36ωρο 2007 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ

Ολα τά μάτια σέ μία ευθεία

36ωρο 2007 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:16 am

36ΩΡΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ

Παρασκευή μεσημέρι αφού είχε γυρίσει η Ράνια από την δουλειά έβαλα τα πράγματα στην μηχανή ( τανκ μπαγκ και βαλίτσα ) και χαλαρά ξεκινήσαμε στις 4.30 από Περιστέρι….εθνική και βουρ ….κίνηση αρκετή όπως είναι συνηθισμένο εκείνη την ώρα …όσο ανεβαίναμε τόσο αραίωνε ..ώσπου μετά τα διόδια ήταν εντελώς φυσική ροή κίνησης….
Διάθεση στο φουλ αν και υπήρχε η σωματική κούραση λόγο δουλειάς δεν μας πτοούσε τίποτα ….ήταν το πρώτο 36ωρο που θα συμμετείχαμε και είχαμε και οι δυο την περιέργεια για το όλο «σκηνικό» μιας και είχαμε διαβάσει και είχαμε ακούσει ένα σωρό περιγραφές από άλλους….
Για εμάς αυτή η διαδρομή δεν ήταν κάτι άγνωστο για το μεγαλύτερο κόμματος της για την ακρίβεια….ούτε ήταν κάτι καινούριο τα τόσα χιλιόμετρα σε αυτό το χρονικό διάστημα ….αλλά ήταν η πρώτη φορά με ένα τόσο τεράστιο γκρουπ και σε τέτοιο πλαίσιο.
Η περιέργεια μας άρχισε να χορταίνει με την πρώτη στάση στο Λεβέντη.
Εκεί συναντήσαμε τον πρώτο 36ωρο με ένα GS 1150 μέλος της ομάδας Αστραχαν.
Αμέσως πιάσαμε κουβέντα και κολλήσαμε πάνω από μίση ώρα Εκεί …..φεύγοντας είχε μεγαλώσει η όρεξη μας (όχι για φαΐ ρε …Αμέσως Εκεί το μυαλό σας ) για να φτάσουμε στο Πλαταμώνα και να δούμε τι «παίζει»
Είχε αρχίσει να νυχτώνει όταν κατά τις 9 παρά φτάσαμε στο Ξενοδοχείο …Εκεί στο παρκιν χαμός …μηχανές παντού….και η υποδοχή καλή….Master Multijhon , ouzo power , city και lykos….μόλις είχαν φτάσει από Θεσσαλονίκη και αυτοί για να συναντήσουν φιλους που θα ήταν στο φετινό 36ωρο.
μετά τις συστάσεις με τα παιδιά που δεν γνώριζα city και lykos πήγαμε μέσα …πήραμε το δωμάτιο μας και κατεβήκαμε για φαΐ
Οι ducatεοι είχαν φτάσει από το μεσημέρι Εκεί και καθόντουσαν έξω στην πισίνα και πίνανε τα καφεδάκια τους …..αφού φάγαμε πήγαμε και εμείς…..
Εικόνα
εκει γνωρισα και τον Δημητρη ...χαρηκα παρα πολυ
Αργά κατά τις 12 ήρθαν και τα παιδιά ταλαιπωρημένοι από το λάστιχο που έπαθε ο Στάθης αλλά γεμάτοι κέφι .
Η ώρα πέρασε και αφού είχαμε μείνει πια πολύ λίγοι ξύπνιοι είπαμε να πάμε να ξεκουραστούμε….
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:16 am

Την άλλη μέρα το πρωί κατεβήκαμε 7 ώρα για πρωινό ….η αίθουσα ήταν γεμάτη κόσμο …αφού φάγαμε καλά και είπαμε και το καφέ μας ήμασταν έτοιμοι για την εκκίνηση.
Εικόνα
Εικόνα

Εγώ θα εκκινούσα τελευταίος μιας και είχα αναλάβει να βγάνω τις φωτογραφίες της εκκίνησης.
Όλος ο κόσμος ήταν έξω και σε σειρά περίμενε να πάρει σφραγίδα και ώρα και να εκκινήσει…..ένας ένας λοιπόν πέρναγαν κάτω από την αψίδα με το πανό της Λέσχης MotoGuzzi και μετά την φωτογραφία ξεκίναγαν για το μακρύ δρόμο μέχρι το Ορμένιο και τερματισμό της πρώτης μέρας στην Κομοτηνή.
Υπήρχε ένα απίστευτο κέφι και ανυπομονησία από όλους να ξεκινήσουν …έτσι μετά από μιάμιση ώρα περίπου έμεινα τελευταίος να φύγω και εγώ…..έτσι ξεκινήσαμε και «επίσημα» το 36ωρο μας ….
εκκινουν.............
Εικόνα
Fox Tango India Νικος με το παπακι
Εικόνα
apostat Σταθης
Εικόνα
capo Γιωργος
Εικόνα
Γιαννης και Κατερινα ...φιλοι του Χρηστου και δικοι μας πια
Εικόνα
ducduc Βασιλης ο τρελοΚερκυραιος
Εικόνα
Ducpilot Χρηστος
Εικόνα
Touristas & Lasou Αντωνης και Σουλα
Εικόνα
zOudi Ασπασία ...μαλον η μοναδικη γυναικα οδηγος....με πηγασο φυσικα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:19 am

Εικόνα
Dimitris Δημητρης
Εικόνα
GF-PEGASUS Γιωργος και Ρανια ....η Ρανια δεν φενετε γιατι βγαζει την φωτο αφου μειναμε μοναχοι μας......

Πρώτη στάση για βενζίνη με φόντο την λίμνη Βόλβη και κουβεντούλα με τον Νίκο με το παπάκι …συνεχίσαμε εντελώς χαλαρά περνώντας από το Πόρτο Λαγός και σχετική βόλτα στο Λιμάνι και στο δασάκι …ήταν το πρώτο χώμα που πατήσαμε…
Μερικές φωτο και συνεχίζουμε ….στάση στα παρεκκλήσια που βρίσκονταν μέσα στην Λίμνη και άλλη μια βόλτα από την λίμνη και λίγο ακόμα χωματάκι …
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
…και συνεχίζουμε φτάνοντας στο πρώτο κρυφό κοντρόλ …Εκεί τα παιδιά από την Ξάνθη με πολύ καλή διάθεση και χαβαλέ μας υποδέχονται ….στάση για τσιγάρο και φωτο και κουβεντούλα ….συνεχίζουμε για Αλεξανδρούπολη..............
Εικόνα
…..στην μεγάλη ευθεία στάση για τσιγαράκι και φωτο ( πάντα σταματώ σε αυτήν την ευθεία μου προκαλεί κάτι )
Εικόνα
.....και φτάνουμε Αλεξανδρούπολη … …παρκάρουμε κάτω από τον φάρο δίπλα σε δεκάδες άλλες μηχανές και καθόμαστε για καφεδάκι μαζί με τους apostat Tourista Lasoy Ducpilot Ducduc Capo και το Γιάννη με την Κατερίνα με το BMW R80 …..έχει πέσει και το σχετικό τηλέφωνο και έρχεται κολλητός (Θέμης ) από Αλεξανδρούπολη........................
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:19 am

Εικόνα
εχουν παρει φωτια τα gps
Εικόνα
Εικόνα
ο ομοσταυλος capo
Εικόνα
Γιαννης και Κατερινα
….μετά από κανα μισάωρο και τα παιδιά φύγανε ….Εγώ έκατσα με τον κολλητό καμιά ωριτσα ακόμα ….ήταν σκέτη απόλαυση το άραγμα Εκεί κάτω από το φάρο.

Αναχώρηση για Δαδιά …η διαδρομή τέλεια …για on-off κυρίως λόγο του οδοστρώματος …το τοπίο εκπληκτικό …όσο προχωρούσα έβλεπα τους χωματόδρομους δεξιά και αριστερά να με προκαλούν … φτάνοντας σε μια στροφή βλέπω ένα παλικάρι , πεζός να μου κάνει νόημα να κόψω ….και πλησιάζοντας τον βλέπω το δρόμο γεμάτο μουλάρια …….ήταν πάνω στην στροφή στο τόπο που βγάλαμε την πρώτη φωτο ….
Εικόνα
Εικόνα
η πρωτη φωτο
….αφού βγάλαμε τις σχετική φωτο ξεκινήσαμε και τελικά δεν αντιστάθηκα στο χώμα που με καλούσε και …στρίβω αριστερά σε ένα χωματόδρομο και μπαίνω μέσα στα σπλάχνα του δασούς ….περιπλανηθήκαμε πάνω από μια ώρα μέσα στους χωματόδρομους και βγήκαμε πάλι άσφαλτο …αλλά είχαμε χαθεί …..
Εικόνα
…..συνεχίσαμε απτόητοι και φτάνοντας σε σχετική πινακίδα που έλεγαν οι οδηγίες αλλά από διαφορετική κατεύθυνση ……διορθώνουμε πορεία και φτάνουμε στο Πρωτοκκλησι για την δεύτερη φωτογραφία ….ένα όμορφο και ήσυχο χωριό με τους λίγους κατοίκους που συναντήσαμε να μας κοιτούν σαν να μην συνέβαινε τίποτα ….σκέφτηκα …με τόσες μηχανές που έχουνε προηγηθεί φυσικό ήταν …..συνήθισαν….
Εικόνα
Εικόνα
η δευτερη φωτο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:20 am

Συνεχίσαμε για Ορμένιο για την τρίτη φωτογραφία ...βγήκαμε στο κεντρικό δρόμο περνώντας από το χωριό Λάβαρα …που έχω επισκεφθεί άλλες δυο φορές τις προηγούμενες χρονιές λόγο των μεγάλων πλημμύρων ….συνεχίσαμε στον όμορφο δρόμο μέχρι Ορμένιο πολύ σβέλτα μιας και η ώρα είχε περάσει παρά πολύ και θα μας έπιανε νύχτα …..
Εικόνα
παλι καλα που δεν χαθηκαμε παλι και να βγουμε καμια Βουλγαρια......
Εικόνα
τριτη φωτο στο Ορμενιο
Στο Ορμένιο βγάλαμε την τρίτη φωτογραφία και πολύ σβέλτα ξεκινάμε για Μεγάλο Δερειο μπας και προλάβουμε να βγάλουμε φωτο πριν πέσει το φως τελείως ….το στροφιλικι όμορφο και το ευχαριστήθηκα μιας και το πήγαμε παρά πολύ γρήγορα αλλά και πάλι δεν καταφέραμε να φτάσουμε με φως …Εκεί βρήκαμε και αλλά παιδιά που είχαν φτάσει εκείνη την ώρα …έτσι βγάλαμε την φωτο μέσα στο σκοτάδι ….
Εικόνα
….βάλαμε βενζίνη στο βενζινάδικο του χωριού και βουρ για επιστροφή στην Κομοτηνή …..πολύ στροφιλικι μέσα στο πυκνό δασός και η νύχτα να έχει πέσει πια για τα καλά …ο δρόμος ήταν πάλι για on-off και σκέφτηκα πως όλα τα ss και st θα τράβηξαν ζόρι σε αυτήν την διαδρομή με τις λακκούβες και τα χώματα στο δρόμο...
Προς το τέλος της διαδρομής χαθήκαμε δυο τρεις φορές μέσα στην νύχτα σε διάφορα χωριά αλλά τελικά κατά τις 10.30 φτάσαμε στο ξενοδοχείο…..
δωμάτιο ….φαΐ …..και κουβεντούλα με τα παιδιά λέγοντας τα παραλειπόμενα αραγμένοι και χαλαρωμένοι….

Η επόμενη μέρα ..........
Εικόνα
.................ξεκίνησε από την Κομοτηνή για Ξάνθη και Λειβαδίτη για την πρώτη φωτογραφία …..η διαδρομή εκπληκτική και το τοπίο μαγευτικό …αυτό το κομμάτι δεν το είχα κάνει ποτέ από Ξάνθη για Λειβαδίτη …μετά από μια ακόμα φορά που χαθήκαμε και περιπλανηθήκαμε για αρκετή ώρα μαζί με ένα BMW και τον Νίκο με το παπάκι σε τρελά στροφιλίκια ….τελικά φτάσαμε στο σωστό δρόμο και …..ανάβαση και κατάβαση στο ίδιο δρόμο ….ένα δρόμο γεμάτο μηχανές να ανεβαίνουν και άλλοι να κατεβαίνουν …ένα πολύ όμορφο θέαμα ….
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:20 am

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
….αφού βγάλαμε την πρώτη φωτο της μέρας και στο κατέβασμα σταματάμε για καφέ στο χωριό Καταρράκτες νομίζω πως το έλεγαν ….εκπληκτικός Ελληνικός καφές και νερό παγωμένο από την πηγή ….
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:21 am

….σιγά σιγά κατέφθασαν και οι υπόλοιποι γνωστοί ύποπτοι ducatεοι και ο Στάθης με τον Capo …
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
…αυτή η στάση ήταν διαρκείας με αποτέλεσμα να φτάσουμε στο κρυφό κοντρόλ της ημέρας σχεδόν τελευταίοι …ο Στάθης με τον Capo δεν το βρήκαν καθόλου …είχε φύγει …..
Εικόνα
Συνεχίσαμε για Δράμα και Νευροκόπι ….διαδρομή πανέμορφη με δρόμο που σε προδιέθετε να πας με όσα «έχεις» …..αλλά και εικόνες που «έπρεπε» να αποτυπώσει ο φακός …όποτε κέρδισε η φωτογραφία ……
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
……φτάσαμε Νευροκόπι….όμορφη κωμόπολη απλωμένη με μεγάλους δρόμους και εντυπωσιακό. …βγάλαμε την σχετική και τελευταια φωτογραφία.....................
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:21 am

Εικόνα
.......και μετά με φίλο που γνωριστήκαμε στο 36ωρο κάτσαμε για σουβλάκι σε μαγαζί που ήξερε αυτός για την καλή ποιότητα μιας και το είχε επισκεφθεί πολλές φορές.
Σιγά σιγά στο μικρό σουβλατζίδικο γινότανε συνωστισμός …μιας και οι επόμενοι που έρχονταν μας έβλεπαν και το προτιμούσαν για να τσιμπήσουν κάτι στα γρήγορα.
Εικόνα
Η διαδρομή για Σέρρες ήταν απλά εκπληκτική …..Εγώ παρέα με τον Capo την κάναμε όλη παρέα κάνοντας όμορφο παιχνίδι στα στροφιλικια μέχρι τις Σέρρες .
Εικόνα
o capo σε κεφια ........
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Στις Σέρρες αφού είχε κανονιστεί ραντεβού με κολλητό μου κάτσαμε για καφεδάκι εμείς ο Capo και ο Ducpilot…..αφού είχε αλλάξει και το λαβωμένο λάστιχο του στην πόλη….μετά το καφέ φτάσαμε στην πίστα όπου είχε τελειώσει το χρονομετρημένο παιχνίδι που κάνανε …αλλά εμείς με τον Capo μπήκαμε και κάναμε δυο γύρους στην πίστα έτσι για το χαβαλέ….ήταν ωραία μιας και μπήκα πρώτη φορά σε πίστα με το μηχανάκι.
Εικόνα
Εικόνα
Μετά τις Σέρρες επιστροφή για Θεσσαλονίκη και Πλαταμώνα όπου και ο τερματισμός …φτάσαμε στο τερματισμό ….σφραγίσαμε το χαρτί και πήγαμε για καφεδάκι και το σαντουιτσακι που ήταν κέρασμα ….
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:22 am

Εικόνα
Αφού ξεκουραστήκαμε για μιάμιση ωριτσα περίπου πείρα τον δρόμο για Θεσσαλονίκη μαζί με ένα φίλο του 36ωρου με GS1100….

Εκεί με περίμενε ο φίλος Αλβίνος (Ouzo power) …πήγαμε για ένα σουβλάκι και μια μπυριτσα και μετά στο σπίτι του όπου μας φιλοξένησε.
Εικόνα
Την άλλη μέρα αφού ξυπνήσαμε σχετικά αργά …βγήκαμε για καφέ με τον Αλβίνο …στην συνεχεία ήρθε και η Ειρήνη, ο Multijhon , η Άπιστη (Βούλα) και ο Capo που ήταν και αυτός Θεσσαλονίκη.
Εικόνα
Μετά όλοι μαζί για φαΐ και μετά καφεδάκι μέχρι που σουρούπωσε …..ανέβαλα την επιστροφή στην Αθήνα γιατί δεν ήθελα να την κάνω όλη την διαδρομή νύχτα και έτσι άλλη μια διανυκτέρευση στο Αλβίνος Palace με παιχνίδι στο x-box ποδόσφαιρο και motogp ….μιλάμε μέχρι τις 3 το πρωί λιώσαμε στο γέλιο..
Εικόνα
Την άλλη μέρα το πρωί (Τρίτη πια) το ραντεβού ήταν με τον Capo στα διόδια στα Μαλγαρα και βουρ για επιστροφή …..μια στάση για καφεδάκι και τυροπιτιτσα …άλλη μια στον Πλαταμώνα για ξεμούδιασμα και βόλτα στην γέφυρα του Πηνειού.
Εικόνα
Εικόνα
Με τον Capo χωρίσαμε στην διασταύρωση για Βόλο και συνεχίσαμε μόνοι μας μέχρι Αθήνα όπου φτάσαμε κατά τις 3 ….έτσι τελείωσε το πρώτο μας 36ωρο…με την υπόσχεση να είμαστε και πάλι του χρόνου.
Ήταν μια μοναδική εμπειρία ….όλο αυτό το άρωμα μοτοσικλέτας ήταν μοναδικό.
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την παρέα τους και όλα τα παιδιά που γνώρισα…ελπίζω να τα πούμε και πάλι του χρόνου όπου και αν είναι αυτό.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στην λέσχη της Moto Guzzi που για μια τόσο μεγάλη διοργάνωση με τόσες πολλές μοτοσικλέτες πιστεύω τα πήγανε μια χαρά και χωρίς περίεργες συμπεριφορές.
Επίσης Ευχαριστώ τους βόρειους για την φιλόξενη παρέα τους και ειδικά τον Αλβίνο για την φιλοξενία στο σπιτι του.

ΥΓ. Χιλιόμετρα : 2376 , Φωτογραφίες : 1224
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό iliasRC31 την Πέμ Μάιος 10, 2007 10:45 am

να σαι καλα και του χρονου να μας ταξιδεψεις κ που ξερεις μπορει να μαστε ολοι μαζι παρεουλα !

ενα μεγαλο ευχαριστω για το υπεροχο ταξιδι που με πηγες σήμερα :mrgreen:
Ακριβές ασφάλειες ; Οχι ποιά ! https://www.insurance4you.gr & https://www.ins4youdirect.gr/
Το Motocikleta στο Facebook http://www.motocikleta.gr/facebook
Το Motocikleta στο Twitter http://twitter.com/motocikleta
------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
iliasRC31
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 7007
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2006 10:22 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα
Ονομα χρήστη: Ηλίας
Κυβικά: 1050
Επάγγελμα: Ασφαλιστικός Σύμβουλος -www.Insurance4you.gr

Δημοσίευσηαπό Tdmrider την Πέμ Μάιος 10, 2007 11:03 am

Καλίτερος τρόπος για καλημέρα μάλλον δεν υπάρχει ....

Ευχαριστούμε για όλες αυτές τις εμεπιρίες που μοιράζεστε μαζί μας ....





:roll: :roll: :roll: :roll:
Moderator of Motocikleta.Gr


Το μεγαλύτερο δώρο για έναν αναβάτη είναι η επόμενη βόλτα με τη μηχανή. Οδηγείτε με ασφάλεια λοιπόν.


Δημοπρασίες Αγάπης !

Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Tdmrider
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2698
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2006 12:00 am
Τοποθεσία: Βούλα, Αθήνα
Ονομα χρήστη: Σπύρος
Μοντέλο: Yamaha TDM
Κυβικά: 900

Δημοσίευσηαπό Dakota την Πέμ Μάιος 10, 2007 12:22 pm

Φωτογράφε .................... έγραψες :smt035
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dakota
Συχνό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2006 4:08 pm
Τοποθεσία: Hell for Leather
Ονομα χρήστη: Μήτσος
Μοντέλο: Moto Guzzi 1200 Sport
Yamaha YBR 125
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό Dimitris την Πέμ Μάιος 10, 2007 3:43 pm

Γιώργο είμαι στη δουλειά και μόλις διάβασα το υπέροχο πόστ. Οι φωτογραφίες είναι πολύ όμορφες και μου δημιουργήθηκε ένα γλυκό αίσθημα μελαγχολίας που τελείωσε αυτή η όμορφη εμπειρία. Δεν πέρασαν 4μέρες και με την δουλειά μου φάνηκε λες και ήδη έχουν περάσει μήνες...

Δεν βλέπω την ώρα για το επόμενο....

Σε ευχαριστούμε για το όμορφο "ταξίδι"!


Χάρηκα πολύ που γνωριστήκαμε από κοντά! Την επόμενη φορά θα είναι ακόμα καλύτερα αν καταφέρουμε να συγχρονιστούμε και στον δρόμο...


Ciao!


Dimitris
Moderator of Motocikleta.Gr

Moto Guzzi Breva V1100 2006
Moto Guzzi Le Mans V11 2003
Moto Guzzi World Club

The way the "V" is meant to be...



Δημοπρασίες Αγάπης ! Δεν έχεις ακόμα την κάρτα μέλους ? Δες τι χάνεις !
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Παλαιό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 7897
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 8:11 pm
Τοποθεσία: Μακεδονία, Θεσσαλονίκη, Καλαμαριά
Μοντέλο: Moto Guzzi 1100 Breva 2006 ABS, V11 Le Mans 2003, 1100 sport 1998
Κυβικά: 1100

Δημοσίευσηαπό nfot την Πέμ Μάιος 10, 2007 6:17 pm

@ gf-pegasus

Γιωργο, σε ειδα στη φωτο και σε θυμηθηκα. Βρεθηκαμε πριν κανα μηνα στο παρατηρητηριο, στη λιμνη Πλαστηρα. Ειχα ανεβει με το fazer μου και με ενα φιλο με 1000αρι Fazer μεχρι επανω. Που να φανταστω ορι γνωριζομασταν ηδη απο εδω;

Με την ευκαιρια, πολυ ωραιες οι φωτογραφιες και η περιγραφη, ζηλεψα. Για του χρονου, με βλεπω να παιρνω μερος κι εγω.
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Άβαταρ μέλους
nfot
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1553
Εγγραφή: Τρί Σεπ 05, 2006 9:13 pm
Τοποθεσία: Βολος
Ονομα χρήστη: Νικος
Μοντέλο: FZ6 & Daytona 675
Κυβικά: 1275

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Παρ Μάιος 11, 2007 1:14 am

nfot έγραψε:@ gf-pegasus

Γιωργο, σε ειδα στη φωτο και σε θυμηθηκα. Βρεθηκαμε πριν κανα μηνα στο παρατηρητηριο, στη λιμνη Πλαστηρα. Ειχα ανεβει με το fazer μου και με ενα φιλο με 1000αρι Fazer μεχρι επανω. Που να φανταστω ορι γνωριζομασταν ηδη απο εδω;

Με την ευκαιρια, πολυ ωραιες οι φωτογραφιες και η περιγραφη, ζηλεψα. Για του χρονου, με βλεπω να παιρνω μερος κι εγω.

ναι φιλε σε θυμαμε τα παληκαρια με τα fazer που δεν κολονουν και τα βαζουν χωμα ...
μπραβο ρε παιδες
μικρος ειναι ο κοσμος φιλε για τους ταξιδευτες .......τασακι ...... :)
Εικόνα
Εικόνα
ειναι συγουρο πως θα τα ξαναπουμε καπου στο δρομο .... και συγουρα στο επομενο 36ωρο

8)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Δημοσίευσηαπό Acanthor την Παρ Μάιος 11, 2007 3:02 am

Να 'σαστε καλά και πάντα όρθιοι! Να μπορείτε να απολαμβάνετε τέτοιες όμορφες στιγμές!
Υπέροχα!
Άντε να ερχόμαστε κι εμείς σιγά σιγά......
There's too much panic in this town....
Άβαταρ μέλους
Acanthor
Τακτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2006 3:12 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Ονομα χρήστη: Όμηρος
Κυβικά: 0

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ – ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ – ΑΣΤΕΙΑ 1ο

Δημοσίευσηαπό gf-pegasus την Παρ Μάιος 11, 2007 5:06 am

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ – ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ – ΑΣΤΕΙΑ 1ο

Fox Tango India ………..ο Νίκος με το παπάκι

Τον Νίκο τον γνώρισα το βράδυ της Παρασκευής στο Ξενοδοχείο στον Πλαταμώνα….και τα είπαμε λίγα πράγματα …συνεσταλμένο παλικάρι χωρίς να κομπάζει , χαμηλών τόνων….κέρδισε αμέσως το σεβασμό μου…..
Εικόνα

Εικόνα


Την άλλη μέρα μετά την εκκίνηση τον συνάντησα στην Βόλβη όπου βάλαμε βενζίνη.. μόλις τον είδα πήγα και πάρκαρα δίπλα του…η αλήθεια είναι πως τον είχα στο μυαλό μου συνεχώς σε όλο το 36ωρο ….έχω κάνει και εγώ τόσα χιλιόμετρα με μικρά (50αρια) μηχανάκια …αλλά ήμουν πολύ πιτσιρικάς …πριν ακόμα να έχω γευτεί τα περισσότερα κυβικά…..τώρα δεν θα το έκανα με τίποτα ….δεν θα άντεχα …και όμως εκεί βρισκόταν ένας τύπος με τρέλα και όρεξη να το κάνει παρόλο που είχε ένα Varadero …και όμως το αγνόησε και ήρθε με το παπάκι του…..
Large τύπος ο Νίκος …στο βενζινάδικο μας κέρασε κεφτεδακι και σοκολατιτσα….και μου εξηγούσε πως στην βαλιτσουλα του είχε βενζίνη για να μπορεί να βγάλει την διαδρομή και στο τιμόνι κρεμασμένη σακουλιτσα με το νεράκι του …….πως να μην τον βάλεις στην καρδιά σου έναν τέτοιο τύπο???
Τον ακολούθησα για λίγο …..αλλά δεν άντεξα τον ρυθμό του και προχώρησα …αλλά το μυαλό μου ήταν πάντα μαζί του…όπως πιστεύω και πολλών άλλων…ελπίζω να το ένιωσε…..
Το βράδυ που έφτασα στην Κομοτηνή στο ξενοδοχείο ρώτησα για τον Νίκο και μου είπανε πως έφτασε καλά και μάλιστα αρκετά νωρίς…..
Την άλλη μέρα το πρωί τον αναζήτησα αλλά μάλλον είχε φύγει από τους πρώτους…έτσι ήταν μιας και τον πρόλαβα στο δρόμο προς Λειβαδίτη….εκεί λίγο πριν χαθούμε παρέα με μια BMW .....
Εικόνα


…..και χαθήκαμε μέσα σε στροφιλικι ...........
Εικόνα

Εικόνα


…καθόμουν πίσω του και έγινα μάρτυρας σε ένα «γεγονός» που ψιθυρίστηκε πολύ….
'apostat'
Κάποιος με ένα GS δικάβαλος, έκανε σχόλια σε ένα check point, ότι κατέβαινε το βουνό και είχε κολλήσει στην ρόδα του ένα παπί. Ο άνθρωπος απέκτισε συμπλέγματα.

Ναι ναι ήταν BMW και ο Νίκος είχε κολλήσει από πίσω του με τέτοια άνεση ….ο οδηγός της BMW φαινόταν να προσπαθεί να του φύγει λίγο αλλά μάταια…..
Η εικόνα μιλάει από μόνη της …
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


:D :D :D :D
…τελικά αφήσαμε πίσω το BMW και συνεχίσαμε προς Λειβαδίτη …...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gf-pegasus
Νέος στο forum
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 23, 2006 2:27 am
Τοποθεσία: Αθηνα - Περιστερι
Μοντέλο: BMW R 1100 GS
aprilia Pegaso 650
Κυβικά: 1750

Επόμενο

Επιστροφή στο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΝΕΑ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες