάτη, και ένα σωρό άλλα πράγματα καθορίζουν την αίσθηση που απολαμβάνει ο καθένας μας από τα λάστιχα. Οι δικές μου εμπειρίες με το δικό μου μηχανάκι μπορεί να με οδηγήσουν στην επιλογή συγκεκριμένου τύπου ελαστικού από συγκεκριμένη εταιρεία που αν το βάλεις εσύ να νομίζεις ότι πας βάρκα-γιαλό.
Όσο δύσκολα θα προτείνω λάστιχο σε κάποιον, που μάλιστα δεν γνωρίζω, άλλο τόσο θα διστάσω και να καταδικάσω κάποιον τύπο ελαστικού, πόσο μάλλον μια ολόκληρη εταιρεία!
Συγγνώμη, αλλά το poll το θεωρώ εντελώς άκυρο.
Άβαταρ μέλους
HawkGt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 10:22 pm

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Οκτ 25, 2007 1:12 am

Κατάλαβα τί λες και έχεις δίκιο εν μέρει.

Απλά πρόκειται για ένα γενικό θρεντ που ουσιαστικά σκοπό έχει να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας σχετικά με κάποια ελαστικά που μας έκαναν εντύπωση.

Όχι να καταδικάσουμε τις εταιρείες, αλλά συγκεκριμένα μοντέλα ελαστικών για συγκεκριμένους τύπους μηχανών και για το ΜΕΣΟ στυλ οδήγησής τους (για το λόγο τον οποίο κατασκευάσθηκαν ουσιαστικά). Και φυσικά καταλαβαίνεις ότι ήταν αδύνατον να γράψω όλα τα μοντέλα των ελαστικών.

Φυσικά έχουν τεράστια σημασία τα όσα αναφέρεις, αλλά ο καθένας από μας μπορεί να κρίνει αν κάνει γι'αυτόν ή όχι το συγκεκριμένο ελαστικό κρίνοντας από το δικό του τρόπο οδήγησης και τα δεδομένα της μηχανής του.
Μιλάμε πάντα άλλωστε, για το μέσο όρο αφού οι περισσότεροι παίρνουν το Transalp πχ για την πόλη και καμμιά πιο μακρινή διαδρομή. Τώρα αν κάποιος το πήρε για να μπαίνει στην πίστα ή άλλος του έχει αλλάξει αναρτήσεις με αγωνιστικού τύπου κλπ, τότε προφανώς και δεν ανήκει στο μέσο όρο ο συγκεκριμένος αναβάτης και κατ'επέκταση δεν απευθύνεται το θρεντ στο συγκεκριμένο άτομο.

Θα βοηθούσε πάντως για να εξαχθούν πιο χρήσιμα συμπεράσματα (κατά τα τα πρότυπα του HawkGt), όποιος απαντάει να αναφέρει και στυλ οδήγησης, ανάγκες και τις απαιτήσεις του από τα ελαστικά της μοτοσυκλέτας του.


κάνω edit στο αρχικό μου ποστ, για να γίνω κι εγώ πιο συγκεκριμένος. :smt002
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό HawkGt την Πέμ Οκτ 25, 2007 1:25 am

Δεν διαφωνώ με τον συλλογισμό σου. Το poll όμως συνεχίζω να το θεωρώ άκυρο. Θα το δει ο νέος και άπειρος συνάδελφος, ο οποίος μάλιστα δεν θα μπει και στην διαδικασία να διαβάσει τα ποστ μας και θα συμπεράνει ότι η Α εταιρεία είναι μάπα ή ότι η Β είναι και η πρώτη, ενώ κάτι τέτοιο το ξέρεις κι εσύ ότι δεν ισχύει.
Άβαταρ μέλους
HawkGt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2006 10:22 pm

Δημοσίευσηαπό sotokan την Πέμ Οκτ 25, 2007 9:05 am

HawkGt έγραψε:Δεν διαφωνώ με τον συλλογισμό σου. Το poll όμως συνεχίζω να το θεωρώ άκυρο. Θα το δει ο νέος και άπειρος συνάδελφος, ο οποίος μάλιστα δεν θα μπει και στην διαδικασία να διαβάσει τα ποστ μας και θα συμπεράνει ότι η Α εταιρεία είναι μάπα ή ότι η Β είναι και η πρώτη, ενώ κάτι τέτοιο το ξέρεις κι εσύ ότι δεν ισχύει.




Eν μέρη συμφωνώ και με τους δυό σας και εξηγούμαι....
Συμφωνώ με τον HawkGT ότι το ελαστικό είναι πρώτα απ όλα αίσθηση που μας δίνει στον δρόμο η οποία καθορίζεται από πολλούς παράγοντες που αναφέρονται παραπάνω.Έτσι όντως η ύπαρξη ενός poll επ αυτού δεν λέει τίποτα και δεν εξάγονται συμπεράσματα,χωρίς την αιτιολόγηση της ψήφου μας.Ακόμα βέβαια και αν αιτιολογήσουμε την ψήφο μας και γράψουμε την εμπειρία μας όσον αφορά κάποιο ελαστικό δεν νομίζω ότι βγαίνει κάποιο συμπέρασμα απο το ίδιο το poll για τις εταιρείες ελαστικών.Οπότε πιστεύω και εγώ ότι η ύπαρξη poll΄εδώ είναι άκυρη.....
Απ την άλλη η ύπαρξη ενός τέτοιου thread είναι αρκετά χρήσιμη γιατί μπορεί ο καθένας να βρει αρκετές πληροφορίες ,για διαφορετικά ελαστικά,μηχανές,χρήση κτλ, τις οποίες μπορεί να τις αξιολογήσει σε γενικές γραμμές και να δοκιμάσει ένα ελαστικό στην επόμενη αλλαγή του,γιατί κακά τα ψέματα αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος τα λάστιχα στο μοτόρι σου δεν μπορίς να είσαι σίγουρος για το αν σου κάνει.....Τώρα αν ο νιούφης μπει στην διαδικασία να ψαχτεί ιντερνετικά, σε forums κτλ,για λάστιχα νομίζω πως δεν θα μείνει μόνο στο poll αλλα θα κοιτάξει το πιο ενδιαφέρον κομμάτι
που είναι η κουβέντα και τα σχόλια,τουλάχιστον για να προσομοιώσει μια κατάσταση με την δικιά του και να πάρει μια γενική κατεύθυνση....
Τέλος να γράψω και εγώ την εμπειρία μου για τα ελαστικά που μου έκαναν κακή εντύπωση....
1.metzeler mez4,πρώτης τοποθέτησης (νομίζω πως δεν χρειάζεται άλλο σχόλιο)
2.bridgestone bt014 ,ξέρω ξέρω ίσως είμαι ο μόνος άνθρωπος στην γη που τα αντιπάθησε αυτά τα λάστιχα,αλλά η αίσθηση ασφάλειας που μου έδωσαν ήταν καλή μόνο για τα πρώτα 2000 χλμ ,μετά μιλάμε για πολύ γλίστρημα,τετραγωνίσανε σε χρόνο ντε τε,και βγάλανε λινά στα 7000 χλμ...
3.metzeler sportec m3,καλό λάστιχο αλλά όχι για τουρισμό,στρίβει απίστευτα αλλά στις ευθείες έχει πολλούς κραδασμούς λόγω κορόνας μάλλον,πολύ μαλακό,γίνεται τσίχλα μόλις ζεσταθεί καλά,αλλά κόβεται με το παραμικρό...14000 χλμ λινά
4.pirelli diablo strada απλά ότι χρειαζόμουνα σε λάστιχο με μόνο κακό ότι θέλει μεγαλύτερη προσπάθεια να ρίξεις το μηχανάκι σε γρήγορα στροφιλίκια.16000χλμ(ακόμα και με λινά κρατάει τρελά το γ.μίδι
Να σημειώσω εδώ ότι εδώ ότι το έχω βάλει δύο φορές πριν και μετά το Μ3 και δεν το ξαναλλάζω.
Όλα αυτά αφορούν VFR 800 vtec,σχεδόν πάντα δικάβαλο,με γρήγορες εκινήσεις,σούζες κτλ,πολλά χλμ τουριστικά και κάμποσα γρήγορα στροφιλίκια.
Βαράτε τώρα..... :smt112 :partyman:
θέλω να ξε-φεύγωωωω
Άβαταρ μέλους
sotokan
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 25, 2006 8:48 am
Τοποθεσία: Περιστέρι
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: VFR VTEC
Κυβικά: 800

Δημοσίευσηαπό X_NR750 την Πέμ Οκτ 25, 2007 9:19 am

Οπως ειπε και ο Sotokan

τα πρωτης τοποθετησης (VFR 800 06) Metzeler MEZ4 ειναι απλα απαραδεκτα

Yγ καλυτερα θα ηταν να αναφερουμε συγκεκριμενα λαστιχα και οχι εταιρειες

Υγ2 ειναι η 2η φορα που ακουω καλα λογια για το Μetzeler Sportec M3 οποτε λογω ιδιαιτερων συνθηκων στο νησι (μικρες αποστασεις,πολλεεεεεεεεες στροφες) λεω να το δοκιμασω
Άβαταρ μέλους
X_NR750
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 17, 2007 12:49 am
Τοποθεσία: Μυτιληνη

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Οκτ 25, 2007 9:36 am

Έχετε δίκιο σχετικά με το poll.Μπορεί να διαγραφεί (Ηλίααααααααα!). Δε θέλω σε καμμία περίπτωση να επηρεαστεί κάποιος αρνητικά για μια εταιρεία, γιατί πιστεύω ότι όλες οι εταιρείες έχουν κάποιο-α καλά μοντέλα για διαφορετικά γούστα και ανάγκες. Απλά είχε μια πολύ γενική μορφή το poll γιατί όπως είπα ηταν αδύνατο να βάλω όλα τα μοντέλα... :smt016


Ωστόσο θεωρώ πολύ χρήσιμες τις πληροφορίες που μπορούμε να δώσουμε εδώ.
Βασίλη, θα μας πεις κι εσύ τις εμπειρίες σου? :mrgreen:

btw αύριο θα φορέσουμε εγώ κι ο Τάσος (ErmisVFR) τα καινούργια μας Μ3! Αναμείνατε εντυπώσεις!
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Πέμ Οκτ 25, 2007 9:53 am

οκ η ψηφοφορια διαγραφτικε


εμενα το χειροτερο μου ηταν ενα dunlop (δεν θυμαμαι ακριβως μοντελο ) και τα dunlop που φορουσε μαμα το Fazer του 2003
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό Dakota την Πέμ Οκτ 25, 2007 12:17 pm

Έλα ρε γιαπωνέζικο μηχανάκι με μάπα λάστιχα από το εργοστάσιο?
Πρωτάκουστο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό sotokan την Πέμ Οκτ 25, 2007 1:07 pm

Dakota έγραψε:Έλα ρε γιαπωνέζικο μηχανάκι με μάπα λάστιχα από το εργοστάσιο?
Πρωτάκουστο.


Τουλάχιστον δεν είναι μάπα μηχανάκι με καλό λάστιχο .... :smt066 :smt066 :smt066
θέλω να ξε-φεύγωωωω
Άβαταρ μέλους
sotokan
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 25, 2006 8:48 am
Τοποθεσία: Περιστέρι
Ονομα χρήστη: Σωτήρης
Μοντέλο: VFR VTEC
Κυβικά: 800

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Πέμ Οκτ 25, 2007 1:41 pm

sotokan έγραψε:
Dakota έγραψε:Έλα ρε γιαπωνέζικο μηχανάκι με μάπα λάστιχα από το εργοστάσιο?
Πρωτάκουστο.


Τουλάχιστον δεν είναι μάπα μηχανάκι με καλό λάστιχο .... :smt066 :smt066 :smt066


Άλλωστε τα λάστιχα αλλάζουν πιο εύκολα.... [smilie=pdt_xtremez_28.gif]
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Πέμ Οκτ 25, 2007 6:53 pm

Dakota έγραψε:Έλα ρε γιαπωνέζικο μηχανάκι με μάπα λάστιχα από το εργοστάσιο?
Πρωτάκουστο.


παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα δεν φταιει το japan που το λαστιχο ειναι μαπα

σε γνωστη εταιρεια japan τα περισσοτερα μοτορια ειναι στην κουτα τους εκτος του κτιριου με αποτελεσμα να ειναι εκτεθειμενα στην φυση .

αγοραζεις εσυ αυτο το μοτορι και απορεις γιατι το φρεσκο λαστιχο παει καλητερα απο το μαμα

να γιατι παει

αφου ειπα οτι αν αγορασω καινουριο απο εκει επι τοπου θα αλλαξω λαστιχα
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό odt την Πέμ Οκτ 25, 2007 9:44 pm

Λοιπόν, δεν μπορώ ακόμη να πω με σιγουρία ποιο είναι το πιο κακό λαστιχο. Το χόρνετ φοράει απ'τη μάνα του michellin pilot road...

Τα έχω 8 μήνες...όσο και τη μηχανή, έχω κανει περίπου 16000χλμ...δεν μπορώ να πω πως έχουν το καλύτερο κράτημα, αλλά δεν είναι και τελείως χάλια...Για την αργή κορώνα θα συμφωνήσω, αλλά δεν θα το θεωρήσω απαραίτητα καλό ή κακό γιατί ο καθένας έχει διαφορετικό στιλ οδήγησης, άλλες γραμμές κλπ,κλπ. Σίγουρα η αργή κορώνα, ευνοεί την πιο χαραρή οδήγηση...

Για το ζέσταμα...δεν ζεστίνονται γρήγορα γιατί είναι σκληρά αλλά και γιατί έχουμε χάλια άσφαλτο. Μόλις ζεσταθούν είναι καλά, ενώ έιναι παραδόξως καλά στο βρεγμένο.

Τώρα που το σκέφτομαι 16000χλμ είναι πολλά...θα πάω για αλλαγή όπου να'ναι.
Άβαταρ μέλους
odt
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2007 10:46 pm

Re: Το χειρότερο λάστιχο?

Δημοσίευσηαπό nassosxlvbros την Παρ Φεβ 29, 2008 11:14 am

skiathian έγραψε:Bridgestone Trail wind.
Tο φορουσε απο το εργοστασιο το Transalp που ειχα παλιοτερα.Στο βρεγμενο ηταν παναγια να σε φυλαει, χωρια που προκαλουσε ταλαντωσεις στο πιρουνι.Αναγκαστηκα και το αλλαξα σε michelin Anakee και διορθωθηκαν ολα.


1. Metzeler Sahara... ναι,παρόλο που μερικοί τα έχουν για κορυφή ήταν ό,τι χειρότερο δοκίμασα στο ΤΑ μου... (και αρκετοι ξέρουν τι έκανα με το ΤΑ...) ειδικά στη βροχή ήταν σαν ταξίδι σε σαπούνι... απαράδεκτα!φανταστείτε με τα τακουνάτα ΜΤ-21 είχα το ίδιο κράτημα στη βρεγμένη ασφαλτο...
2. Pirelli dragon MTκάτι.τα φόρεσα μια εποχή στο BROS...είπα αμάν πότε να τα πετάξω!
Τελευταία επεξεργασία από nassosxlvbros και Πέμ Μάιος 15, 2008 7:44 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
nassosxlvbros
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2006 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό nassosxlvbros την Παρ Φεβ 29, 2008 12:02 pm

odt έγραψε:Λοιπόν, δεν μπορώ ακόμη να πω με σιγουρία ποιο είναι το πιο κακό λαστιχο. Το χόρνετ φοράει απ'τη μάνα του michellin pilot road...

Τα έχω 8 μήνες...όσο και τη μηχανή, έχω κανει περίπου 16000χλμ...δεν μπορώ να πω πως έχουν το καλύτερο κράτημα, αλλά δεν είναι και τελείως χάλια...Για την αργή κορώνα θα συμφωνήσω, αλλά δεν θα το θεωρήσω απαραίτητα καλό ή κακό γιατί ο καθένας έχει διαφορετικό στιλ οδήγησης, άλλες γραμμές κλπ,κλπ. Σίγουρα η αργή κορώνα, ευνοεί την πιο χαραρή οδήγηση...

Για το ζέσταμα...δεν ζεστίνονται γρήγορα γιατί είναι σκληρά αλλά και γιατί έχουμε χάλια άσφαλτο. Μόλις ζεσταθούν είναι καλά, ενώ έιναι παραδόξως καλά στο βρεγμένο.

Τώρα που το σκέφτομαι 16000χλμ είναι πολλά...θα πάω για αλλαγή όπου να'ναι.


με τα ιδια (michellin pilot road) ήταν και το δικό μου χόρνετ όταν το πήρα κράτησαν 24000κμ και δεν με άφησαν παραπονεμένο...ακόμα και κρύα δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα...δυστυχώς με την ποιότητα ασφάλτου που έχουμε είμαστε στο ψάξε συνεχώς.... :smt017
nassosxlvbros
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2006 11:10 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο ΕΛΑΣΤΙΚΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες